Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

 • Nawet UFO by się zatrzymało

  Nawet UFO by się zatrzymało

  Autor: Beata Buc

  Data publikacji: 16.07.2012 00:19

  Liczba odwiedzin: 4218

  Podczas podróży po Bałkanach zupełnie przypadkowo wylądowałam w stolicy Bułgarii, bez planu i noclegu zwiedzałam ulice Sofii. Kto, wie jak skończyłaby się ta podróż, gdyby nie przypadkowe spotkanie na jednej z ulic Agnieszki. Zaoferowała pomoc, nocleg, oprowadziła po mieście i natchnęła do dalszych podróży zarażając optymizmem. O autostopie i pomocy innym z Agą Mirkowską wolontariuszką EVS rezydującą w Bułgarii. »

 • Na koniec świata i jeszcze dalej – wywiad z Krzysztofem Kamińskim

  Autor: Marta Pieńkowska

  Data publikacji: 29.03.2012 15:09

  Liczba odwiedzin: 3292

  Zapraszam Was w niezwykłą podróż z Krzysztofem Kamińskim – podróżnikiem, fotografem, autorem przewodnika po Gruzji i Armenii oraz współorganizatorem Festiwalu Kultury Irlandzkiej w Bielsku-Białej. Naszą wyprawę zaczynamy w Rumunii, potem pojedziemy koleją transsyberyjską z Moskwy do Irkucka. Przez Mongolię i Indie dotrzemy do Nepalu. W planach mamy również odwiedzenie Magicznego Zakaukazia. A więc zaczynamy! »

 • Bułgarskie smaki...

  Bułgarskie smaki...

  Autor: Jagoda Piotrowska

  Data publikacji: 07.03.2012 22:57

  Liczba odwiedzin: 8777

  Kuchnia Bułgarii doskonale oddaje charakter tego kraju - kusi kolorami i odurza ilością przypraw a przy tym niezwykle syci. »

 • Bułgaria na fotografiach

  Bułgaria na fotografiach

  Autor: Jagoda Piotrowska

  Data publikacji: 20.02.2012 13:11

  Liczba odwiedzin: 94603

  Bułgaria jest jednym z najstarszych krajów europejskich. Wiele cywilizacji się tutaj osiedlało, dlatego kraj ten stanowi stanowi swoistą kulturową hybrydę. Odnajdywane są tutaj zabytki, które zostały stworzone przez starożytnych Traków, Rzymian, Słowian, Bizancjan, krzyżowców oraz Osman. »

 • Bułgaria to nie tylko Złote Piaski!

  Bułgaria to nie tylko Złote Piaski!

  Autor: Jagoda Piotrowska

  Data publikacji: 09.02.2012 17:51

  Liczba odwiedzin: 8353

  No właśnie... większości z nas Bułgaria skojarzy się ze znanymi betonowymi kurortami i zaludnionymi plażami nad Morzem Czarnym, które to, szczerze mówiąc, raczej zniechęcą nas do poznania tego naprawdę fascynującego kraju. A szkoda, bo można naprawdę wiele przegapić... »

 • Dzika Bułgaria

  Dzika Bułgaria

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 12.07.2011 09:54

  Liczba odwiedzin: 5000

  Bułgaria uwalnia swój smak powoli jak wino i jak wino upaja. Nie można przejść obok niej obojętnie. Szczególnie jeśli wyruszycie na południe, gdzie od tysięcy lat górują Riła i Piryn. Masyw górski Riła leży w południowo-zachodniej części Bułgarii i ma typowo alpejski charakter. Krajobraz, który się tu rozciąga to przede wszystkim strome zbocza i ostre szczyty, ogromne rumowiska skalne, głębokie doliny i 180 jezior położonych na wysokości ponad 2000 metrów. Jeśli nie brzmi to dla was wystarczająco zachęcająco, czytajcie dalej. »

 • Bułgaria

  Bułgaria

  Autor: Angelina Sielewicz

  Data publikacji: 29.06.2011 16:13

  Liczba odwiedzin: 5253

  Spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej to Polacy są największymi fanami bułgarskiego wina. Jeśli Bułgaria kojarzy Ci się wyłącznie z tym trunkiem, przeczytaj ten tekst. Jeśli kojarzy Ci się z rakiją, też go przeczytaj, a jeśli z czymś jeszcze zupełnie innym – tak, nadal upieram się przy lekturze. Poznajmy to ciekawe miejsce »

 • Bukareszt – Melnik – Kastoria

  Bukareszt – Melnik – Kastoria

  Autor: Adam Lukas

  Data publikacji: 29.06.2011 14:32

  Liczba odwiedzin: 8298

  Klasyczny dojazd na południowy-wschód Europy, czyli Lwów – Czerniowce – Suczawa – Braszów – Bran. Naprzemiennie: pociąg, autostop, autobus. »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19