Dziś jest 01.12.2023

Imieniny obchodzą Natalia, Blanka, Eligiusz, Edmund

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Weronika Chaberko

Autor: Weronika Chaberko

Data publikacji: 11.04.2012 12:50

Liczba odwiedzin: 19097

Tagi: weronika chaberko, redakcja, redakcja azja, redakcja indie

Zawsze lubiłam poznawać nowe miejsca, ale tak na poważnie podróżniczego bakcyla złapałam po półrocznym pobycie w Norwegii w ramach wymiany studenckiej. Znajomości, jakie wtedy zawarłam spowodowały, że świat nagle się skurczył, a podróże – bliższe i dalsze, stały się łatwe i naturalne.

W indyjskim pociągu
 
W indyjskim pociągu
fot. Sayak Mitra

Od tej pory nie mogłam dłużej zatrzymać się w jednym miejscu, co kilka miesięcy odwiedzając znajomych w Niemczech, Hiszpanii, Grecji, Włoszech...

Po skończeniu studiów w Krakowie przeprowadziłam się do Edynburga, gdzie studiowałam antropologię społeczną, co jeszcze bardziej zaostrzyło mój apetyt na poznawanie odmiennych kultur. Przez 2,5 roku pobytu w Szkocji miałam też okazję pojeździć trochę po smaganych wiatrem i deszczem szkockich wyżynach (the Highlands). Pół roku temu przeprowadziłam się do Londynu, w poszukiwaniu lepszej pogody i nowych możliwości.

Odwiedziłam do tej pory 22 kraje europejskie, kilkakrotnie wracając do ukochanych Bałkanów. Moją pierwszą odległą wyprawą był pięciotygodniowy pobyt w przepięknym i niesamowicie zróżnicowanym Ekwadorze. Wiem, że pewnego dnia wrócę do regionu andyjskiego na znacznie dłuższą wyprawę.

Moją największą miłością są jednak Indie. Byłam tam już trzykrotnie, w sumie przez ponad pół roku, a ciągle mam wrażenie, że nawet na dobre nie zaczęłam odkrywać tego ogromnego i fascynującego kraju. Indie, kolebka jogi, mają dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ joga jest moją największą pasją, a także sposobem na życie (jestem nauczycielką jogi).

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące