Dziś jest 01.12.2023

Imieniny obchodzą Natalia, Blanka, Eligiusz, Edmund

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Wszystko zgodnie z planem

Autor: Etraveler.pl

Data publikacji: 31.05.2012 16:47

Liczba odwiedzin: 36271

Tagi: inspiracje, artykuły, europa, polska, inspiracje artykuły

Poland Trek – wyprawa przez Polskę, od Tatr do Bałtyku, bez korzystania z żadnych mechanicznych środków transportu dobiegła końca. Louis-Phillipe Loncke – lider i pomysłodawca ekspedycji 3 czerwca dotarł do Morza Bałtyckiego.

Podróżnik w trakcie wspinaczki na Rysy
 
Podróżnik w trakcie wspinaczki na Rysy
fot. Fot. Tomasz Grzywaczewski/Poland Trek 2012

Celem pionierskiego projektu było przemierzenie Polski pieszo, kajakiem i pontonem, wyłącznie dzięki sile mięśni, trasy od najwyższego szczytu Polski – Rysów do Morza Bałtyckiego. Ale nie tylko dokonanie sportowego wyczynu było głównym zamierzeniem Belga. Równie ważne, o ile nie ważniejsze okazały się aspekty kulturowe i poznawcze 1200-kilometrowej ekspedycji.„Poznać nowy kraj, nowe krajobrazy, cieszyć się pięknem i prostotą życia w górach i na trasie rzecznej. Uwiecznić podróż za pomocą aparatu i kamery do późniejszych publikacji i wystaw. Promocja polskiej kultury i przyrody” – wylicza podróżnik.

Louis-Phillipe Loncke już pierwszego dnia ekspedycji przekonał się, jak nieprzyjazne warunki panują niekiedy w polskich Tatrach. Koszmarna pogoda spowodowała, że wszyscy turyści postanowili przerwać wspinaczkę. Wszyscy... oprócz Belga. Jak później przyznał pomysłodawca wyprawy, był to jeden z najtrudniejszych dni w jego podróżniczej karierze.

Kolejny etap – 1000-kilometrowy spływ z nurtem Wisły do Morza Bałtyckiego – okazał się równie wymagający jak zdobycie najwyższego wierzchołka Polski. Trudy podroży wynagrodziła podróżnikowi Wisła: „Wyprawa jest niesamowita. Wisła jest wspaniałą rzeką, prawdziwie dziką, która nie zawiodła mnie obietnicami o swych prądach, mieliznach, pięknie i dzikiej naturze. Dotychczas na trasie minąłem się z jednym kajakarzem i kilkoma małymi łódkami”.

Louis-Phillipe Loncke z Tomkiem Grzywaczewskim, również podróżnikiem, który towarzyszył mu w trakcie I etapu wyprawy – w Tatrach

Louis-Phillipe Loncke z Tomkiem Grzywaczewskim, również podróżnikiem, który towarzyszył mu w trakcie I etapu wyprawy – w Tatrach. Fot. Natalie Hill/Poland Trek 2012

Belgowi oraz ekipie towarzyszącej mu w trakcie kolejnych etapów ekspedycji pozostaje teraz świętować sukces wyprawy. Zaś osobom śledzącym te poczynania czekać na film, który ma powstać wkrótce na podstawie materiałów zgromadzonych w trakcie podróży.

Partnerem wyprawy jest firma QUO VADIS: www.quovadis.com.pl, producent ekskluzywnych kalendarzy, dzienników i terminarzy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące