Dziś jest 24.05.2024

Imieniny obchodzą Joanna, Maria, Zuzanna, Cieszysława

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Chorwacja – najnowsze artykuły i relacje

Chorwacja

Chorwacja – najczęściej czytane

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • Następna »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Piszą o Chorwacji

Jedziesz do Chorwacji? Przeczytaj też o sąsiadach!

 • Kobiety, wino i Małysz

  Kobiety, wino i Małysz

  Autor: Łukasz Śledziecki

  Data publikacji: 24.06.2012 23:22

  Liczba odwiedzin: 3184

  Skocznia Letalnica to symbol Słowenii. Malownicza alpejska dolina Planica, gdzie odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich przyciąga kibiców z całego świata. Wizyta tam to nie tylko spotkanie ze sportem na najwyższym poziomie. To także okazja do spotkania wspaniałych ludzi, posłuchania ludowej muzyki oraz skosztowania wybornych trunków. Kto chce zobaczyć to, co w Słowenii wyjątkowo cenne powinien odwiedzić Planicę. »

  Tagi: europa, słowenia, planica, łukasz śledziecki, staż zadanie 3, fotorelacje

 • „Chwila światła między wschodem a zachodem” – opowieść o Słowenii

  „Chwila światła między wschodem a zachodem” – opowieść o Słowenii

  Autor: Łukasz Śledziecki

  Data publikacji: 10.06.2012 23:11

  Liczba odwiedzin: 7644

  Polacy rzadko wybierają się w podróż po Słowenii. Dlaczego? Może po prostu nie dostrzegamy uczucia, które stara nam się przekazać ten kraj? Uczucia, które zawarte jest już w nazwie tego uroczego miejsca: Slovenija. Poza tym oferuje ona dostęp do Morza Adriatyckiego, malowniczo położone jeziora Bled i Bohnij oraz znajdujące się na południowym-zachodzie kraju Alpy Julijskie. Europa w miniaturze? Pod względem ukształtowania terenu z pewnością, ale o jej bogactwie decyduje także kilka innych czynników. Chcę pokazać, dlaczego warto odwzajemnić sympatię, którą wręcz emanuje Słowenia oraz ludzie, którzy ją zamieszkują. »

  Tagi: europa, słowenia, lublana, koper, bled, skocjanskie jaskinie, relacje, lukasz sledziecki, staż zadanie 1

 • Jak to mnie NIE zastrzelili w Serbii

  Jak to mnie NIE zastrzelili w Serbii

  Autor: Beata Buc

  Data publikacji: 10.06.2012 14:45

  Liczba odwiedzin: 9354

  Powiedziałam mamie, że jadę do Serbii. Autostopem. Skomentowała: ale tam jest przecież wojna! Przekonywałam, że absolutnie, nic się dzieje. Bezpiecznie i spokojnie. Tylko, że sama do końca w to nie wierzyłam. Granicę serbsko- węgierską przekroczyłam na piechotę. Żadnych karabinów, granatów. Nikt nie strzelał. Nie zaatakowały mnie watahy kulawych psów. Właściwie to wszystko było inaczej niż być powinno. »

  Tagi: europa, serbia, belgrad, beograd, nowy sad, bałkany, relacje, staż zadanie 1, beata buc

 • Bośnia pełną gębą

  Bośnia pełną gębą

  Autor: Karolina Łuczak

  Data publikacji: 12.03.2012 00:16

  Liczba odwiedzin: 30397

  Jak pije się prawdziwą, bośniacką kawę? W jaki sposób właściwie ją przyrządzić? Gdzie podają najlepsze ćevapčići na Bałkanach i co to właściwie jest? Czy gołąbki to tylko polska tradycja i dlaczego, jeśli zamawiamy w Bośni czarną herbatę od razu wszyscy martwią się, że jesteśmy przeziębieni? Jedno jest pewne – aby zasmakować orientu, nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Kilkaset kilometrów na południe od kraju nad Wisłą przeżyjemy nie lada kulinarny szok i doświadczymy prawdziwej rozkoszy podniebienia za niewielkie pieniądze. O ile w ogóle zapomnimy o stereotypach i odważymy się pojechać do "dzikiej" Bośni i Hercegowiny. »

  Tagi: europa, bośnia i hercegowina, kuchnia, zadanie 5, karolina łuczak, kuchnia artykuły

 • Bośnia i Hercegowina – kraj, w którym wschód łączy się z zachodem

  Bośnia i Hercegowina – kraj, w którym wschód łączy się z zachodem

  Autor: Karolina Łuczak

  Data publikacji: 09.02.2012 19:06

  Liczba odwiedzin: 17974

  Wyobraźmy sobie malowniczo położony kraj, trochę zapomniany i zaniedbany, żyjący przeszłością, ale mający w sobie niesamowitą i niepowtarzalną atmosferę. Wysokie szczyty górskie, szmaragdowe rzeki, małe wsie i miasteczka, dla których czas jakby się zatrzymał. Poczujmy zapach świeżo zaparzonej, mocnej kawy i smak rozpływającej się w ustach słodkiej bakławy. Wsłuchajmy się w dźwięki dzwonów katolickich kościołów, które przeplatają się ze śpiewami odbijającymi się od cerkiewnych ścian i donośnym głosem muezina wzywającego z minaretu na modlitwę do meczetu. Znaleźliśmy się w Bośni i Hercegowinie – kraju, w którym mieszanina języków, religii i kultur przyprawia o zawrót głowy. Miejscu spotkania wschodu z zachodem. »

  Tagi: europa, bośnia i hercegowina, bałkany, banja luka, sarajewo, mostar, medugorje, jajce, relacje, zadanie 1, karolina łuczak

 • Wybierasz się do Serbii? Najtaniej autostopem

  Wybierasz się do Serbii? Najtaniej autostopem

  Autor: Anna Wójcik

  Data publikacji: 05.02.2012 14:37

  Liczba odwiedzin: 6154

  Na początku grudnia 2011 roku zastanawiałyśmy się z koleżanką, gdzie i w jaki sposób spędzić sylwestra. Ja wpadłam na pomysł, aby pojechać autostopem do Pragi. Następnego dnia koleżanka sprawdzając niezbędne informacje dotyczące tak ekstremalnej podróży, znalazła forum osób, które chcą jechać autostopem do Belgradu. »

  Tagi: europa, serbia, belgrad, autostop, relacje, zadanie 1, autostop relacje z podróży

 • Wielki kraj w małych granicach – Słowenia

  Wielki kraj w małych granicach – Słowenia

  Autor: Adrian Leszczyński

  Data publikacji: 09.08.2011 12:45

  Liczba odwiedzin: 6636

  Co tam Paryż, Rzym i Wiedeń! Co tam spacery po bezkresnych plażach Hiszpanii, wino włoskie i francuskie, grecka muzyka! Myślałby kto, Stary Kontynent ze swoim dziedzictwem kulturowym, te jego Luwry czy Kolosea! I pomyśleć, że w cieniu wielkich pereł sztuki i kultury wyrastają perełki niewielkie, acz znaczące. Wystarczy zwrócić wzrok i uwagę na Słowenię, kraj, który choć posiada wszelkie walory, by stać się turystyczną mekką, jeszcze nią nie jest. »

  Tagi: europa, słowenia, lublana, maribor, triglav, piran, kamnik, bled, artykuły

 • Nie masz wina nad węgrzyna

  Nie masz wina nad węgrzyna

  Autor: Magda Ramos

  Data publikacji: 09.08.2011 11:19

  Liczba odwiedzin: 7236

  Gdy z trudem powiem „Győngyhajú lány” niewiele osób mnie zrozumie. Gdy powiem „Dívka s perlami ve vlasech” wszyscy się uśmiechną, ale gdy zanucę „Dziewczynę o perłowych włosach” każdy krzyknie „Omega!” To z pewnością najsłynniejsza węgierska piosenka – jeden z wielkich europejskich hitów w latach 70., budzący jednoznaczne skojarzenie z Węgrami. »

  Tagi: europa, węgry, tokaj, eger, budapeszt, relacje, wino, magda ramos, podróże z winem główna, turystyka winna relacje z podróży

 • Mostar

  Mostar

  Autor: Joanna Kościańska

  Data publikacji: 22.07.2011 12:47

  Liczba odwiedzin: 10155

  Znana bałkańska legenda mówi, że gdy Bóg stwarzał świat, trzymał w ręku dwa worki – jeden wypełniony ziemią, a drugi kamieniami. Widząc to, psotliwy Diabeł zakradł się do Boga i przedziurawił wór z kamieniami. Wszystkie spadły w jedno miejsce, tworząc w ten sposób górzystą Bośnię i Hercegowinę. »

  Tagi: europa, bałkany, bośnia i hercegowina, mostar, artykuły, joanna kościańska

 • Montenegro – Czarna Perła Adriatyku

  Montenegro – Czarna Perła Adriatyku

  Autor: Joanna Kościańska

  Data publikacji: 22.07.2011 11:55

  Liczba odwiedzin: 7453

  W Czarnogórze nigdzie nie jest daleko, ale za to wszędzie wysoko – mówią mieszkańcy kraju. I nie ma w tym przesady. Czarnogóra to jedno z najmniejszych państw Europy, którego przeważającą część powierzchni zajmują wysokie pasma gór Dynarskich. Na południowym-zachodzie kraju skaliste zbocza opadają do morza Adriatyckiego. »

  Tagi: europa, bałkany, czarnogóra, podgorica, boka kotorska, kotor, wyspa św. jerzego, budva, bar, ulcinj, artykuły, joanna kościańska

 • Festiwal trąbki w Gučy

  Festiwal trąbki w Gučy

  Autor: Adam Lukas

  Data publikacji: 12.07.2011 15:13

  Liczba odwiedzin: 7939

  Narożnik pozytywnej energii. Obszar akumulacji spontanicznej radości. Strefa katharsis duszy i serca. Największy festiwal orkiestr dętych na planecie Ziemia. Środkowowschodnia Serbia. Region Dragačevo. Niespełna 200 km od Belgradu. 30 od miejscowości Čačak, 20 od Požegi. Zakładając, że Serbia jest sercem Bałkan, Guča jest ich sezonową aortą pompującą smaki, zapachy i emocje. »

  Tagi: europa, serbia, bałkany, gucza, relacje, adam lukas

 • Balaton – morze Węgier

  Balaton – morze Węgier

  Autor: Aneta Mościcka

  Data publikacji: 21.06.2011 14:25

  Liczba odwiedzin: 8750

  Tak bardzo chciałam jechać do Gdańska, zobaczyć w końcu polskie morze, przejść się po molo w Sopocie, postawić swoją stopę na Helu, oddając się urokowi tych miejsc, jednocześnie wsłuchując się w kojący odgłos morza. Miałam już nawet zarezerwowane noclegi, plan podróży w głowie, kiedy z niedowierzaniem usłyszałam – „Nie jedź nad polskie morze. Co byś powiedziała, gdybyśmy pojechali nad węgierskie morze?”. Długo się opierałam, aż w końcu dałam za wygraną. »

  Tagi: europa, węgry, balaton, szetendre, sjofok, badacsony, relacje, aneta mościcka

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze do Chorwacji w wyszukiwarce lotów umieszczonej poniżej!

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące

Wszystko o Europie