Dziś jest 21.06.2024

Imieniny obchodzą Alicja, Alojzy, Rudolf, Alban

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Umbria i Toskania. Przewodnik subiektywny

Autor: Etraveler.pl

Data publikacji: 21.06.2013 10:10

Liczba odwiedzin: 54115

Tagi: europa, włochy, umbria, toskania

Wyjazd do Toskanii i Umbrii zawsze obarczony jest pewnym ryzykiem. Odwiedzić Toskanię i Umbrię, poznać piękno tych miejsc oraz ich swoisty klimat, to skazać się na ciągłą tęsknotę i uporczywą pamięć o nich.

...

Wiedzą o tym doskonale autorzy subiektywnego przewodnika po Toskanii i Umbrii. Anna Maria Goławska i Grzegorz Lindenberg wielokrotnie przemierzyli te malownicze rejony Włoch. Z tych peregrynacji powstał unikalny przewodnik, w którym doświadczenia kilkunastu lat włoskich podróży przeplatają się z niezwykłymi przygodami i historiami nowych znajomości. Sugestywne opisy miejsc dobrze znanych jak Galeria Uffizi we Florencji czy Krzywa Wieża w Pizie współwystępują z opisami miejsc mniej uczęszczanych, położonych z dala od turystycznych szlaków. Autorzy zabierają nas więc nie do hotelu a do agroturismo, radzą, w której restauracji zjeść najlepszy deser panna cota, gdzie skosztować pysznego wina domowej roboty i kiedy ze wszelką cenę unikać grappy.

To opowieść o Włoszech napisana z wielką pasja i znawstwem, którą wzbogacają liczne fotografie przedstawiające Toskanię i Umbrię w sposób piękny, ale nie upiększony.

Anna Maria Goławska – ur. w 1974 roku, poetka, podróżniczka. Debiutowała w kwartalniku literackim „Akcent". Jest autorką książek poetyckich: „Sumienna rzeźniczka”, „Postępująca personifikacja” oraz prozatorskich: „Toskania, Umbria i okolice. Przewodnik subiektywny” i „Włochy. Podróż na południe”.

Grzegorz Lindenberg – ur. w 1955 roku, socjolog, współtworzył „Gazetę Wyborczą" i „Super Express", konsultant dla mediów i wydawców, pomysłodawca Koalicji dla Zwierząt.

Książka „Toskania, Umbria i okolice. Przewodnik subiektywny” została wydana nakładem Wydawnictwa ZYSK i S-KA.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące