Dziś jest 01.11.2024

Imieniny obchodzą Seweryn, Wiktoryna, Warcisław, Andrzej

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

TOP 10 książek podróżniczych

Autor: Agnieszka Szwajgier

Data publikacji: 02.02.2014 22:22

Liczba odwiedzin: 107160

Tagi: inspiracje, artykuły, agnieszka szwajgier, inspiracje artykuły

Przed Wami propozycja 10 najlepszych książek podróżniczych, które swoim klimatem, stylem i fabułą inspirują czytelników do podejmowania własnych podróży. Wybrane pozycje nie mają nic wspólnego z opisem słynnych atrakcji turystycznych, które warto zwiedzić podczas pobytu w obcym kraju. Nie ma tu także przepisu na udaną podróż. Co zatem w nich znajdziecie?

TOP 10 książek podróżniczych – wybór subiektywny
 
TOP 10 książek podróżniczych – wybór subiektywny
fot. etraveler.pl

Niezapomniane chwile, utrwalone na fotografiach i w sercach autorów. Porywające przygody, zabawne sytuacje i garść informacji o innych kulturach. Wreszcie, prawdziwe podróże, które zaczynają się tam, gdzie kończy się "zaliczanie zabytków", a w grę wchodzi otwartość na doświadczenia. Jeśli uważacie, że jakaś pozycja powinna się tutaj znaleźć – piszcie koniecznie! Być może zainspirujecie nas kolejną przygodą.

10.
„Pasja życia” – Jacek Pałkiewicz

„Pasja życia” – Jacek Pałkiewicz
 
„Pasja życia” – Jacek Pałkiewicz
fot. .

Mimo mieszanych opinii na temat tej książki, warto zapoznać się z lekturą chociażby ze względu na ciekawą postać autora – Jacka Pałkiewicza, kierownika wielu wypraw międzynarodowych na cały świecie. „Pasja życia” to opis podróży Pałkiewicza wraz z elementami poprzedzającymi, czyli np. jak zarabiał na podróże i życie, jakich dokonał odkryć itp. Pojawiają się też wskazówki survivalowe. Przeżyć w małej łódce bez łączności wyprawę przez Atlantyk? Nic trudnego dla Pałkiewicza. Autor podróżował na wielbłądach, jakach, słoniach. Jeździł reniferowymi zaprzęgami, chińskim sampanem i indiańskimi pirogami… dżungla amazońska, wyprawa przez Syberię i budzący zainteresowanie cytat Pałkiewicza:

Wygram z tobą w każdej grze, która wybierzesz, bo być może nie jestem bardziej inteligentny czy silniejszy, ale ja nigdy się nie zmęczę a ty – tak.

To wszystko znajdziecie w „Pasji życia”.

9.
„Życie wielkiej rzeki” – Wiktor Ostrowski

„Życie wielkiej rzeki” – Wiktor Ostrowski
 
„Życie wielkiej rzeki” – Wiktor Ostrowski
fot. .

To z pewnością jedna z najlepszych relacji podróżnych, jakie są dostępne w naszym kraju. Wiktor Ostrowski daje popis dobrego reporterskiego stylu, choć oprócz przygód w książce można znaleźć również piękne opisy krajobrazów. Ostrowski – Polak, zamieszkały w Argentynie, zakłada się po pijaku z kolegą, który jest lekarzem, że przepłynie na kajaku od wodospadu Iguazu do Buenos Aires. Ostrowski musi odnaleźć się w dzikim świecie, płynąc przez dżunglę i napotykając po drodze różnych ludzi, którzy często znaleźli się nad Paraną zupełnie przypadkowo. W książce pojawiają się różne typy charakterów, autor dobrze operuje dramaturgią, a niesamowite historie pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że trudno się oderwać od lektury. Dzisiaj takiego świata już nie ma – dzikie chaszcze zostały zastąpione przez asfalt, spaliny samochodowe i miasta.

8.
„Przesunąć horyzont” – Martyna Wojciechowska

„Przesunąć horyzont” – Martyna Wojciechowska
 
„Przesunąć horyzont” – Martyna Wojciechowska
fot. .

Trzecia Polka na Evereście opisuje pokonywanie trudności, jakie pojawiają się w drodze na szczyt. Opowiada także o górskiej wędrówce: W górach jest coś intymnego. Nikt nie krzyczy na szczycie z radości. Człowiek sobie posiedzi, popatrzy, zrobi kilka zdjęć [...] Góry mają w sobie coś magicznego, człowiek nie zje, nie dośpi, pachnie coraz gorzej, ale nie chce przestać się wspinać. W górach liczy się tylko tu i teraz.

Wojciechowska jest prawdziwą pasjonatką. Oprócz wyprawy opisuje również swoją wewnętrzną przemianę i pokonywanie barier, które pojawiają się w trakcie wspinaczki. „Przesunąć horyzont” może nieść ze sobą również znaczenie metaforyczne – każdy ma swój własny Mount Everest, ku któremu dąży i który wymaga wielu wyrzeczeń. W środku książki mnóstwo fotografii. Okładka przedstawia zdjęcie szczęśliwej autorki, której udało się wspiąć na najwyższy szczyt Ziemi. Pozycja idealna na zimowe wieczory.

7.

„Poza utartym szlakiem”

„Poza utartym szlakiem”
 
„Poza utartym szlakiem”
fot. .

Książka trochę o podróżach, trochę też o ludziach, którzy są kształtowani przez otaczającą ich kulturę. „Poza utartym szlakiem” to 17 reportaży, opisów i relacji z podróży w różne rejony świata. Książka udowadnia, że prawdziwe podróżowanie rodzące się z pasji nie potrzebuje pełnego portfela i trzygwiazdkowych hoteli. Wymaga natomiast fantazji i odwagi. W książce znajdziemy relacje z gór Nanga Parbat, odwiedzimy miasto Majów, wypoczniemy na plaży nad jeziorem Bajkał, będziemy mogli podziwiać architekturę „Manhattanu pustyni” w Jemenie, czy też zamieszkamy w domku w porcie Baku. Oprócz tego poznamy realia pracy w szpitalu w Bangladeszu i zobaczymy, jak wygląda życie mieszkańców Indonezji kilka lat po tsunami. Każdy reportaż różni się czymś od pozostałych – czasem mocną stroną są opisy miejsc, innym razem relacje z niesamowitych przygód. Jak przystało na literaturę podróżniczą, do opisów dołączone są mapki, zdjęcia z podróży i krótkie notki o autorach reportaży. Pozycja ta nie ma nic wspólnego ze schematycznym zwiedzaniem atrakcji turystycznych. Jest natomiast kawałkiem prawdziwej przygody – spoza utartego szlaku.

6.
„Cisza” – Stefan Czerniecki

„Cisza” – Stefan Czerniecki
 
„Cisza” – Stefan Czerniecki
fot. .

Książka porywa już od pierwszych kartek. Autor żartobliwym, lekkim językiem opowiada o swoich przygodach podczas pobytu w Ameryce Południowej – w Peru i Ekwadorze. Stefan Czerniecki na własnej skórze doświadczył życia wśród Indian mieszkających w Andach. Poznał tamtejsze zwyczaje, zachłysnął się kulturą, obserwował latynoską rzeczywistość. W książce Czerniecki nie usiłuje wykazać się wszechwiedzą. Stopniowo odkrywa przed czytelnikiem kolejne elementy układanki, podobnie jak sam wszystko poznawał – kawałek po kawałku. Dopełnieniem żywiołowych i zabawnych opisów są mapki i kolorowe fotografie. Czasami, jak to w życiu, bywa też niebezpiecznie, o czym również można przeczytać w „Ciszy”. Dla pragnących podróży w tamte rejony, mnóstwo przydatnych informacji, które znacznie ułatwią wyprawę. Nic dodać, nic ująć.

5.
„W podróży” – Sándor Márai

„W podróży” – Sándor Márai
 
„W podróży” – Sándor Márai
fot. .

Sándor Márai twierdzi, że dawniej celem eskapad nie była po prostu zmiana miejsca, ale tęsknota za przeżyciem. Autor formułuje jeszcze jedną tezę: owa tęsknota dzisiaj wyparowała z podróżowania. Książka to zapiski z podróży po całej Europie, m.in.: z Francji, Niemiec, Włoch. Nie są to opisy przypadkowe – jedno z przemówień Hitlera, międzywojenny Paryż, zagadkowy Rzym. Czasami autor wraca w dane miejsce dopiero po latach. Márai zwraca uwagę na wydarzenia kluczowe dla swojej epoki. „W podróży” to uchwycenie chwil, które już przeminęły, zapis dawnych wypraw, zakładających prawdziwe podróżowanie, a nie tylko przemieszczenie się z miejsca na miejsce. Najmniejsze drobiazgi czynią opisy autora bardzo realistycznymi i zatrzymują żyjącego w pędzie czytelnika. Podróże dla autora są punktem wyjścia do zastanowienia się nad wpływem towarzyszących nam wydarzeń na nas samych oraz na obraz mijającej epoki.

4.
„Pojechane podróże. Wyprawy Trzech Żywiołów”

„Pojechane podróże. Wyprawy Trzech Żywiołów”
 
„Pojechane podróże. Wyprawy Trzech Żywiołów”
fot. .

Znakomite fotografie, porywające przygody i magiczne miejsca – tak w jednym zdaniu można by opisać tę pozycję. 17 relacji niemalże z innego świata. Autorzy to zapaleni podróżnicy, którzy odwiedzili różne zakątki naszej kuli ziemskiej. Są to m.in.: Anna Czerwińska (podróż po Himalajach), Robert Maciąg (Mont Everest). Jest opowieść o podróżowaniu po Pakistanie kolorową, rzucającą się w oczy ciężarówką, która nie ma ręcznego hamulca. Pięknie wydana, z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami, wydana na kredowym papierze. Jeśli kochasz podróże a „szalona wyprawa” to Twoje drugie imię, pozycja ta musi znaleźć się w Twojej biblioteczce!

3.
„Dotknięcie pustki” – Joe Simpson

„Dotknięcie pustki” – Joe Simpson
 
„Dotknięcie pustki” – Joe Simpson
fot. .

Podróże często wiążą się z ryzykiem i niebezpieczeństwem. Joe Simpson, człowiek o wielkiej sile ducha i determinacji, opowiada o wyprawie w peruwiańskie Andy. Niebezpieczeństwo gór przyciąga. Opowieść rozpoczyna się od wypadku, jakiemu ulega autor. Wspinaczka na szczyt Siula Grande, która początkowo jest szczytem marzeń, w rezultacie okazuje się być opisem wielkiej samotności, cierpienia i bólu. Podczas takich wypraw człowiek walczy ze słabością własnego ciała i – jak udowadnia autor – dzięki silnej woli jest w stanie przetrwać najtrudniejsze chwile. Potrafi pokonać zwątpienie i myśl o ciągle towarzyszącej śmierci. Z kartek wręcz „wypływają” emocję podróżników, a kluczowe momenty opisane są z dwóch perspektyw – Joego i jego towarzysza. Do książki dołączono mapę, której towarzyszą zdjęcia krajobrazu górskiego. Wszelkie skomplikowane terminy „górskie” wyjaśnione są w dołączonym słowniczku. Godna polecenia każdemu miłośnikowi gór i nie tylko!

2.
„Gringo wśród dzikich plemion” – Wojciech Cejrowski

2.„Gringo wśród dzikich plemion” – Wojciech Cejrowski
 
2.„Gringo wśród dzikich plemion” – Wojciech Cejrowski
fot. .

Pełna humoru, rozśmieszy nawet największego ponuraka. Cejrowski kolejny raz zabiera czytelnika w dzikie rejony świata, gdzie zamieszkują plemiona i nietypowych zwyczajach i różnorodnej kulturze. Cięty, błyskotliwy język, zmysł obserwacji i łatwość porozumiewania się z tubylcami to niewątpliwie trzy ogromne zalety autora. W książce nie brakuje opisów groźnych przygód, ciekawych żartów językowych i wielkiej fascynacji Cejrowskiego do poznawania obcych kultur. Książka wzbudza wiele pozytywnych emocji i niełatwo jest się od niej oderwać. Rewelacja!

Motyl – bardzo delikatne słowo. Zwiewne; zupełnie jak... motyl. Po angielsku też jest delikatne – butterfly. Na piśmie niekoniecznie to widać ale proszę mi uwierzyć – ono brzmi jak aksamit. Jest takie... maślane.
Po francusku, z kolei, śliczne, drobniutkie – papillon.
Po hiszpańsku, urocze – mariposa.
Po rosyjsku, kochane – baboćka.
A po niemiecku SCHMETTERLING! No cóż. (...)
A jednak – bywają groźne. Przerażające. Do tego stopnia, że zapierają dech w piersiach – tym razem dosłownie. I definitywnie. Raz na zawsze...
Leci sobie baboćka, leci papillon, leci mariposa.,.. i nagle okazuje się, że to jednak!!! SCHMETTERLING!!!

1.
„Prowadził nas los” – Kinga Choszcz i Radosław Chopin Siuda

1.„Prowadził nas los” – Kinga Choszcz i Radosław Chopin Siuda
 
1.„Prowadził nas los” – Kinga Choszcz i Radosław Chopin Siuda
fot. .

Pięć lat w podróży dookoła świata, dwa plecaki i niecałe sześćset dolarów – to nie do pomyślenia. A jednak tak wyglądał cały ekwipunek Kingi Choszcz i Radosława Siudy, którzy 7 października 1998 roku wyruszyli autostopem z Nowego Jorku. Przemierzyli całą Amerykę Północną, Amerykę Południową, Nową Zelandię, Australię, Azję i część Europy. Odwiedzili łącznie 47 państw. Podróżowali rowerem, łódką, paralotnią, motorem, statkiem, pociągiem drogowym i ciężarówką. Nie wiedzieli, co przyniesie nowy dzień. Oprócz kilku nieprzyjemnych incydentów (utrata sprzętu fotograficznego i pieniędzy) spotkali się z bezinteresowną życzliwością i poznali wielu ludzi, którzy w krótkim czasie stali się ich przyjaciółmi. Oryginalny dziennik z podróży prowadzony przez Kingę niestety musiał zostać skrócony. Od strony technicznej: w książce znalazły się kolorowe zdjęcia podróżników oraz zakątków, które odwiedzili. Opowieść Kingi Choszcz jest obrazkiem różnych kultur, smaków, kolorów i zakątków niedostępnych dla turystów. „Prowadził nas los” to bez wątpienia jedna z tych książek, która pozwala przeżyć przygodę nie ruszając się z miejsca.

Która z wymienionych niżej książek jest dla Ciebie najbardziej inspirująca?

Sonda

TOP 10 najbardziej inspirujących, podróżniczych książek

„Gringo wśród dzikich plemion” – Wojciech Cejrowski
33%
„Prowadził nas los” – Kinga Choszcz i Radosław Chopin Siuda
27%
„Przesunąć horyzont” – Martyna Wojciechowska
9%
„Cisza” – Stefan Czerniecki
8%
„Dotknięcie pustki” – Joe Simpson
6%
„Pasja życia” – Jacek Pałkiewicz
6%
„Życie wielkiej rzeki” – Wiktor Ostrowski
3%
„Poza utartym szlakiem”
3%
„Pojechane podróże. Wyprawy Trzech Żywiołów”
3%
„W podróży” – Sándor Márai
2%

Komentarze (16)

  • Zosia (gość)

    Zosia (gość)

    14.12.20, 00:36

    Na początku czytania pomyślałam że napewno znajde tutaj coś dla siebie ale jak zobaczyłam cejrowskiego na drugim miejscu to wątpie że moge ufać poprzednim recenzjom

    Zgłoś

  • Aras (gość)

    Aras (gość)

    16.01.20, 15:59

    "O Wolnym Podróżowaniu" Dan Kieran !

    Zgłoś

  • Szymon Owedyk (gość)

    Szymon Owedyk (gość)

    12.06.19, 10:06

    Uwielbiam podróżowanie, więc chętnie się zapoznam z tymi propozycjami. A swoją listę książek ukazuję tutaj https://jaksierozwijac.pl/top-ksiazki-jakie-warto-przeczytac/

    Zgłoś

  • czupakabra (gość)

    czupakabra (gość)

    22.12.18, 16:30

    ja pieprze jak polacy w ogóle rozważają cejrowskiego jako podróżnika to widać jaki marny poziom ma to zestawienie :) hahhah

    Zgłoś

  • Leszek (gość)

    Leszek (gość)

    26.10.18, 07:35

    A gdzie Romuald Koperski?

    Zgłoś

  • gość (gość)

    gość (gość)

    13.07.18, 11:46

    A mnie brzydzą ludzie typu Ulka którzy nie cenią Cejrowskiego...

    Zgłoś

  • 23.06.18, 01:36

    Komentarz usunięty

  • Ulka (gość)

    Ulka (gość)

    11.03.18, 13:13

    Brzydza mnie ludzie pokroju Cejrowskiego.

    Zgłoś

  • Nowy Użytkownik (gość)

    Nowy Użytkownik (gość)

    27.10.17, 10:15

    "Podróżnik WC" był pierwszą książką o tematyce podróżniczej, którą przeczytałem szkoda, że jej tutaj brakuje.

    Zgłoś

  • Arek (gość)

    Arek (gość)

    20.06.17, 11:48

    Dodałbym książkę Anny Korzeniowskiej "Z plecakiem przez Indochiny" Podróż z plecakiem do Tajlandii, Kambodży, Wietnamu i Laosu dla odważnych. Książkę powinni przeczytać zwłaszcza ci, którzy oglądają telewizyjny reality show "Azja Express". To świetny przewodnik zarówno dla tych którzy nie boją się podróżować na własną rękę, jak i dla tych którzy nie mogą ruszyć z miejsca.

    Zgłoś

  • 04.06.17, 01:46

    Komentarz usunięty

  • Kris (gość)

    Kris (gość)

    02.09.16, 10:24

    Mój absolutny numer jeden to "Zielone Piekło" Raymonda Maufraisa. Żadna współczesna książka podróżnicza nie dorasta jej do pięt.

    Zgłoś

  • www.lovetravellingfamily.com (gość)

    www.lovetravellingfamily.com (gość)

    02.05.16, 15:14

    Świetne pozycje! Czy macie też kompilacje trochę nowszych książek podróżniczych?

    Zgłoś

  • Janek (gość)

    Janek (gość)

    11.11.15, 21:09

    Ja ostatnio czytałem całkiem niszową pozycję Szum stepu i pustyni:o praz kolejny mam takie wnioski z przeczytanej książki, że im tereny po których podróżujemy są bardziej dzikie, tym ludność jest bardziej przyjazna i uczciwa. Podobne doświadczenie wynoszę z własnych wypraw. Autor jest dobrym obserwatorem życia i łapie świetne kadry.

    Zgłoś

  • 21.08.15, 16:50

    Komentarz usunięty

  • Ola (gość)

    Ola (gość)

    28.08.14, 19:33

    Ja bym jeszcze dodała do rankingu książkę "Busem Przez Świat. Wyprawa Pierwsza" :). Świetna przygoda!

    Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

  • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

    Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

    Autor: Źródło: materiały promocyjne

    Data publikacji: 25.03.2015 09:20

    Liczba odwiedzin: 8060

    Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

    Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 02.03.2015 10:11

    Liczba odwiedzin: 7045

    Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • WyCHILEoutowana

    WyCHILEoutowana

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 26.09.2014 12:38

    Liczba odwiedzin: 34905

    „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

    Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

  • Czas na debiut – Strefa Darien

    Czas na debiut – Strefa Darien

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 25.09.2014 10:24

    Liczba odwiedzin: 8902

    Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

    Tagi: patronat medialny

  • Kurs na Indonezję

    Kurs na Indonezję

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 19.09.2014 09:47

    Liczba odwiedzin: 11125

    Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

    Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

  • 8000 km Across Canada

    8000 km Across Canada

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 01.08.2014 16:09

    Liczba odwiedzin: 8653

    Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

    Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

  • 850 km, by znaleźć dom

    850 km, by znaleźć dom

    Autor: Anna Kaca

    Data publikacji: 16.07.2014 11:07

    Liczba odwiedzin: 10486

    W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

    Tagi: patronat medialny

  • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

    Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

    Autor: Archeolodzy w podróży

    Data publikacji: 11.07.2014 12:45

    Liczba odwiedzin: 8034

    Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

    Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

  • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

    Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

    Autor: Tomasz Korgol

    Data publikacji: 01.07.2014 11:07

    Liczba odwiedzin: 9780

    Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

    Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

  • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 30.05.2014 11:39

    Liczba odwiedzin: 6617

    W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

    Tagi: europa, polska, patronat medialny

  • Gobi Expedition 2014

    Gobi Expedition 2014

    Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

    Data publikacji: 26.05.2014 16:34

    Liczba odwiedzin: 8572

    Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

    Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

  • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

    Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 26.05.2014 15:10

    Liczba odwiedzin: 6630

    Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • Bałkany Trip 2014

    Bałkany Trip 2014

    Autor: BusTrip into the Wild

    Data publikacji: 12.05.2014 09:20

    Liczba odwiedzin: 60575

    Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

    Tagi: patronat medialny, europa

  • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

    I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 28.04.2014 10:02

    Liczba odwiedzin: 163974

    Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

    4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

    Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

    Data publikacji: 15.04.2014 11:35

    Liczba odwiedzin: 7906

    1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

    Tagi: patronat medialny, europa, islandia

  • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

    I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 21.03.2014 14:44

    Liczba odwiedzin: 263862

    24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • « Poprzednia
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze