Dziś jest 05.03.2024

Imieniny obchodzą Adrian, Fryderyk, Oliwia, Jan

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Nocleg za free

Autor: Patrycja Ceglińska

Data publikacji: 12.03.2013 08:55

Liczba odwiedzin: 12228

Tagi: tanie podróżowanie, inspiracje, artykuły

Wyjeżdżając gdzieś na wakacje, majówkę czy po prostu na weekend często szukamy noclegowych okazji, żeby nie przepłacać. W lato chętnie korzystamy z campingów, zimą z hosteli. I wydaje się, że bardziej już zaoszczędzić nie możemy. A jednak! Co powiecie na darmowy nocleg? Wyobrażając sobie wasze zdziwione miny powtórzę jeszcze raz, że darmowy nocleg jest możliwy. Ale nie tylko o takich będę wspominać.

Planując wakacje w danym miejscu warto przejrzeć nasz notes z telefonami. Z pewnością znajdzie się ktoś, kto tam mieszka lub zna autochtona. To powinien być pierwszy krok, czyli sposób na znajomych. Oczywiście, jeśli mamy osobę, u której hipotetycznie moglibyśmy się zatrzymać, to musimy ją jeszcze przekonać, żeby przyjęła nas pod swój dach.

Noclegi u znajomych są przeważnie darmowe, płacić powinniśmy za jedzenie dla nas lub robić zakupy ogólne do mieszkania znajomych. Nie nadużywajmy ich gościnności, czyli przede wszystkim określmy, na jaki czas chcemy się zatrzymać i przestrzegajmy zasad kultury osobistej. Taka opcja w większości przypadków zawsze zadziała.

Kolejnym pomysłem na nocleg za free są różnego rodzaju portale internetowe, na których jako zarejestrowani użytkownicy możemy szukać darmowego noclegu. Portale takie pozwalają na utrzymywanie kontaktów z ludźmi z całego świata, dzięki czemu zyskamy nowych, internetowych przyjaciół, do których być może będziemy mogli się wybrać. Minusem tych stron jest to, że w ostatniej chwili może okazać się, że nie możemy jednak przyjechać. A w najgorszym wypadku już na miejscu dowiemy się, że nocleg jest jednak niemożliwy, bo osoba, do której przyjechaliśmy okazała się nieodpowiedzialna, a my zostaliśmy na lodzie. Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko, choć oczywiście należy pamiętać, że się zdarzają. Całkowicie darmowe portale, z jakich możemy korzystać to m.in. Couchsurfing.com, Hospitality Club lub belodged.com.

Praca i mieszkanie na statku – ciekawy sposób na spędzenie wakacji lub podreperowanie budżetu w trakcie podróży
 
Praca i mieszkanie na statku – ciekawy sposób na spędzenie wakacji lub podreperowanie budżetu w trakcie podróży
fot. Jeremy Doorten/sxc.hu (CC BY)

Bardzo ciekawą opcją na wakacje pełne wrażeń jest zatrudnienie się na statku lub po prostu wzięcie udziału w podróży statkiem dla towarzystwa. Oczywiście oznacza to wykonywanie pewnych prac na pokładzie, ale i tak jest to nie lada okazja. Zwłaszcza, że można samemu obrać cel i kierunek podróży. The Float Plan (www.thefloatplan.com) pomoże nam znaleźć kapitanów poszukujących załogi czy kolegów do podróży. Jest to świetne rozwiązanie dla poszukiwaczy przygód i osób, które kochają żeglarstwo.

Zatrudnienie dotyczy małych statków i jachtów, gdzie możemy rozpocząć sezonową pracę jako kucharz czy osoba do ogólnych prac dorywczych. Często kapitanowie nie szukają osób z doświadczeniem, więc warto łapać okazję. Może się tak zdarzyć, że na koniec podróży otrzymamy jakieś małe wynagrodzenie, ale najczęściej jest to po prostu wolny pokój i wyżywienie. Niekiedy może się zdarzyć tak, że będziemy musieli pokryć koszty wyżywienia, ale są to minimalne stawki, a widoki Morza Śródziemnego czy innych egzotycznych miejsc nam to zrekompensują. Przydatne strony, gdzie warto szukać takich okazji: www.findacrew.net czy www.crewfile.com.

Doskonałym pomysłem jest tzw. wymiana domów. Można jej dokonać za pomocą strony homeexchange.com, na której osoby oferujące na określony czas zamieszkanie w swoich domach prezentują je w dość szczegółowy sposób. Jest w czym wybierać, obecnie na stronie zarejestrowało się około 45 000 chętnych do wymiany domów z ponad 150 krajów. W propagowaniu idei wymiany domów nieoceniony okazał się film „Holidays”, którego dwie nieznające się bohaterki zamieniają się domami na czas świąt...

Wakacyjna wymiana domów, czyli sposób na minimalizacje kosztów i maksymalizację wrażeń z podróży
 
Wakacyjna wymiana domów, czyli sposób na minimalizacje kosztów i maksymalizację wrażeń z podróży
fot. Matt Prosser (CC BY)

Aby móc jednak korzystać z tej strony, musimy wykupić abonament, który kosztuje od 10$ do 16$. Stron tego typu w internecie jest sporo, więc warto się tym zainteresować. Wymiana domów jest określona stosowną umową, w której zawarta jest m.in. długość pobytu i warunki, na jakich możemy tam zamieszkać. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wymiana domów, a zatem my także powinniśmy zaoferować swoje cztery ściany. Jeśli druga strona zaakceptuje naszą propozycję i jeśli plany urlopowe się pokryją, możemy ruszać na wakacje, wydając naprawdę niewiele!

Dla zahartowanych i przyzwyczajonych do niewygód podróżników ciekawą opcją może być nocleg na lotnisku. Jak powszechnie wiadomo w portach lotniczych sypia się nie tylko z powodu burzy śnieżnej, wielogodzinnych opóźnień lotów, ale także z własnej woli, przymuszonej do tego oszczędnościami. Najczęściej trzeba się organizować samemu, bywa jednak, że, zwłaszcza zimą, niektóre lotniska oferują podróżnym koce, bony żywnościowe, poduszki, przybory toaletowe. Pisząc to, mam na myśli porty w Brukseli, Chicago, w Dallas, we Frankfurcie, w Oslo, w Paryżu. Odnalezienie się na światowych lotniskach umożliwia strona: www.sleepinginairports.net.

Pewnie wielu z was słyszało, że w poszczególnych krajach istnieje coś takiego jak „prawo jednej nocy”. Zasada ta najbardziej rozpowszechniona jest w Skandynawii – Szwecji, Norwegii, ale również w Szkocji, w Amsterdamie. Ludzie w takich sytuacjach są bardzo przyjaźni, często zapraszają nawet na śniadanie czy kolację i pozwalają korzystać z łazienki. Opcja ta jest dobra na krótkoterminowy pobyt, bo na dłuższą metę może to być bardzo męczące. „Prawo jednej nocy” dotyczy głównie namiotów, choć nigdy nie można wykluczyć, że nie zostaniemy zaproszeni do domu przez uczynnego gospodarza.

Najlepszy darmowy nocleg, camping „na dziko”
 
Najlepszy darmowy nocleg, camping „na dziko”
fot. Otávio Brito/sxc.hu (CC BY)

A co zrobić, kiedy boimy się aż tak ryzykować i wolimy zapłacić drobną sumę? Otóż studenci i młodzież mogą korzystać ze schronisk młodzieżowych, które znajdują się na całym świecie. To nie jest zupełna darmocha, bo nocując w takim miejscu ponosi się pewne koszta. Najtańsze noclegi w schronisku w pokojach wieloosobowych, zaczynają się od 10 zł. Jeśli ktoś nie potrzebuje dużej prywatności, to z takiej opcji może skorzystać. Pokoje dwuosobowe lub pojedyncze to cena od 20 do 40 zł. Łazienka jest dzielona z innymi, warunki nie należą do luksusowych. Pobyt w schroniskach wiąże się z przestrzeganiem regulaminu, w którym przede wszystkim zawarte są godziny opuszczania pokoju na czas sprzątania i cisza nocna.

Nocleg w klasztorze wiąże się z niewielkimi lub nawet zerowymi kosztami
 
Nocleg w klasztorze wiąże się z niewielkimi lub nawet zerowymi kosztami
fot. Andy Gate/sxc.hu (CC BY)

Oczywiście dla osób, które już nie studiują, najlepsze na krótki pobyt są hostele, natomiast na dłuższy pobyt lub będąc w większej grupie warto wynająć domek lub apartament. W lato najlepiej sprawdzają się wspomniane już campingi. Ale pamiętajcie, że wakacje to czas, kiedy można trochę zaszaleć i zacząć poznawać nowe kultury pomieszkując u naszych, zagranicznych internetowych lub nie, znajomych.

Warto zainteresować się campingami w USA. Znajduje się tam 155 lasów państwowych i 20 krajowych łąk. Za rozbicie namiotu w tych miejscach nic nie zapłacimy. To tzw. camping rozproszony. W większości lasów trzeba rozbić namiot w odległości 100-150 metrów od najbliższej drogi czy ścieżki. Misją takich miejsc jest pomaganie turystom spędzania nocy bez ponoszenia kosztów. Miło z ich strony, prawda? Są to wygodne przystanki, aby przespać się i ruszyć dalej, aczkolwiek jeśli nikomu nie przeszkadzamy i zachowujemy się kulturalnie możemy zostać na dłużej. Warto odwiedzić stronę www.freecampgrounds.com.

Na Starym Kontynecie ciężko znaleźć darmowe miejsce noclegowe na campingu. Prędzej znajdziemy je u miłych gospodarzy na ich podwórkach. W Europie pola namiotowe naliczają opłatę za osobę, za namiot w zależności od wielkości, za prąd oraz opłatę klimatyczną. Korzystanie z łazienek jest zazwyczaj w cenie. Na południu Europy pola campingowe są na bardzo dobrym poziomie, stąd też ich ceny nie należą do najniższych. We Włoszech, Francji czy Grecji ceny pól namiotowych za osobę razem z namiotem wahają się od 20 do 30 euro. To stosunkowo dużo, zważywszy na to, iż w Polsce cena dobrego pola to 20 zł.

Hostele – zwykle oblegane przez backpackerów
 
Hostele – zwykle oblegane przez backpackerów
fot. Luis Alexandre/sxc,hu (CC BY)

Jeszcze jednym doskonałym miejscem na oszczędny nocleg jest klasztor. Sama kiedyś korzystałam z takiego noclegu w Polsce. Tam zazwyczaj płaci się symboliczne kwoty albo nocuje całkowicie za darmo. Jeżeli chodzi o Europę najczęściej obieranym kierunkiem turystycznym są Włochy. Tam można zatrzymać się np. w rzymskich klasztorach, gdzie ceny noclegu dochodzą do 20$, Basilica di Superga w Piemoncie oferuje turystom nocleg za 25 euro. W Paryżu przy Bazylice Sacre-Coeurm w samym centrum Montmartre'u znajduje się Dom Gościnny Ephrem ze stoma łóżkami (53 sypialnie), w Bułgarii nocleg w klasztorach oferowany jest grupom i pojedynczym gościom, w niektórych obiektach jest możliwość przenocowania ok. 200 osób. Pobyt w większości klasztorów w całej Europie waha się od 20 do 1 euro. Należy pamiętać, że w cenę wliczone są co najmniej dwa posiłki dziennie, jednak nadal istnieją pewne klasztory, które przyjmują turystów bezpłatnie. Takie miejsca znajdują się głównie w Afryce, gdzie ludzie są przyjaźnie nastawieni i gdzie widok białego turysty bywa niecodzienny.

Mnisi żyją w skromnych warunkach, więc decydując się na pobyt w klasztorze nie należy spodziewać się luksusów. No ale czy rasowy podróżnik potrzebuje czegoś więcej niż prostych mebli, łózka czy łazienki? Poza tym należy się liczyć z regułami panującymi w takich miejscach – nie ma mowy o nocnym imprezowaniu, mało tego, czasem trzeba stawić się o określonej godzinie (najczęściej o 21.30). Niezależnie od wyznawanej religii jest to wyjątkowa okazja, aby spróbować życia monastycznego, doświadczyć spokoju, wyciszyć się i przemyśleć wiele spraw, które w natłoku codzienności mogą nam umknąć. Przydatne mogą okazać się strony www.hospities.it, www.goodnightandgoodbless.com.

Mam też coś dla miłośników zwierząt. Praktycznie na całym świecie można uzyskać nocleg w zamian za wyprowadzanie psów właścicieli na spacer. Zbyt piękne aby mogło być prawdziwe? Otóż nie, sporo agencji prezentuje tego typu oferty, a więc warto poszperać w Internecie, żeby potem móc pomieszkiwać w w wielkiej willi we Włoszech, w mieszkanku w Londynie czy blisko plaży na Florydzie. Większość z tych ofert wiąże się z długoterminowym pobytem: na miesiąc, na sezon, a nawet na lata. Zdarzają się jednak tygodniowe lub dwutygodniowe wyjazdy.
Jeśli podróżując, chcemy na jakiś czas złapać oddech i popracować, warto zajrzeć na strony: www.housecarers.com czy www.mindmyhouse.com.

Przewodnik po darmowych lub prawie darmowych noclegach na całym świeciePrzydatne strony
Wakacyjna wymiana domów (house swapping)

 • www.homeexchange.com

 • www.homeforexchange.com

 • www.seniorshomeexchange.com (dla osób powyżej 50 roku życia

Portale społecznościowe

 • www.couchsurfing.com

 • www.hospitalityclub.org

 • www.belodged.com

 • ww.bewelcome.org

 • www.servas.org

Praca (i zakwaterowanie) na statkach

 • www.thefloatplan.com

 • www.cruisejobfinder.com

 • www.findacrew.net

 • www.crewfile.com

Nocleg w klasztorach

 • www.hospities.it

 • www.goodnightandgoodbless.com

Praca plus zakwaterowanie

 • www.housecarers.com

 • www.mindmyhouse.com

Komentarze (1)

 • podrozalternatywna.wordpress.com (gość)

  podrozalternatywna.wordpress.com (gość)

  27.06.13, 18:38

  Bardzo fajny i przydatny artykuł dla wszystkich szukających alternatywy dla hoteli :) Jak widać, jest ogromny wachlarz możliwości. Do wyboru do koloru!

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 5919

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 5561

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 14158

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 6990

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 8563

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 7661

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 7741

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 6268

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 6718

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 5539

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 6051

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 4860

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 33011

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 73877

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 6226

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 111707

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze