Dziś jest 27.06.2022

Imieniny obchodzą Władysław, Maryla, Władysława, Bożydar

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Malezja – najnowsze artykuły i relacje

Malezja

Miejsca, w których dominuje dziewicza, nietknięta ludzką ręką przyroda, określa się często mianem raju na ziemi. Jednym z nich jest Malezja, urocze państwo, położone na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo, w większości porośnięte lasem równikowym, zaskakujące niezwykłą etniczną i kulturową mieszanką.

Kraj w 75 proc. pokryty jest terenami zielonymi, głównie wilgotnym lasem równikowym, w którym egzotyka roślin i zwierząt zadziwia nawet najbardziej wytrawnego przybysza. W Malezji przyrodę się docenia i chroni, na jej terenie znajduje się 50 rezerwatów przyrody i parków narodowych, a wśród nich jeden z największych i jeden z najstarszych – Taman Negara. Park ten został stworzony w dziewiczej dżungli liczącej sobie ponad 130 mln lat!

Tropikalna przyroda Malezji, oprócz atrakcji takich jak jaskinie czy przejścia przez wiszące mosty, oferuje punkty widokowe, gdzie można podejrzeć wspaniałe jelenie i tapiry. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Cierpliwi i nieustraszeni duchem będą mogli w zachodniej części kraju podejrzeć tygrysa, a także rzadko obecnie spotykanego nosorożca jawajskiego bądź sumatrzańskiego, a we wschodniej części niedźwiedzia malajskiego i gibona. Oprócz podglądania świata zwierząt i roślin w dżungli można również urządzić pełen wrażeń spływ górskimi rzekami lub spróbować swoich sił wspinając się po tutejszych skałach.

Szczególne piękno kryje się na wyspie Borneo, której północna część należy do Malezji, wyspie dawniej kojarzonej z łowcami głów, a obecnie z niesamowitą florą i fauną, gdzie wśród licznych gatunków zwierząt spotkać m.in. orangutany, sympatyczne małpy, zwane od zwisających bulwiastych nosów – nosaczami, a spośród roślin – raflezję, największy kwiat świata. Gdyby komuś nie udało się zobaczyć orangutana na wolności kolejną szansę będzie miał w miejscowości Sempilok, mieści się tam sierociniec, do którego trafiają małe orangutany, niezdolne do samodzielnego przeżycia.

Po opuszczeniu dżungli z równą przyjemnością można odwiedzić Cameron Highlands, górzysty region znany z licznych farm motyli lub plantacji herbaty, bądź po prosu cieszyć oczy sielskim krajobrazem bujnej roślinności pól ryżowych, dzieci łowiących ryby w kanałach oraz ciągnących się aż po horyzont lasów kauczukowych.

Będąc w Malezji obowiązkowo należy odwiedzić Kuala Lumpur, w którym niezwykle wysokie drapacze chmur kontrastują ze starymi sklepikami, barwnymi targami oraz zabytkowymi sakralnymi budowlami. Wszystko to, a dodatkowo – bogato przyozdobione pałace, dzielnica bankowa z urządzonymi z przepychem bankami oraz najstarsza dzielnica Chinatown – tworzą bajkowy krajobraz, którego się tak łatwo nie zapomina.

Dla amatorów kąpieli i słońca Malezja ma do zaoferowania nieograniczoną ilość wspaniałych plaż, ciągnących się wzdłuż jej zachodniego i wschodniego wybrzeża. Wody otaczające jej wyspy, w szczególności Perhentian i Pulau Redang, skrywają niezwykłe bogactwo raf koralowych, stanowiąc raj dla miłośników nurkowania, żeglowania, windsurfingu, łowienia ryb i fotografowania pod wodą.

Oblicze Malezji to również jego mieszkańcy, którzy stanowią mieszankę kilku różnych grup etnicznych. Najliczniejszą z nich stanowią Malajowie, pozostali to Chińczycy i Hindusi, a panująca tu tolerancja religijna umożliwia współistnienie wielu wyznań – islamu, buddyzmu, hinduizmu i chrześcijaństwa. Sprawia to, że będąc tam można zaobserwować przeróżne obrzędy religijne, nabyć unikalne wyroby sztuki i rękodzieła, delektować się bogactwem przysmaków kuchni i podziwiać budynki reprezentujące przeróżne style architektoniczne. Jednym słowem – każdy może tu poczuć się jak w raju, czy mowa o wielbicielu wypraw w gęstwinę lasów tropikalnych, zwolenniku cieszenia się piaskiem plażowym i rozgrzanym słońcem, podglądaczu zwierząt czy po prosu, poszukiwaczu przygód.

Malezja – najczęściej czytane

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Piszą o Malezji

Jedziesz do Malezji? Przeczytaj też o sąsiadach!

 • Durian – azjatycki król owoców

  Durian – azjatycki król owoców

  Autor: Michał Kuban

  Data publikacji: 24.03.2014 00:00

  Liczba odwiedzin: 6284

  W Europie, a właściwie na całym świecie oprócz południowo-wschodniej Azji, durian to bardziej kontrowersyjna ciekawostka niż przysmak. Jednak są miejsca, gdzie ludzie zajadają się tym owocem. Ba, nazywają go nawet królem. »

  Tagi: azja, indonezja, malezja, brunei, tajlandia, filipiny, kuchnia, kuchnia artykuły, michał kuban

 • Some Journeys are made for the soul and żółtaczka

  Some Journeys are made for the soul and żółtaczka

  Autor: Paweł Szpala

  Data publikacji: 02.03.2014 21:25

  Liczba odwiedzin: 9509

  Opis wyprawy do Azji południowo - wschodniej plus 5 ulubionych przez ze mnie aktywności na przebytej przez ze mnie trasie. »

  Tagi: azja, tajlandia, laos, kambodża, trekking, speed boat, kajaki, podróż na medal ii

 • Wsiadaj bracie! Dalej! Hop! - autostopem przez Azję

  Wsiadaj bracie! Dalej! Hop! - autostopem przez Azję

  Autor: Sabina Piłat

  Data publikacji: 02.03.2014 00:31

  Liczba odwiedzin: 45197

  Przyszedł czas na relację. Pytanie tylko, jak zmieścić miesiąc podróży w trzech tysiącach znaków, jak pokazać Azję, która jest tak inna od znanej mi Europy. »

  Tagi: podróż na medal ii, relacja, sabina pilat, saabway, azja, tajlandia, laos, zwiedzanie, autostop, przygoda

 • Some Journeys are made for the soul and żółtaczka

  Some Journeys are made for the soul and żółtaczka

  Autor: Paweł Szpala

  Data publikacji: 16.02.2014 13:26

  Liczba odwiedzin: 78872

  „Some Journeys are made for the soul and żółtaczka” to relacja mojej wyprawy do krajów Azji Południowo-Wschodniej. Trasa podróży zaczyna się w Bangkoku i prowadzi na północ do Chiang Mai. Po drodze odwiedzam Kachanaburii, Ayutthaya i Lop Buri. Stamtąd przeprawiam się do Laosu skąd podróżowałem Speed Boatem do Luang Prabang i cały czas systematycznie na południe aby dotrzeć do Kambodży i zobaczyć mistycznie Świątynie Angkoru. Ostatni tydzień spędziłem na jednej z tajskich plaż na Koh Chang gdzie po 21 dniach w trasie nabierałem energii po szaleńczej podróży po Tajlandii, Laosie i Kambodży. W tytule jest żółtaczka ponieważ mój towarzysz w trakcie podróży zaczął się źle czuć i miał objawy żółtaczki. Pomimo choroby zwiedzał dalej, aż osiągnął swój punkt krytyczny w Kambodży gdzie udał się do miejscowego szpitala na badania, które wykazują, że ma WZW może A, może B albo C. Taką nam przedstawili diagnozę lekarze w Kambodży. Historia kończy się szczęśliwe, kolega po paru zastrzykach i dniach odpoczynku nabiera sił na kontynuację podróży. Jeśli chcesz przeczytać całą historię to zapraszam na bloga : http://travelerlife.com.pl »

  Tagi: tajlandia, laos, kambodża, podróż, azja południowo-wschodnia, azja, podróż na medal

 • Buddyjski świat

  Buddyjski świat

  Autor: Bartosz Bandurowski

  Data publikacji: 14.02.2014 12:23

  Liczba odwiedzin: 3332

  KATAR, TAJLANDIA, KAMBODŻA, BIRMA 31.12.2013 - 21.01.2014 Całkowity koszt: 4800 zł Warszawa, Doha, Bangkok, Siem Reap, Tonle Sap, Ankor Wat, Bangkok, Mandalay, Sagaing, Inwa, Amarypura, Mandalay, Bagan, Góra Popa, Bagan, Jezioro Inle, Meiktila, Yangon, Ngwe Saung, Yangon, Bago, Yangon, Bangkok, Doha, Warszawa »

  Tagi: azja, birma, kambodża, tajlandia, katar, relacje

 • Przez Kontynenty – relacja z wyprawy

  Przez Kontynenty – relacja z wyprawy

  Autor: Przez-kontynenty.pl

  Data publikacji: 22.11.2013 14:27

  Liczba odwiedzin: 20156

  Minęły już trzy miesiące, od kiedy wyruszyliśmy w podróż autostopem dookoła świata. Odwiedziliśmy 15 krajów, pokonaliśmy ponad 16 tysięcy kilometrów, złapaliśmy 118 stopów i przeżyliśmy masę przygód. Czas więc na krótkie streszczenie tego, co się do tej pory wydarzyło. »

  Tagi: azja, tajlandia, birma, iran, turcja, irak, relacje, autostop, autostop relacje z podróży

 • Z wizytą u plemion górskich

  Z wizytą u plemion górskich

  Autor: Świat oczami Gośki

  Data publikacji: 22.04.2013 15:59

  Liczba odwiedzin: 3031

  Jako pierwszą odwiedziliśmy wioskę plemienia Moon. Żeby tam się dostać, musieliśmy przejść przez chaszcze, potem targ, a następnie po betonowych kładkach. Brudne dzieciaki biegały po ulicy, jedno kąpało się w misce, inne siedziało w bali. »

  Tagi: azja, tajlandia, relacje

 • Świnka na patyku

  Świnka na patyku

  Autor: Świat oczami Gośki

  Data publikacji: 19.04.2013 16:36

  Liczba odwiedzin: 2762

  Dla mnie kuchnia tajska jest jedną z najlepszych na świecie. Może nawet najlepszą. Mam tu zarówno na myśli smażoną świnkę na patyku kupioną na ulicy, jak i full wypas obiad w dobrej tajskiej restauracji. »

  Tagi: azja, tajlandia, kuchnia, relacje, kuchnia relacje z podróży

 • Mistycznie, prowincjonalnie, sennie - fotorelacja z Laosu

  Mistycznie, prowincjonalnie, sennie - fotorelacja z Laosu

  Autor: Magdalena Bernatek

  Data publikacji: 23.06.2012 22:25

  Liczba odwiedzin: 3800

  "Bywają ludzie, którzy w jakiejś chwili przestają być sobą i tym, co ich otacza. Istnieje godzina, w której pragnę być sobą i tym, co nieoczekiwane. Sobą i chwilą, gdy brama, zazwyczaj wychodząca na podwórze, powoli się uchyla, ukazując łąkę, na której się pasie jednorożec." (José Ortega y Gasset) W Laosie jest właśnie trochę jak w bajce o jednorożcu, która dzieje się nieśpiesznie i we właściwym sobie tempie.. Prawdziwym skarbem tej bajkowej krainy są jej niezwykli mieszkańcy. »

  Tagi: azja, laos, luang prabang, vientian, mekong, tajlandia, staż zadanie 3, magdalena bernatek, fotorelacje

 • Indonezja – magia, tropiki i raj odzyskany

  Indonezja – magia, tropiki i raj odzyskany

  Autor: Magdalena Dąbrowska

  Data publikacji: 10.06.2012 19:01

  Liczba odwiedzin: 8632

  Długo nie byłam w stanie nic powiedzieć. Miałam rozanieloną minę, łzy w oczach i zwiotczałe kończyny, a to wszystko ze szczęścia. Zakochałam się niewinnie, bezgranicznie i bezwarunkowo. A wszystko miało się dopiero zacząć… »

  Tagi: azja, indonezja, komodo, bali, flores, woda, relacje, magdalena dąbrowska, staż zadanie 1, turystyka wodna relacje

 • Tajlandia – morze, wyspy, plaże, sex

  Tajlandia – morze, wyspy, plaże, sex

  Autor: Wojciech Zawistowski

  Data publikacji: 27.09.2011 09:07

  Liczba odwiedzin: 9621

  Tajlandia położona jest w Azji Południowo–Wschodniej na Półwyspie Indochińskim i Malajskim. Dzięki temu położeniu kraj ten został obdarzony tak cenionymi walorami przez współczesnych turystów jak przepiękne piaszczyste plaże, niezliczona ilość rajskich wysp, temperatura powietrza przekraczająca 30 stopni Celsjusza oraz wody morskiej utrzymująca się również na tym samym poziomie przez praktycznie cały rok. Tajlandia to także bujna przyroda, przejrzyste wody, wspaniałe rafy koralowe, soczyste owoce i przepyszne owoce morza. Wszystko to sprawia, że Tajlandia jest jednym z najchętniej odwiedzanych państw przez turystów z Europy Zachodniej, ceniących opisane powyżej uroki. »

  Tagi: azja, tajlandia, bangkok, phuket, koh phi phi, koh tarutao

 • Yogyakarta, czyli festyn w Łoniowie po indonezyjsku

  Yogyakarta, czyli festyn w Łoniowie po indonezyjsku

  Autor: Malwina Peszka

  Data publikacji: 10.08.2011 10:51

  Liczba odwiedzin: 3954

  To kolejne miejsce, które udało mi się na Jawie odwiedzić. Yogyakarta, zwana potocznie Yogyą, centrum kulturowo-naukowe Jawy. Miasto położone w centralnej jej części u podnóża wulkanu Merapi (który w grudniu 2010 roku pozbawił życia i domów wielu Indonezyjczyków). Znajduje się tu wiele uniwersytetów, na których uczą się studenci z całego świata. »

  Tagi: azja, indonezja, jawa, yogyakarta, mali z bali, relacje, podróżnicy

 • Samotnie przez wyspę Flores

  Samotnie przez wyspę Flores

  Autor: Malwina Peszka

  Data publikacji: 27.07.2011 16:08

  Liczba odwiedzin: 4878

  Zwabiona kolejną okazyjną ceną biletów lotniczych, nie zastanawiałam się długo. Wybór miejsca był oczywisty. Flores – indonezyjska wyspa wchodząca w skład Małych Wysp Sundajskich. Na południowy-wschód od wyspy położona jest wyspa Timor, na południowy-zachód Sumba, a na północ – Celebes. Na długo przed podróżą byłam w kontakcie z polskim księdzem, który pracuje w Maumere (zachód Flores) w jednym z lokalnych kościołów. Polecone przez niego miejsce miało być rajem na ziemi. »

  Tagi: azja, indonezja, flores, kelimutu, podróżnicy, relacje, podróżnicy, mali z bali

 • Podróże hedonistów

  Podróże hedonistów

  Autor: Anna Maria Łakomy

  Data publikacji: 26.07.2011 13:48

  Liczba odwiedzin: 12398

  Coraz częściej zdarza nam się marzyć o wakacjach na końcu świata, gdzie moglibyśmy się otworzyć i obnażyć swoje prawdziwe „ja”. W świecie informacji i usług potencjalny popyt rzadko pozostaje bez echa. Tak się stało i w tym przypadku. Królujący materializm popycha nas do czynów, które kiedyś mogły szokować, a dziś są częścią ekonomii. Udane wakacje to dla większości fajna zabawa i niezobowiązujący seks. Rynek turystyczny bardzo szybko odpowiedział na potrzeby potencjalnych klientów i na całym świecie pojawiły się oferty all inclusive. Zaproponowano wakacje z doznaniami erotycznymi, podczas których można spełnić wszelkie hedonistyczne zachcianki. »

  Tagi: ameryka południowa, afryka, azja, brazylia, kostaryka, holandia, tajlandia, filipiny, jamajka, seksturystyka, anna maria łakomy

 • O różnorodności na Bali

  O różnorodności na Bali

  Autor: Malwina Peszka

  Data publikacji: 25.07.2011 11:43

  Liczba odwiedzin: 2458

  Czy Bali to na pewno tylko piękne plaże, bujna, tropikalna przyroda i wypoczynek pod palmą? A może na wyspie kryje się znacznie więcej? Czego można się spodziewać po Bali? »

  Tagi: azja, indonezja, bali, mali z bali, relacje, podróżnicy

 • Jechać, ale jak? Podróżowanie po Bali

  Jechać, ale jak? Podróżowanie po Bali

  Autor: Malwina Peszka

  Data publikacji: 25.07.2011 11:24

  Liczba odwiedzin: 7645

  Zasady rozumiane jako ich brak, podobnie jak w Indiach, czyli kto głośniej i bardziej intensywnie używa klaksonu, ten wygrywa. Na drodze tłok: skutery, samochody, ludzie, zwierzęta, rowery, ciężarówki – często niesprawne, ostatnio na Bali takowa była przyczyną wielkiej tragedii; w wypadku na drodze do Uluwatu, na południe Bali ciężko rannych zostało aż 16 osób. Przyczyna? Niesprawne hamulce ciężarówki, których policja oczywiście nie sprawdza. »

  Tagi: azja, indonezja, bali, mali z bali, relacje, podróżnicy

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze do Malezji w wyszukiwarce lotów umieszczonej poniżej!

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące

Wszystko o Azji