Dziś jest 17.04.2024

Imieniny obchodzą Robert, Rudolf, Stefan, Anicet

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Za muzyką przez Polskę

Autor: Katarzyna Stolarek

Data publikacji: 12.03.2012 04:00

Liczba odwiedzin: 4309

Tagi: europa, polska, inspiracje, zadanie 5, katarzyna stolarek, inspiracje artykuły

Kilkanaście…ba! kilkadziesiąt razy w roku Polskę odwiedza pewna szczególna grupa „turystów”. To fani muzyki, którzy ukojenia dla uszu szukają na muzycznych festiwalach. Nasz kraj zaspokaja wymagania nawet najbardziej wyszukanych koneserów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od Festiwali Muzyki Dziecięcej przez chóry, muzykę klasyczną, metal, pop do muzyki nowoczesnej, alternatywnej, elektronicznej. Przekrój przez wszystkie gatunki. Organizatorzy z roku na rok sięgają po artystów z coraz wyższych półek, dzięki czemu nasze festiwale znajdują się w europejskich i światowych czołówkach.

Przystanek Woodstock

Festiwal organizowany przez Jurka Owsiaka, twórcę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 1995 roku na początku sierpnia fani muzyki rockowej (i nie tylko) mają możliwość przeżycia trzech niesamowitych dni. Idea wyrosła z legendy festiwalu w Woodstock i atmosfery epoki dzieci kwiatów. Od 2004 roku tysiące zarówno młodych jak i nieco starszych osób rozbija swój namiot w Kostrzynie nad Odrą- miejscu, które staje się w tym czasie oazą wolności. Co roku na scenie występują nie tylko gwiazdy rodzimej sceny muzycznej, ale również zagraniczne zespoły. W 2011 roku 700tys. osób przyjechało by na żywo usłyszeć grupę The Prodigy- legendę muzyki elektronicznej. Dodać należy również, że festiwal jest całkowicie bezpłatny.

Heineken Open’er Festiwal
Heineken Open'er Festival /grafika google
Pierwsza edycja odbyła się w 2002 roku w Warszawie, jednak od 2003 miejscem tego niezwykłego wydarzenia jest teren lotniska Marynarki Wojennej Kosakowo w Gdyni. Pięć scen, na których co roku występują największe światowe, muzyczne sławy. Dodatkowo sąsiedztwo morza sprawia, że na festiwal przyjeżdżają tysiące fanów dobrej muzyki. Prince, Pearl Jam, Pendulum, Placebo, Erykah Badu, Rosin Murphy czy Jaz-Z to tylko nieliczni z grona muzycznej śmietanki, która sprawia, że Heineken Open’er Festiwal został uznany w 2009 roku za Najlepszy Duży Festiwal, najważniejsze muzyczne wydarzenie, jeden z najlepszych festiwali w Europie oraz Festiwal Roku.
Ceny 4-dniowych karnetów wahają się w granicach 400 zł. Jak na rangę festiwalu nie jest to cena wygórowana.

Rawa Blues Festiwal

Tym razem coś dla fanów dobrego bluesa. Rawa Blues to największy i najstarszy w Polsce, a także jeden z największych na świecie festiwali muzyki bluesowej. Od początku, czyli od roku 1981, organizowany w Katowickim Spodku- październikowej stolicy polskiego bluesa. To miejsce nie tylko debiutów na muzycznej scenie, ale także popis światowych sław gatunku. Luther Allison, Carey Bell, Rory Block, Little Charlie & The Nightcats, Guitar Shorty, James Blood Ulmer i wielu innych. Od roku 2007 równolegle do występów odbywają się imprezy określane mianem “Tygla kulturalnego”, w ramach których mają miejsca wystawy prac studentów katowickiej ASP, happeningi malarskie lub kawiarenki poetyckie. Po zakończeniu koncertów na terenie Katowic odbywają się imprezy towarzyszące. Jam session w muzycznych klubach oraz pokazy filmów tematycznych.
28 Edycja Rawa blues Festival, Katowice Spodek - przerwa techniczna

Sonisphere Festiwal
Kirk Hammett, Metalilica podczas Sonisphere Festival - Warszawa, 16 czerwca 2010 r.
Miłośnicy metalu mają swoje święto podczas festiwalu Sonisphere odbywającego się w różnych europejskich krajach. Od 2010 roku Warszawskie lotnisko Bemowo nawiedzają fani ciężkich dźwięków. Choć historia festiwalu nie jest długa, może się pochwalić występami takich zespołów jak Metalica, Slayer, Iron Maiden, Anthrax czy Megadeth. Ceny biletów wahają się w granicach 210-360 zł.

Ostróda Reggae Festiwal

Największy festiwal reggae w Polsce, organizowany w Ostródzie od 2001 roku.
Ostróda Reggae Festival
W połowie sierpnia trzy sceny na terenie koszar skupiają tysiące wielbicieli rytmów reggae. Wyjątkowa atmosfera sprawia, że festiwal zamienia się na cztery dni w miejsce pełne miłości i pokoju. Dźwięki muzyki reggae pozwalają skutecznie zapomnieć o szarej rzeczywistości. Klimat festiwalu przenosi uczestników na gorącą Jamajkę- miejsce narodzin tego gatunku.
Ceny biletów w dniu koncertu to 170 zł. Warto zabrać ze sobą dzieci, które do 12 roku życia na teren festiwalu wchodzą za darmo.
Ostróda Reggae Festival - FARBEN REGGAE


OFF Festiwal

Skupisko fanów szeroko rozumianej muzyki alternatywnej. Początkowo odbywał się na terenie kąpieliska Słupna w Mysłowicach, jednak od 2010 roku został przeniesiony do Katowic. Pomysłodawcą i twórcą festiwalu jest lider zespołu Myslovitz- Artur Rojek.
OFF Festival 2011 w Katowicach
Pierwszą edycję w 2006 roku uświetnili przede wszystkim wykonawcy polskiej sceny muzycznej, jednak kolejne edycje powiększały grono zagranicznych zespołów. Obecnie wśród wykonawców, którzy na początku sierpnia występują na festiwalowej scenie znajdują się również gwiazdy światowego formatu. Na terenie festiwalu odbywają się także imprezy towarzyszące m.in. kawiarnia literacka, gdzie w 2011 roku swoje utwory czytał Kazimierz Kutz i Janusz Rudnicki, a gospodarzem był Wojciech Kuczok.
Trzydniowy festiwalowy karnet kosztuje obecnie 120zł. Osoby, chcące rozbić namiot na polu namiotowym zapłacą za karnet 160zł.

Audioriver
Audioriver Płock, Plaża nad Wisłą
Festiwal Świata Niezależnego odbywa się z końcem lipca w Płocku od roku 2006. Na oficjalnej stronie festiwalu możemy przeczytać, że jest to trzydniowy, międzynarodowy event, którego celem jest szerzenie wszystkiego co najlepsze w sztuce alternatywnej z naciskiem na muzykę elektroniczną. Artyści występują na malowniczej plaży nad Wisłą oraz Płockim Starym Rynku. W 2010 roku Audiorier zajął między innymi 2 miejsce na liście najlepszych festiwali sierpnia na świecie wg Resident Advisor.
Audioriver to niewątpliwie obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach dla osób ceniących dobrą muzykę.
Cena dwudniowego karnetu w przedsprzedaży wynosi 89zł.

Jazz Jamboree

Jeden z największych i najstarszych festiwali jazzowych w Europie odbywający się w Warszawie na przełomie listopada i grudnia. Pierwsza edycja miała miejsce w Sopocie w roku 1956.
Etykieta Jazz Jamboree 1977/ źródło: welovepolishjazz.blogspot.com
W trwającej pół wieku historii zapisane są się nieomal wszystkie wielkie postacie światowego jazzu, między innymi: Duke Ellington, Miles Davis, Dizzy Gillespie, Ornette Coleman, Ray Charles, Benny Carter, Keith Jarrett, Sonny Rollins, Joshua Redman, Joe Williams, Gerry Mulligan, US3, Diana Krall.
To miejsce, gdzie nie może zabraknąć ani jednego jazzowego entuzjasty.

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu w czasie Krajowego Festiwalu Piosenki/ źródło: http://kfpp.bloog.p
To polski festiwal muzyczny organizowany corocznie w Opolu, zazwyczaj w czerwcu. Stanowi podsumowanie stanowi podsumowanie sezonu artystycznego polskiego towarzystwa twórców i wykonawców muzycznych.
Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 1963 roku w nowo budowanym amfiteatrze. Tradycyjnie w czasie KFPP dokonywany jest przegląd osiągnięć mijającego sezonu (koncert Superjedynki), prezentacja utworów premierowych (koncert Premiery), konkurs debiutów estradowych (koncert Debiuty) a także przegląd kabaretów (Kabareton). Dzięki stałej obecności mediów jedna z najpopularniejszych imprez estradowych w Polsce.

Piknik Country w Mrągowie

W Polsce nie może zabraknąć miejsca dla miłośników muzyki country! Pod koniec lipca wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa, a konkretnie do wioski Mrągville i położonego niedaleko amfiteatru. Pierwszy festiwal odbył się w 1983 roku, obecnie co roku skupia ponad 10 tysięcy widzów, 150 tys turystów i blisko 2,4 mln widzów przed telewizorami. Na scenie wystąpiło już blisko 500 rodzimych i zagranicznych artystów.
Piknik Country 2011, Mrągowo

To tylko kilka spośród niekończącej się listy muzycznych festiwali na terenie Polski. Nie sposób zapomnieć o Coke Life Music Festiwalu organizowanym w Krakowie, Tauron Nowa Muzyka na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach, Festiwalu w Jarocinie- z najbardziej kontrowersyjną historią czy Open Air Rock Festivalu w Wejherowie.
Niewątpliwie przynajmniej kilka z nich powinno stać się obowiązkową pozycją wyjazdowych planów. To wspaniała okazja aby poznać niezwykłych ludzi skupionych wokół dobrej muzyki. Noce spędzone na polach namiotowych, poranki w kolejce pod prysznic lub niezapomniane chwile wśród tłumu śpiewającego słowa znanych piosenek to wspomnienia, które po prostu trzeba mieć. Odwiedzając polskie festiwale możemy mieć pewność, że zostanie ich wiele.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 6149

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 5753

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 17991

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 7192

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 8816

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 7794

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 8030

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 6479

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 7039

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 5697

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 6269

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 5037

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 35845

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 78462

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 6433

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 117284

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze