Dziś jest 21.07.2024

Imieniny obchodzą Daniel, Dalida, Benedykt, Andrzej

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Ekspedycja Amazonia

Autor: Tomasz Zakrzewski

Data publikacji: 12.09.2012 13:54

Liczba odwiedzin: 175756

Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, inspiracje, inspiracje artykuły

Ekspedycja Amazonia to wyjazd survivalowo-poznawczy. Ciężki „uniwersytet” przetrwania w lesie deszczowym, dotarcie do wiosek Indian Jivaro znanych z dawnych praktyk ”kurczenia głów”, poznanie środowiska dżungli w stopniu nieznanym żadnemu turyście, test własnych możliwości i zaradności w ekstremalnych warunkach. Poznanie świata odmiennego od naszej rzeczywistości niczym inna planeta. Nie jest to zwykła wyprawa, wymagania postawione uczestnikom są znacznie większe.

Naszym celem jest osada Indian Jivaros, znanych w przeszłości z praktyk zmniejszania i konserwowania głów.

To jedna z najbardziej tradycyjnych grup etnicznych dzisiejszej Amazonii i współczesnego świata. Nasza ekspedycja to unikalna szansa poznania oryginalnej indiańskiej kultury i obyczajów zanim nie zostanie ona wchłonięta przez cywilizację, proces który w ostatnich latach toczy się szczególnie intensywnie. Zatrzymamy się w ich wiosce, będziemy wspólnie polować, łowić ryby, czy obserwować ich codzienne życie.

Po wizycie u Jivaros czeka nas droga powrotna, przez szereg jezior, rzek i spore obszary gęstej dżungli. Wędrówka skończy się w wiosce Indian Omagua nad Amazonką. Stąd powrócimy do Iquitos.

Codzienność w Amazonii
 
Codzienność w Amazonii
fot. www.darien.pl

Uczestnicy Ekspedycji Amazonia:

Tomasz Zakrzewski – lider, współzałożyciel Klubu Przygody Darien, pasjonat przygody i wypraw ekstremalnych, działał w ponad sześćdziesięciu krajach świata.

Bartosz Balski – nie stroniący od wyzwań chłopak, który od lat marzy o włóczędze po południowoamerykańskim kontynencie. Na ekspedycję zgłosił się dlatego, że zawsze chciał uczestniczyć w wymagającym projekcie, w którym swoje miejsce mogą znaleźć wyłącznie wybrańcy.

Damian Cieślar
– nigdy nie mógł spokojnie usiedzieć na tyłku, coś go ciągle gnało po świecie. Jednak od momentu kiedy wybrał się na Papuę, nic już nie było dla niego takie samo, zaczął marzyć o podróżach w dzikie miejsca, nieskażone komercją, dlatego właśnie trafił do naszego składu.

Tomek Zakrzewski z Juanem Carlosem
 
Tomek Zakrzewski z Juanem Carlosem
fot. www.darien.pl

Przewodnikiem i liderem w etapie ekspedycyjnym będzie Juan Carlos Palomino Berndt, legendarny i szeroko uznany przewodnik wypraw i ekspedycji dziennikarskich i naukowych w rejonie peruwiańskiej Amazonii (m.in. dla SAEC i NatGeo). Były żołnierz sił specjalnych, weteran akcji bojowych. Obecnie mikrobiolog i największy specjalista od wypraw w rejon południowoamerykańskich dżungli, z wieloletnim doświadczeniem. Urodzony lider, którego historie słucha się z wypiekami na twarzy.

W etapie będzie towarzyszyć kilku sprawdzonych ludzi Juana, których zadaniem będzie zapewnienie sprawnego marszu, bezpieczeństwa, rozkładania i składania obozowisk, zdobywania i przygotowywania jedzenia, etc.

Nasze doświadczenie:

Sok z liany – Tomasz Zakrzewski
 
Sok z liany – Tomasz Zakrzewski
fot. www.darien.pl

Klub Darien co roku organizuje przynajmniej jedną ekspedycję na obszary słabo bądź nigdy niezbadane. Dotychczas przeprowadziliśmy trzy tego rodzaju wyjazdy w Ameryce Łacińskiej:

„Antisuyo” w 2010 – Tingo Maria, gdzie uczestniczyliśmy w patrolu policji antynarkotykowej niszcząc ukryte w dżungli fabryki kokainy. Przeprawialiśmy się przez góry w najbardziej dzikich ostępach Peru (drogami, które jak się potem okazało, są na mapach ale nie w rzeczywistości), dojechaliśmy do Pataz, miasta poszukiwaczy złota. Naszym głównym celem był rejon Chachapoyas, gdzie poszukiwaliśmy nieodkrytych jeszcze pozostałości prekolumbijskich kultur. Największym osiągnięciem i zarazem ukoronowaniem ekspedycji było odkrycie ruin zaginionego miasta ludu Chachapoyas.

Prelekcja z ekspedycji odbyła się na „Kolosach” w Gdyni 2011.

„Qeros” w 2011 – dotarcie do izolowanego, żyjącego wciąż w świecie swoich przodków ludu Qeros w Andach. Jest to jedno z tych miejsc, w którym czas się zatrzymał. Ludzie Ci żyją bardzo wysoko w górach, w małych i bardzo wyizolowanych społecznościach. To tutaj najlepiej można dostrzec to, jak kiedyś żyli Inkowie i zrozumieć, jakimi zasadami się wtedy kierowali, co było dla nich ważne a co mniej istotne.

Prelekcja na „Kolosach” w Gdyni 2012.

„Do Jądra Ciemności” – Dżungla Darien w Panamie na wiosnę 2012.
Ekstremalna przeprawa przez jedną z najbardziej dzikich i niezbadanych dżungli planety. Spotkania z żyjącymi tradycyjnie Indianami ludu Embera-Wonuaan i intensywne, ocierające się o walkę o przetrwanie działania w dżungli.

W porcie w Iquitos
 
W porcie w Iquitos
fot. www.darien.pl

Więcej informacji na: http://darien.pl/

Komentarze (15)

 • Roni (gość)

  Roni (gość)

  13.09.12, 12:37

  Zapowiada się ciekawie. Będę śledziła Waszą wyprawę :) Czy zawsze wyruszacie w stałym gronie (i tylko męskim) czy jest szansa na dołączenie do Was przy okazji kolejnych ekspedycji ???

  Zgłoś

 • Ewelina (gość)

  Ewelina (gość)

  13.09.12, 14:25

  dołączam się do pytania! a jak wyglada selekcja na taki wyjazd? czy trzeba byc jakims super hardkorem zeby do was dołaczyć czy wystarczy dobra kondycja fizyczna i ogolne ogarniecie?

  Zgłoś

 • darien.pl (gość)

  darien.pl (gość)

  13.09.12, 15:11

  Witaj Ewelina, Wymogi są proste i jasne - Kondycja, przyjazna osobowość, odporność na trudy i gotowość na rozmaite sytuacje jakie mogą wystąpić. Trzeba być gotowym na to, że to ekspedycja a nie wycieczka. Jak to wygląda - każda selekcja jest trochę inna ale ostatnia wyglądała tak: http://klubdarien.blogspot.com/search?updated-max=2012-09-07T05:48:00-07:00&max-results=7

  Zgłoś

 • darien.pl (gość)

  darien.pl (gość)

  13.09.12, 15:17

  Roni, dzięki za zainteresowanie. Drzwi są otwarte dla fajnych ludzi i owszem, dziewczyny też uczestniczą w ekspedycjach (w bardzo ciężkiej Strefie Darien" tej wiosny były dwie i radziły sobie znakomicie, lepiej niż część facetów).

  Zgłoś

 • Kasia (była uczestniczka wyprawy z Darien) (gość)

  Kasia (była uczestniczka wyprawy z Darien) (gość)

  13.09.12, 23:54

  Dziewczyny, wystarczy dobra ogólna kondycja fizyczna i determinacja :-)

  Zgłoś

 • Ewelina (gość)

  Ewelina (gość)

  14.09.12, 09:48

  dzieki za link, troche poczytałam o selekcji i faktycznie moze nie jest to takie straszne zlo, 10 kilomterow po trudnym terenie... pewnie i tak kondycja fizyczna to jedno, a ale pełnego sukcesu nigdy nie będzie bez prawidłowo dzialalajacej psychiki:) w kazdym razie zyczę wam powodzenia!!! ide pobiegac:)

  Zgłoś

 • darien.pl (gość)

  darien.pl (gość)

  14.09.12, 10:42

  Dokładnie - determinacja jest bardzo ważna, jak również świadomość podjętego wyboru. Jeśli ktoś jest przygotowany na trudny, chce się z nimi zmierzyć, choć wie że będzie ciężko, to ma ogromną szanse powodzenia. Gorzej jak ktoś myśli tylko o celu, a zapomina o drodze do niego prowadzącej.

  Zgłoś

 • River (gość)

  River (gość)

  14.09.12, 15:38

  Jak to jest z tymi Indianami Hiwaro? Wiadomo że tsantsa to już przeszlosc i ze żadnego skalpowania głow nie ma, ale czy to znaczy ze wyjazd do tej strefy jest faktycznie bezpieczny? Musicie mieć specjalne pozwolenia? Nie orientuje się w tych klimatach, ale zastanawiam się czy nie jest to taka skomercjalizowana rozrywka ze przewodnik prowadzi turystow do wioski i tam już jest zaaranżowane spotkanie z tubylcami? cos jak martyna wojciechowska na krancach swiata hehe

  Zgłoś

 • darien.pl (gość)

  darien.pl (gość)

  14.09.12, 18:21

  River - jak jest z Jivaro to będę Ci mógł powiedzieć jak już stamtąd wrócę. Każdą ekspedycję organizujemy w rejon dla nas nowy i nigdy tras nie powtarzamy. Jednak unikamy z daleka skomercjalizowanych rozrywek. To o czym piszesz oczywiście jest bez trudu do załatwienia i na miejscu w Iquitos praktycznie każda agencja może to załatwić. Jednak Ci Indianie mieszkają specjalnie blisko cywilizacji, bo żyją praktycznie tylko i wyłącznie z turystów. Coś w podobie do tych z wysp Uros na jeziorze Titicaca. Ci do których my się wybieramy nie są taką skomercjalizowani na pewno, prowadzi nas tam zaufany człowiek, z którym wybieramy się w las nie po raz pierwszy. Nie są to również tacy Indianie, którzy nigdy wcześniej nie widzieli białego, oczywiście go widzieli, niemniej jednak żyją dalej w zgodzie ze swoją tradycją i w oderwaniu od cywilizowanego świata.

  Zgłoś

 • darien.pl (gość)

  darien.pl (gość)

  14.09.12, 18:22

  Ostatnio trafiłem na ciekawą relację dwójki Polaków, którzy wybrali się w Peru do dziki żyjących Indian Matses przy granicy z Brazylią. Kwintesencją tej wyprawy było spotkanie z plemieniem dzikim, choć wcześniej mającym kontakt z białymi przybyszami i w związku z tym bardzo nastawionym na kasę. Do tego stopnia, że za jedno zdjęcie chcieli 50 soli. Niemniej jednak przygoda samego dotarcia do takie społeczności jest nielada wyzwaniem i przeżyciem - z resztą przeczytajcie sami: http://www.peron4.pl/zdradliwa-monotonia-peruwianskiej-dzungli-czesc-2/

  Zgłoś

 • darien.pl (gość)

  darien.pl (gość)

  14.09.12, 18:22

  Na wiosnę przyszłego roku wracamy do Darien, tym razem w nieco inne miejsce niż ostatnio, a naszym głównym celem będzie dotarcie do dziko żyjących Indian, na których ślady natrafiliśmy podczas ostatniej naszej ekspedycji w tamtym rejonie. Dziś jest niestety o dzikie plemiona coraz trudniej, cywilizacja wdziera się wszędzie a świat staje coraz mniejszy, co nie oznacza, że takich miejsc nie ma w ogóle. Po prostu żeby się do nich dostać, trzeba się bardziej niż kiedyś wysilić, co w porównaniu z o wiele większymi możliwościami niż mieli nasi poprzednicy, mniej więcej wyrównuje szanse powodzenia :)

  Zgłoś

 • darien.pl (gość)

  darien.pl (gość)

  13.10.12, 16:14

  Zawsze jezdzimy w innym skladzie i jestesmy otwarci na nowe osoby. Serdecznie zapraszamy. Jesli idzie o udzial w ekspedycji to zawsze wczesniej organizujemy zjazd selekcyjno'zapoznawczy gdzies w Polsce.

  Zgłoś

 • 03.10.15, 07:56

  Komentarz usunięty

 • 04.09.16, 19:14

  Komentarz usunięty

 • 19.10.16, 20:58

  Komentarz usunięty


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 7481

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 6613

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 27140

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 8247

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 10294

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 8331

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 9672

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 7368

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 8770

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 6275

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 7839

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 6058

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 50740

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 128873

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 7276

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 195724

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 6058

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 128873

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny