Dziś jest 14.10.2024

Imieniny obchodzą Alan, Kalikst, Fortunata, Bernard

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

34 sposoby na tanie loty

Autor: Bartosz Górski

Data publikacji: 11.02.2013 14:50

Liczba odwiedzin: 9652

Tagi: europa, azja, australia, ameryka północna, ameryka południowa, inspiracje, tanie podróżowanie, artykuły, inspiracje artykuły

Tanie bilety lotnicze to najlepszy sposób, by podróżować tanio i jednocześnie szybko. Poniżej zaprezentuję sposoby na wyszukiwanie najtańszych lotów i podpowiem kilka sprytnych sztuczek.

Czy można podróżować tanio i jednocześnie szybko? Znając sprawdzone sposoby – wydaje się, że tak.
 
Czy można podróżować tanio i jednocześnie szybko? Znając sprawdzone sposoby – wydaje się, że tak.
fot. Viktor Kozers/sxc.hu

1. Bądź elastyczny – twoje szanse na korzystną cenę biletu lotniczego rosną, jeśli nie upierasz się ani przy terminie, ani przy precyzyjne określonych miejscach. Czasem dzień różnicy albo wylot z innego lotniska pozwalają zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

2. Dobrze wybierz miejsce wylotu – nie ograniczaj się tylko do lotniska położonego najbliżej twojego miejsca zamieszkania. Sprawdź ceny połączeń z innych portów lotniczych (nie tylko tych krajowych). Nawet po zsumowaniu wydatków na dojazd czy parking może się okazać, że wylot z dalej położonego lotniska będzie korzystniejszy cenowo. Pamiętaj jednak, że tanie linie lotnicze korzystają z mniejszych portów regionalnych. Zawsze zatem sprawdzaj, ile kosztuje dojazd z lotniska do centrum miasta.

3. Weź pod uwagę kilka wariantów podróży – naprawdę tanie bilety lotnicze to kwestia tyle szczęścia, co wiedzy i odpowiedniej elastyczności. Dlatego też warto zawczasu przygotować sobie listę co najmniej 3-5 miast, a najlepiej krajów, które cię interesują. Wtedy pole manewru będzie większe i z pewnością uda się w oszczędny sposób dostać przynajmniej do jednego z preferowanych miejsc w dogodnym terminie.

4. Nie szukaj biletu na ostatnią chwilę – kluczowe znaczenie dla obniżenia kosztów podróży ma rezerwacja biletów lotniczych z odpowiednim wyprzedzeniem. Tutaj zasada ,,last minute” nie obowiązuje. Jeśli potrzebujesz lotów na Boże Narodzenie, Sylwestra, Wielkanoc, weekend majowy czy wakacje, zacznij poszukiwania przynajmniej 6 miesięcy wcześniej. Dla pozostałych dat optymalny termin na poszukiwanie takich biletów lotniczych to 2-3 miesiące przed wylotem. Mniej więcej z takim wyprzedzeniem przewoźnicy (szczególnie tanie linie lotnicze) wprowadzają swoje promocje.

5. Korzystaj z porównywarek i serwerów rezerwacyjnych – serwisy specjalizujące się w rezerwacji biletów lotniczych i porównywarki to bardzo dobre rozwiązanie dla oszczędnego podróżnika. Nie dość, że prezentują one najlepsze dostępne oferty, to jeszcze automatycznie je zestawiają, proponując najtańszy możliwy przelot. Nie musisz tracić czasu na porównywanie setek połączeń na kilku stronach. W przeciwieństwie do większości linii lotniczych, serwisy rezerwacyjne oferują obsługę w języku polskim (szczególnie ważne w przypadku jakichkolwiek problemów z rezerwacją).

Bez problemu można tam również otrzymać fakturę VAT za przelot, a przy rezerwacji lotu wieloodcinkowego lub z przesiadkami opłaty pobierane są tylko raz (rezerwując loty podczas jednej transakcji) zamiast za każdy z odcinków osobno. Dodatkowo na specjalne traktowanie w serwisach rezerwacyjnych mogą liczyć grupy zorganizowane. Lecąc w większym gronie, warto wziąć to pod uwagę

6. Pobieraj aplikacje turystyczne – istnieje kilka programów do zainstalowania na komputerze, które pomogą Ci w rezerwacji tanich połączeń lotniczych. Dzielą się one na dwie grupy: darmowe i płatne, które są ciekawsze, ale niestety – kosztują. Zakup aplikacji jest opłacalny tylko, jeśli latamy regularnie, wówczas koszt inwestycji się zwróci.

7. Odwiedzaj serwisy z promocjami
– dość nową niszą rynkową są serwisy oraz blogi wyspecjalizowane w wyszukiwaniu promocji biletów lotniczych. Dostępne są one zarówno w Polsce, jak i za granicą.

8. Zaglądaj na fora – fora gromadzą prawdziwych pasjonatów danego tematu – trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

9. Zapisuj się do newsletterów – planując podróż, zapisz się do newsletterów linii lotniczych, które oferują połączenia w interesującym cię kierunku. Warto wybrać newslettery największych linii lotniczych, a także kilku serwisów rezerwacyjnych z Polski i zza granicy – wtedy na pewno nie przegapisz niczego ważnego.

10. Korzystaj z portali społecznościowych – niektóre linie lotnicze i serwisy rezerwacyjne zostawiają informacje o najciekawszych promocjach zaangażowanym członkom ich społeczności. Załóż konto na Twitterze i dodaj do obserwowanych kilka linii lotniczych.

11. Podróżuj lekko – latanie z bagażem podręcznym wielu turystom wydaje się niewykonywalne, jednak dla połączeń tanich linii lotniczych jest to jedyne wyjście, by nie płacić za bagaż rejestrowany lub nadbagaż. Mistrzowie pakowania potrafią w torbie podręcznej zabrać niezbędne wyposażenie na kilka tygodni podróży.

Tanie latanie oznacza minimalizm, a minimalizm wiąże się z rezygnacją z bagażu rejestrowanego
 
Tanie latanie oznacza minimalizm, a minimalizm wiąże się z rezygnacją z bagażu rejestrowanego
fot. Yoshi Aka


12. Bądź na bieżąco z promocjami i reaguj szybko – ,,promocja” to ulubione słowo miłośników tanich podróży. Prawda jest taka, że tanich biletów nie ma w puli zbyt wiele. Dlatego też jeśli naprawdę zależy ci na tanim podróżowaniu samolotem, warto trzymać rękę na pulsie i śledzić promocje, wyprzedaże oraz oferty lub last minute.

13. Podróżuj w środku tygodnia – pamiętaj, że zazwyczaj najdroższe są połączenia weekendowe, a najtańsze te w środku tygodnia. Dlatego jeśli możesz, wybieraj i rezerwuj loty zaplanowane na wtorki, środy i czwartki. Wówczas masz duże szanse, że twój bilet będzie tańszy.

14. Korzystaj z różnych środków transportu – trochę lądem, trochę w powietrzu, czasem promem lub samochodem – łączenie różnych środków transportu w odpowiedni sposób zawsze powoduje oszczędności. Wprawdzie oznacza to konieczność dojazdu do bardziej oddalonych lotnisk, ale profity zrekompensują te niedociągnięcia. Jeśli niski koszt jest dla ciebie priorytetem, możesz podporządkować mu inne wymagania.

Tzw. połączenia kombinowane nierzadko wiążą się z długim oczekiwaniem na lotnisku. Ale czy to może odstraszyć łowców tanich lotów?
 
Tzw. połączenia kombinowane nierzadko wiążą się z długim oczekiwaniem na lotnisku. Ale czy to może odstraszyć łowców tanich lotów?
fot. Zsuszanna Kilian/sxc.hu

15. Kombinuj – siatka połączeń lotniczych nie zawsze pozwala dotrzeć tam, gdzie chcesz bez przesiadek. Dlatego często tzw. ,,połączenia kombinowane” to jedyne wyjście, by polecieć taniej. Wszystko według zasady: do Porto leć przez Oslo do Rygi przez Mediolan. Szukając takich połączeń pamiętaj, że minimalny czas na przesiadkę to około 2 godziny (w zależności od lotniska), a na lotnisku często trzeba spędzić całą noc.

16. Zadzwoń na infolinię – infolinia albo telefoniczne biuro obsługi klienta pomoże ci niemal w każdej kwestii. Pamiętasz, że w zeszłym roku pewien tani przewoźnik latał na interesującej cię trasie, a w tym roku nie możesz znaleźć danych na ten temat? Konsultanci mają najnowsze informacje o zmianach i planach przewoźnika. Może się okazać, że lepiej wstrzymać się jeszcze kilka tygodni z zakupem, by sporo oszczędzić, zwłaszcza na popularnych trasach wakacyjnych lub zimowych.

17. Zajrzyj do Wikipedii – na Wikipedii niemal każde światowe lotnisko ma własny artykuł (najlepiej korzystać z angielskiej wersji), gdzie wśród wielu innych przydatnych informacji znaleźć można wykaz linii lotniczych obsługujących dany port oraz siatkę połączeń bezpośrednich. To źródło wiedzy z którego warto korzystać.

18. Bądź samodzielny – jeśli wszystko robisz sam, to wiele rzeczy kosztuje znacznie mniej. Zasada ta sprawdza się szczególnie w przypadku tanich linii lotniczych, które za każdą pomoc konsultanta pobierają dodatkowe opłaty. Zarezerwuj bilet przez stronę internetową i koniecznie odpraw się online!

19. Zwiedzaj świat z RTW – RTW to skrót od ,,Round the World”, czyli ,,dookoła świata”. Jest to pakiet kilku biletów sprzedawanych najczęściej przez sojusze linii lotniczych (Star Alliance, Oneworld oraz Sky Team). Taki bilet jest drogi, ale to doskonała alternatywa dla wytrwałych podróżników, planujących wielomiesięczną trasę. Jedynymi ograniczeniami dla posiadaczy biletu są: wolne miejsca na wybrane loty, łączna liczba kilometrów, jakie można pokonać oraz liczba przystanków po drodze. Bilety RTW stanowią dobrą opcję również dla turystów spontanicznie wybierających cele podróży, ponieważ kolejne przystanki nie muszą być z góry określone.

Przesiadka nie musi się wiązać z nudnym oczekiwaniem na kolejny lot. A może tak zafundować sobie city break, połączyć przyjemne z pożytecznym?
 
Przesiadka nie musi się wiązać z nudnym oczekiwaniem na kolejny lot. A może tak zafundować sobie city break, połączyć przyjemne z pożytecznym?
fot. Mandie LaScum

20. Zwiedzaj przy okazji przesiadki – propozycja spontanicznego city breaku przy okazji przesiadek dotyczy dalekich lotów oraz połączeń wieloodcinkowych. Lecąc samolotem z przesiadką w danym mieście, rezerwujemy kilka dodatkowych godzin lub dni na jego zwiedzanie. Zależnie od budżetu, można w mieście przesiadkowym zatrzymać się w hotelu i poznać je dokładniej przez kilka dni lub godzin pomiędzy lotami. Często jest to dodatkowy bonus przy dłuższej podróży, a czasem wręcz argument przesądzający o wyborze konkretnego połączenia.

21. Zbieraj bonusy
– większość linii lotniczych nagradza regularnych klientów, premiuje ich specjalnymi zniżkami, a nawet darmowymi lotami. Z reguły odbywa się to w ramach programów lojalnościowych. Jeśli często korzystasz z oferty jednej linii, zbieranie punktów z pewnością ci się opłaci. Warto taż zaopatrzyć się w specjalne karty kredytowe pozwalające zbierać punkty, które można później wymienić na bilety lotnicze.

22. Sprawdź ofertę tradycyjnych przewoźników – nie zapomnij o tym, że tradycyjni przewoźnicy mają często interesujące ceny. Sprawdź ich ofertę jeśli zabierasz ze sobą duży lub nietypowy bagaż (wózki dziecięce, instrumenty muzyczne albo sprzęt sportowy), ponieważ są całkiem spore szanse, że lot z regularnym przewoźnikiem kosztować będzie mniej niż z tanią linią lotniczą.

23. Nie bądź przesądny – co ciekawe, wybierając lot 13. dnia dowolnego miesiąca, też można sporo oszczędzić. Sprawdza się to przede wszystkim w krajach anglosaskich, których mieszkańcy są przesądni. Obniżki cen potrafią sięgnąć 15-20%, ponieważ pasażerowie wolą wybrać inny termin.

24. Sprawdź loty z zagranicy – tanie latanie ma w Polsce krótszą historię niż w krajach Europy Zachodniej. Dlatego warto szukać tańszych połączeń z zagranicznych lotnisk – szczególnie dużo możesz zaoszczędzić w przypadku długodystansowych lotów. Poza tym egzotyczne dla Polaków kierunki, w zamożniejszych krajach Europy są bardziej popularne, połączeń jest więcej, a bilety lotnicze są tańsze. Najważniejsze kraje oferujące tanie loty ze swojego terytorium to: Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Rosja. Rezerwując loty można spróbować skorzystać też z kombinowanych połączeń, ale o tym już wiesz.

25. Zaglądaj do ofert last minute w biurach podróży – biura podróży często mają interesujące oferty lotów, szczególnie do mniejszych lotnisk zlokalizowanych w najbardziej obleganych miejscowościach wakacyjnych. Powodem jest fakt, że biura zamawiają głównie loty czarterowe i zależy im, by zapełnić w samolocie wszystkie miejsca. Ostatnie miejsca w samolocie na kilka dni przed wylotem sprzedane są więc po kosztach, byle tylko je zapełnić. Czasem promocja dotyczy jedynie przelotu, czasem jest to oferta łącząca transport z zakwaterowaniem, zwykle jest ona dużo bardziej atrakcyjna w porównaniu do cen tradycyjnych przewoźników.

26. Sprawdź czy przewoźnik sprzedaje połączenia czarterowe – niektóre linie czarterowe oferują swoje loty bezpośrednio klientom indywidualnym – wtedy takie zakupy mogą być bardziej opłacalne niż w biurze podróży (chociaż nie jest to regułą). Jest to najlepsza oferta w przypadku lotów w kierunkach urlopowych, związanych przede wszystkim z masową turystyką wakacyjną i zimową. Różnice w cenie lotów czarterowych oraz tradycyjnych przewodników na takich trasach są ogromne! Co więcej, zazwyczaj nie ma możliwości porównania cen tych lotów, bo w większość serwisów rezerwacyjnych nie obsługuje nieregularnych połączeń ani nie ma ich w ofercie.

27. Polub hubyhub to kolejne magiczne słowo, które powinien znać każdy amator taniego latania i taniego podróżowania po świecie. Hub to nic innego jak węzeł komunikacji lotniczej – najczęściej duże lotnisko przystosowane do obsługi ruchu przesiadkowego, oferujące ogromną liczbę różnorodnych połączeń lotniczych z miejscami na całym świecie, obsługiwanych przez wielu przewodników. Huby to najlepsze miejsca do skorzystania z tańszych lotów bezpośrednich lub dobrodziejstw transportu kombinowanego. Konkurencja jest tu duża, więc i ceny biletów mogą być niższe. Najważniejsze huby na świecie to: Moskwa, Londyn, Paryż, Frankfurt, Amsterdam, Berlin, Monachium, Madryt, Dubaj, Singapur, Bangkok, Pekin, Atlanta, Miami, Chicago, Nowy Jork, Los Angeles, Toronto, Johannesburg, Dakar, Akra, Nairobi.

28. Sprawdź alternatywy – nie masz zbyt dużo wolnego czasu na podróż? Policz koszt alternatywny i na podstawie tego zdecyduj się, który wariant podróży naprawdę jest dla ciebie bardziej atrakcyjny. Jak obliczyć koszt alternatywy? Oto jedna z możliwości: oszacuj, ile czasu zajmą dwie opcje podróży (minimalną i maksymalną), następnie pomnóż uzyskane wyniki przez stawkę godzinową, jaką zarabiasz. Do tych wartości dodaj koszt biletu, obsługi transakcji, podróży z lotniska do miejsca docelowego oraz z domu na lotnisko. Teraz widzisz, ile pieniędzy i pracy kosztuje twoja podróż! A wyniki mogą cię zdziwić…

Po sąsiedzku może być taniej. Rezerwując lot, dobrze mieć na oku także porty lotnicze w sąsiednich krajach, do których łatwo dojechać.
 
Po sąsiedzku może być taniej. Rezerwując lot, dobrze mieć na oku także porty lotnicze w sąsiednich krajach, do których łatwo dojechać.
fot. Robert Proksa

29. Kieruj się na wschód – im biedniejszy kraj, tym tańsze bilety lotnicze? Zasada ta sprawdza się na przykład w przypadku lotów długodystansowych z Polski, często tańszych niż z Niemiec. Ty za to możesz polować na tańsze oferty na przykład z: Mińska, Moskwy, Wilna, Kijowa oraz innych miast na wschód od Polski.

30. Poznaj ofertę dawnych kolonizatorów – znaczenie dawnych powiązań kolonialnych między państwami odbija się w różnicach cen długodystansowych lotów do Ameryki Północnej, Australii czy Indii. Największe oszczędności można zaś zyskać na najdłuższych trasach. Opłaca się na przykład lecieć do Australii (niegdyś koloni brytyjskiej) z Londynu, zamiast z Warszawy. Przeciętna cena lotu z Polski to około 4500 zł, a z Anglii – co najmniej 1500 zł mniej… Podobnie sprawa ma się z lotami na Fidżi, też dawną kolonię brytyjską. Z Anglii można się tam dostać nawet za połowę ,,polskiej” ceny. Oczywiście na dalszych trasach widać te różnice najwyraźniej. Kolonialne tradycje, a więc i tańsze bilety do swoich dawnych dominiów, mają następujące kraje: Anglia, Francja, Niemcy, Holandia, Hiszpania oraz USA.

31. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy eksperta – niektóre serwisy rezerwacyjne oferują bezpłatną pomoc ekspertów w doborze najbardziej optymalnych lotów w dobrych cenach. Warto z tego skorzystać, bo dzięki wiedzy i doświadczeniu osób udzielających porad można naprawdę dużo zaoszczędzić. To również prosty sposób na to, by spędzić czas przyjemniej niż na przeglądaniu stron przewoźników, a pieniądze zaoszczędzić. Jeśli więc szukasz tanich lotów i taniego sposobu na podróżowanie do wymarzonych miejsc, ale wszystkie połączenia kosztują krocie, skorzystaj z pomocy eksperta.

32. Dodatkowe bonusy
– jak wiadomo, cena samego biletu lotniczego to nie jeszcze wszystko. Dojazd z lotniska, dodatkowe koszty albo przeciwnie – promocyjne bonusy i gratisy mogą spowodować, że rachunek naszej podróży się odwraca. Zamiast taniej lecieć na głuchą prowincję, być może bardziej się opłaci lądować w centrum miasta, kupując droższy bilet, ale za to z tańszym transferem lotniskowym? Wszystko jest kwestią priorytetów i twojego budżetu. Sprzedawcy biletów lotniczych, chcąc być bardziej konkurencyjnymi, kuszą swoich klientów dodatkowymi korzyściami z rezerwacji lotu właśnie w swoich biurach. Dzięki temu, kupując bilet możesz dostać dobre zniżki na wynajem samochodu w miejscu docelowym, zakup przewodników czy sprzętu outdorowego, czy wesprzeć inicjatywę charytatywną podejmowaną przez firmę.

33. Kup wycieczkę – w niektórych wypadkach rezerwacja lotu, to wcale nie najlepsza opcja – do krajów nastawionych na masową turystykę (np. Egipt) taniej wybrać się na zorganizowaną wycieczkę, niż wykupywać lot, a potem na miejscu rezerwować nocleg i płacić za wyżywienie. W cenie zbliżonej do kosztu samego przelotu do tego kraju, w biurach podróży można już wykupić kompletną wycieczkę (zawierającą transport, nocleg, czasami także wyżywienie). Dodatkowym bonusem jest brak kłopotów organizacyjnych przed wyjazdem i lepsza jakość oferowanych usług na miejscu, ponieważ ośrodki oferujące wakacje dla cudzoziemców spełniają standardy, do których przyzwyczajeni się europejscy turyści, ale z drugiej pozbawiają cię adrenaliny i przygody. I znów – wybór należy do ciebie.

Wycieczka z biurem podróży może bardziej opłacać się niż indywidualny wyjazd, choć to oczywiście propozycja dla osób z rozwiniętym instynktem stadnym.
 
Wycieczka z biurem podróży może bardziej opłacać się niż indywidualny wyjazd, choć to oczywiście propozycja dla osób z rozwiniętym instynktem stadnym.
fot. iStockphoto

34. Strony linii lotniczych – linie lotnicze zazwyczaj oferują bilety w niższych cenach niż serwisy rezerwacyjne, jednak decydując się na zakup na ich stronach, musisz liczyć się z wszystkimi niedogodnościami, jak choćby brak dostępności wszystkich ofert w jednym miejscu i konieczność wertowania setek stron przewoźników w poszukiwaniu najlepszych ofert, z których każdą trzeba zarezerwować oddzielnie, pokrywając wszelkie dodatkowe koszty. Serwisy rezerwacyjne mają tę przewagę, że szukają za ciebie i komponują podróż obsługiwaną nawet przez kilka linii, dopasowując terminy wylotów, co oszczędza ci mnóstwo czasu podczas poszukiwań. Opłata serwisowa jest pobierana za całą, nawet wieloodcinkową rezerwację, a nie pojedyncze połączenia.

W razie problemów możesz też liczyć na polskojęzyczną obsługę infolinii, czego nie zapewniają już zagraniczne tanie linie lotnicze. Serwisy rezerwacyjne, bardziej niż przewoźnicy, inwestują w rozwój narzędzi wyszukiwawczych, dają ci przejrzyste i łatwe w obsłudze strony transakcyjne oraz dodatkowe korzyści za zakupy u nich.

Więcej praktycznych informacji dotyczących podróżowania znajdziesz na: http://www.bartoszgorski.com/

  • « Poprzednia
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Następna »

Komentarze (2)

  • 16.01.16, 00:17

    Komentarz usunięty

  • Podróżnik (gość)

    Podróżnik (gość)

    16.01.16, 00:14

    Super artykuł, dużo konkretnej wiedzy. Ja korzystam z nowej wyszukiwarki transportu nie tylko lotniczego. Podrzucam link dla zainteresowanych. http://planaxy.com/238.html

    Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

  • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

    Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

    Autor: Źródło: materiały promocyjne

    Data publikacji: 25.03.2015 09:20

    Liczba odwiedzin: 7974

    Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

    Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 02.03.2015 10:11

    Liczba odwiedzin: 6989

    Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • WyCHILEoutowana

    WyCHILEoutowana

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 26.09.2014 12:38

    Liczba odwiedzin: 34181

    „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

    Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

  • Czas na debiut – Strefa Darien

    Czas na debiut – Strefa Darien

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 25.09.2014 10:24

    Liczba odwiedzin: 8813

    Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

    Tagi: patronat medialny

  • Kurs na Indonezję

    Kurs na Indonezję

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 19.09.2014 09:47

    Liczba odwiedzin: 11048

    Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

    Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

  • 8000 km Across Canada

    8000 km Across Canada

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 01.08.2014 16:09

    Liczba odwiedzin: 8625

    Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

    Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

  • 850 km, by znaleźć dom

    850 km, by znaleźć dom

    Autor: Anna Kaca

    Data publikacji: 16.07.2014 11:07

    Liczba odwiedzin: 10403

    W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

    Tagi: patronat medialny

  • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

    Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

    Autor: Archeolodzy w podróży

    Data publikacji: 11.07.2014 12:45

    Liczba odwiedzin: 7880

    Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

    Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

  • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

    Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

    Autor: Tomasz Korgol

    Data publikacji: 01.07.2014 11:07

    Liczba odwiedzin: 9451

    Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

    Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

  • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 30.05.2014 11:39

    Liczba odwiedzin: 6589

    W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

    Tagi: europa, polska, patronat medialny

  • Gobi Expedition 2014

    Gobi Expedition 2014

    Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

    Data publikacji: 26.05.2014 16:34

    Liczba odwiedzin: 8363

    Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

    Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

  • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

    Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 26.05.2014 15:10

    Liczba odwiedzin: 6531

    Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • Bałkany Trip 2014

    Bałkany Trip 2014

    Autor: BusTrip into the Wild

    Data publikacji: 12.05.2014 09:20

    Liczba odwiedzin: 58790

    Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

    Tagi: patronat medialny, europa

  • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

    I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 28.04.2014 10:02

    Liczba odwiedzin: 155434

    Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

    4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

    Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

    Data publikacji: 15.04.2014 11:35

    Liczba odwiedzin: 7774

    1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

    Tagi: patronat medialny, europa, islandia

  • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

    I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 21.03.2014 14:44

    Liczba odwiedzin: 254045

    24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • « Poprzednia
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze