Dziś jest 07.12.2022

Imieniny obchodzą Marcin, Ambroży, Agaton, Józefa

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Trampki – I Spotkania Podróżujących Kobiet

Autor: Etraveler.pl

Data publikacji: 06.02.2014 13:02

Liczba odwiedzin: 18817

Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

„Trampki” – to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Mimo że spotkań i festiwali podróżniczych z roku na rok jest coraz więcej, jak twierdzi główna pomysłodawczyni i organizatorka imprezy Anita Demianowicz, na większości z nich królują panowie. Przyszła pora, aby zmienić ten trend.

Spotkanie podrózujących kobiet odbędzie się 28.02. – 01.03.2014  w Gdańsku
 
Spotkanie podrózujących kobiet odbędzie się 28.02. – 01.03.2014 w Gdańsku
fot. www.trampki.travel.pl

W zasadzie nikogo nie dziwi, gdy mężczyźni zapowiadają, że samotnie wyruszają w kilku- czy nawet kilkunastomiesięczną podróż. Nieco inaczej dzieje się, gdy taka deklaracja pada z ust kobiety. Samotnie podróżujące panie ciągle budzą zdziwienie, nierzadko po raz kolejny muszą odpowiedzieć na to samo pytanie: „A nie boisz się tak sama, w drodze, w obcym kraju?!”.

„Trampki – I Spotkania Podróżujących Kobiet” mają ten stereotyp przełamać i pokazać, że kobiety mogą sobie doskonale poradzić, samotnie podróżując w różnych częściach globu, dźwigając ciężki plecak i zmagając się z trudami podróży. Ruszające z końcem lutego spotkania mają przede wszystkim zmotywować te panie, które bardzo chciałyby wyruszyć w samotną podróż, ale z różnych powodów boją się zrobić pierwszy krok.

Ideą spotkań jest więc poznawanie świata przy jednoczesnym poznawaniu siebie, przełamywanie schematów i prezentowanie świata widzianego oczami podróżujących kobiet. W trakcie spotkań uczestnicy podzielą się przeżyciami ze swoich wypraw, ukazując różne ich aspekty, opowiedzą o podróżach z dzieckiem, o wolontariacie i o podróżach, które zaczęły się po czterdziestce. Nie zabraknie też praktycznych aspektów podróżowania – prelegentki poradzą, jak zorganizować podróż, jak podróżować bezpiecznie, jak w ogóle zdecydować się na pierwszy krok. A do tego wszystkiego będzie motywował na swoich warsztatach trener i couch, uświadamiając, że ograniczenia tkwią jedynie w nas samych i że wszystko jest możliwe, tylko trzeba tego chcieć!

Trampki – I Spotkania Podróżujących Kobiet
 
Trampki – I Spotkania Podróżujących Kobiet
fot. www.trampki.travel.pl

Organizatorem spotkania jest Anita Demianowicz prowadząca blog B*Anita – Podążam swoją drogą (http://www.banita.travel.pl/). Wśród zaproszonych gości znajda się m.in.: Marzena Filipczak, autorka książek o samodzielnym podróżowaniu „Jadę sobie” i „Lecę dalej”; Anna Krypa, podróżniczka, fotografka, artystka i graficzka, autorka wystaw fotograficznych i pokazów slajdów; Marta Muszyńska, podróżniczka z zamiłowania, turystka z wykształcenia; Ewelina Domańska, której wielką pasją są góry, czemu dała wyraz samotnie przechodząc całe polskie góry – 29 pasm w 80 dni; Dariusz Seleman, trener, couch, pasjonat tematyki rozwoju osobistego.

Szczegóły na www.trampki.travel.pl


Portal Etraveler.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące