Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

 • Nad Morze Czarne tam i z powrotem

  Nad Morze Czarne tam i z powrotem

  Autor: Kacper Dziekan

  Data publikacji: 16.02.2014 17:48

  Liczba odwiedzin: 2406

  Majówka nad Morzem Czarnym to ciekawa alternatywa dla klasycznego grilla, bądź wyprawy w Tatry. A jeszcze ciekawiej uczynić kąpiel w morzu jedynie jednym z elementów dłuższej podróży po Europie Środkowej i Wschodniej. »

 • Ukrainą przez Ukrainę?

  Ukrainą przez Ukrainę?

  Autor: Irmina Jabłońska

  Data publikacji: 06.03.2012 15:45

  Liczba odwiedzin: 4248

  Stara, wierna, wytrwała Ukraina... Ilu fanów dwóch kółek poczuło po raz pierwszy wiatr we włosach dosiadając właśnie tego radzieckiego tworu? Ilu cieszyło się jego oddaną służbą, albo przebyło ukraińskie szlaki za jego pomocą? Dziś tym rowerem jeździć może tylko pomnik Lenina z Nowej Huty, bo z produkcji został wycofany lata temu. Może i na nowiutkiej Ukrainie się nie przejedziemy, ale Ukrainę przebyć warto, szczególnie na dwóch kółkach. »

 • Bo jak zaznać nieba, to tylko we Lwowie...

  Bo jak zaznać nieba, to tylko we Lwowie...

  Autor: Irmina Jabłońska

  Data publikacji: 03.02.2012 11:23

  Liczba odwiedzin: 6789

  Bohaterowie powieści Andruchowycza byli wożeni niezliczoną liczbą różnistych środków transportu, od pociągów począwszy, przez helikoptery, na wehikułach typu Chrysler Imperial skończywszy. Bez względu na to, jaki pojazd wybierze podróżnik, by dotrzeć do Ukrainy, przygoda z tym krajem niewątpliwie zaczyna się już na samej granicy. »

 • Jeśli świętować 1 maja, to tylko w Tyraspolu

  Jeśli świętować 1 maja, to tylko w Tyraspolu

  Autor: Adam Lukas

  Data publikacji: 08.11.2011 16:39

  Liczba odwiedzin: 5373

  Różne przemierzone podczas tej wyprawy tereny oraz obszar, który wymyka się prostemu zaszufladkowaniu mają co najmniej jeden wspólny mianownik: bezpośrednią życzliwość i bezinteresowność ludzi, dla których dane słowo i honor są wartościami, wobec których nie mogą pójść na kompromis. Tym bardziej jest to ważne, im rzadsze w tej naszej „cywilizowanej” części Europy. »

 • Lwów – kulturowy miszmasz

  Lwów – kulturowy miszmasz

  Autor: Anna Wiśniewska

  Data publikacji: 21.07.2011 08:57

  Liczba odwiedzin: 2594

  Miasto, które kilkakrotnie w swej historii zmieniało przynależność państwową. Miasto, gdzie mieszały się żywioły: polski, żydowski, ormiański, rusiński, włoski, węgierski, tatarski i niemiecki. Miasto kilku religii i kultur. Miasto, które mimo zaniedbania jest piękne i ma swój niepowtarzalny klimat. Tak zapamiętałam Lwów – istny tygiel kulturowy, co dobrze widać zarówno wśród mieszkańców, jak i w architekturze. »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19