Dziś jest 01.02.2023

Imieniny obchodzą Brygida, Ignacy, Renata, Emil

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Telefony/Internet

W roku 1996 dzięki inicjatywie USAID The Leland 20 krajów afrykańskich, w tym Kamerun zostało podłączonych do sieci. Pozostałe kraje to Benin, Cote-d'Ivoire, Etiopia, Erythrea, Ghana, Gwinea, Kenia, Madagaskar, Malawi, Mali, Mozambik, Namibia, Niger, Rwanda, Senegal, RPA, Tanzania, Uganda, Zambia i Zimbabwe.

Wśród ogólnych problemów związanych z infrastrukturą internetową Kamerunu stoi kilka poważnych problemów:

- nikła ilość linii telefonicznych,
- brak większej liczby wykwalifikowanych techników do prowadzenia sieci TCP / IP, mimo ogromnego wysiłku dokonanego przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i innych organizacji pozarządowych,
- przepływ informacji w Internecie na terenie Kamerunu jest ograniczony do 9,6 kilobajtów na sekundę (kbps).

Kamerun przewidział kilka możliwych rozwiązań tych problemów:

- z pomocą niektórych europejskich partnerów, Kamerun wdrożył włókna światłowodowe Ethernet. Ma to na celu przyuczenia 150 wysoko wykwalifikowanych inżynierów w systemach UNIX i sieci LAN w ciągu najbliższych pięciu lat.
- komputery, modemy i oprogramowanie używane przez klientów prywatnych zaowocowały w projektowaniu bazy danych przez administratorów systemu w celu szybkiego rozwiązania problemów dopasowania sprzętu i urządzeń peryferyjnych oraz oprogramowania.

Jeśli ktoś posiada internet bezprzewodowy z dobrą jakością sygnału to jest szczęśliwcem, który może sobie pozwolić na surfowanie po sieci z przyzwoitą prędkością na terenie Kamerunu. Jeśli nie to lepiej aby nie łudził się, że w środku miasta natknie się na hotspot.

Kwestia telefonów jest mniej skomplikowana. Sieci telefonicznych jest mało. Aparaty znajdują się w hotelach. Jako takich budek telefonicznych ( działających ) próżno szukać nawet w stolicy. Najlepiej mieć własny telefon mobilny na abonament i z włączoną usługą roaming.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące