Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

  • Rugia

    Rugia

    Autor: Piotr Szczepanowski

    Data publikacji: 02.07.2014 14:53

    Liczba odwiedzin: 7676

    Relacja z rowerowej wyprawy. »

  • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 30.05.2014 11:39

    Liczba odwiedzin: 6714

    W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  • I Festiwal Podróżniczy „Kontynenty”

    I Festiwal Podróżniczy „Kontynenty”

    Autor: Agnieszka Szwajgier

    Data publikacji: 20.04.2014 23:49

    Liczba odwiedzin: 4026

    I Festiwal „Kontynenty” to dosyć młoda inicjatywa podróżnicza podjęta przez trzech lubelskich podróżników: Bartka Szaro, Daniela Kornasa i Pawła Hadriana. Trzeba przyznać, że panowie, którzy mają już doświadczenie w organizowaniu tego typu eventów, ruszyli z kopyta. Ich pomysł został doceniony, o czym świadczyła liczna publiczność, która zasiadła w lubelskiej Chatce Żaka 4-5 kwietnia tego roku. Okazało się, że „Kontynenty” to znakomita okazja do spotkania podróżników z całej Polski i posłuchania ich fascynujących opowieści. »

  • Raduj się ciszą, czyli z plecakiem po Bieszczadach

    Raduj się ciszą, czyli z plecakiem po Bieszczadach

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 07.04.2014 08:11

    Liczba odwiedzin: 6152

    Solidne, wygodne buty, plecak, śpiwór lub karimata – wyruszamy w góry. Na mapie Polski wyróżnia się wiele tras i szczytów górskich, ale szczególne miejsce należy się tutaj Bieszczadom, które wciąż jeszcze nie zostały „zadeptane” przez turystów i urzekają swoją dzikością, a także niezwykłymi widokami. »

  • Nowoczesny Ikar – ekstremalne skoki

    Nowoczesny Ikar – ekstremalne skoki

    Autor: Ada Uchmańska

    Data publikacji: 30.03.2014 20:38

    Liczba odwiedzin: 8549

    W końcu człowiek jest w stanie latać i to nie za sprawą maszyny. Ponoć to właśnie podczas lotu możemy naprawdę poczuć wolność, gdy nic nas nie krępuje, a przed nami rozpościera się piękny krajobraz. Jest to jednak chwila ulotna, wszelkie skoki spadochronowe nie trwają przecież zbyt długo, dlatego też tak uzależniają. Każdy chce wrócić do tego ekscytującego, lecz niepewnego momentu w swoim życiu. Wingsuit uznawany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych sportów ekstremalnych na świecie. Jak wiele jest jednak sportowców, którzy dla tych paru sekund spełnienia potrafią poświęcić całe lata. »

  • Autostopowe horrory

    Autostopowe horrory

    Autor: Michał Lutowierski

    Data publikacji: 24.03.2014 22:25

    Liczba odwiedzin: 6708

    Przygoda, przygodą, ale w podróży autostopem zdarzają się też momenty mrożące krew w żyłach. Przeżyte na własnej skórze bądź będące legendarnymi małymi horrorami. »

  • Autostopem na festiwal

    Autostopem na festiwal

    Autor: Michał Lutowierski

    Data publikacji: 17.03.2014 22:29

    Liczba odwiedzin: 3778

    Liczne szlaki autostopowiczów krzyżują i przeplatają się po pajęczynie polskich dróg. Popularne szlaki nad morze i w góry łączą się z mniej przygodowymi szlakami „od miasta do miasta”. A są takie szlaki, które łączą w sobie wyjątkowo dużo – niezwykły cel, atmosferę i zadziwiającą regularność i popularność. Oto w wakacje rzesze niecodziennych autostopowiczów usiłują dostać się na letnie festiwale. »

  • Poznaj Polskę wielu kultur – zasmakuj w letnich festiwalach mniejszości narodowych

    Poznaj Polskę wielu kultur – zasmakuj w letnich festiwalach mniejszości narodowych

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 17.03.2014 09:11

    Liczba odwiedzin: 5573

    Niegdyś Polska była krajem wielonarodowym, gdzie, w pokoju, obok siebie, żyli przedstawiciele różnych nacji i wyznań. Po zmianie granic w roku 1945 nasz kraj stał się jednonarodowy i jednolity. Mimo to, na jego terenie wciąż można spotkać wiele mniejszości narodowych, pielęgnujących swoją tradycję i kulturę na wiele sposobów. Turyści poznają ją podczas corocznych, letnich festiwali. »

  • Jak to było kiedyś, czyli autostopem po Polsce Ludowej

    Jak to było kiedyś, czyli autostopem po Polsce Ludowej

    Autor: Jakub Matuszewski

    Data publikacji: 17.03.2014 02:40

    Liczba odwiedzin: 15932

    O Polsce w czasach PRL-u niektórzy mówią jako o „najweselszym baraku w socjalistycznym obozie”, kraju z teoretycznie największymi swobodami spośród wszystkich z bloku wschodniego. Nie mnie, nie tu i nie teraz rozstrzygać o poprawności tego stwierdzenia, ale jedno mogę powiedzieć z całą pewnością: w żadnych innym państwie z radziecką kontrolą autostopowicze nie mieli tak dobrze jak w ówczesnej Polsce. »

  • Denturystyka: wakacje z dentystą

    Denturystyka: wakacje z dentystą

    Autor: Magdalena Mroczek

    Data publikacji: 15.03.2014 09:07

    Liczba odwiedzin: 9183

    Turystyka stomatologiczna, czyli tzw. „dental holidays”, cieszy się coraz większą popularnością. Obcokrajowcy na leczeniu w Europie Środkowej i Wschodniej mogą zaoszczędzic nawet do 70 proc. kosztów. Coraz częściej celem podróży staje się Polska. »

  • KOLOSY – kiedy podróże stają się życiem

    KOLOSY – kiedy podróże stają się życiem

    Autor: Ada Uchmańska

    Data publikacji: 12.03.2014 15:44

    Liczba odwiedzin: 4690

    Te słowa padły w nawiązaniu do „Wyspy Szczęśliwych Dzieci” czyli niewyobrażalnej wyprawy Kazimierza, Noe i Nel Ludwińskich, jednakże każdy z prezentujących się uczestników zmienił swoją podróż w coś wielkiego. Czy na kraniec świata czy też na drugi koniec Polski, każda wyprawa odbywała się również w głębi uczestników. Pokonywali swoje lęki i słabości, przesuwali granice możliwości, odkrywali nowe drogi zarówno podróżnicze, jak i życiowe. Robili to wszystko, aby... być szczęśliwymi. »

  • Skrawek Orientu na końcu świata, czyli opowieść o podlaskich Tatarach

    Skrawek Orientu na końcu świata, czyli opowieść o podlaskich Tatarach

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 10.03.2014 08:12

    Liczba odwiedzin: 5197

    Turyści często przemierzają setki, a nawet tysiące kilometrów w poszukiwaniu egzotyki. Jednakże, nie każdy wie, że można znaleźć ją w Polsce – niedaleko granicy z Białorusią, na Podlasiu. Tereny te zasiedlili Tatarzy, którzy zachowali swoją oryginalną kulturę oraz religię muzułmańską. Z myślą o pielęgnowaniu ich dorobku oraz o przybywających tam turystach, utworzono Szlak Tatarski. »

  • Polskie szlaki turystyczne

    Polskie szlaki turystyczne

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 10.03.2014 02:33

    Liczba odwiedzin: 3478

    Szlaki kulinarne to w Polsce pomysł dosyć nowy, ale cieszący się już niemałą popularnością. Jest to idea, która proponuje połączenie dwóch bardzo przyjemnych dla turysty czynności: zwiedzania oraz jedzenia. W naszym kraju mamy kilka prężnie działających tego typu inicjatyw. »

  • Turystyka sanatoryjna i uzdrowiskowa w Polsce

    Turystyka sanatoryjna i uzdrowiskowa w Polsce

    Autor: Madzik

    Data publikacji: 08.03.2014 16:18

    Liczba odwiedzin: 8901

    Turystyka uzdrowiskowa i sanatoryjna stała się w Polsce oddzielną gałęzią turystyki medycznej. Nasz kraj kusi zagranicznych gości nie tylko niskimi cenami, ale również bogatą ofertą zabiegów i dobrymi warunkami naturalnymi. Dowiedz się więcej o sanatoriach, SPA i uzdrowiskach i oferowanych w Polsce zabiegach! »

  • (Eno)turystyka zorganizowana

    (Eno)turystyka zorganizowana

    Autor: Kacper Dziekan

    Data publikacji: 05.03.2014 13:57

    Liczba odwiedzin: 4616

    Program takich wyjazdów obfituje w wiele atrakcji winiarskich. Zwiedzanie winnic, degustacja win i przekąsek, biesiady, koncerty. Czasem warsztaty kulinarne. Dodatkowo oczywiście w programie standardowe zwiedzanie lokalnych atrakcji. »

  • Kuchnia warszawska

    Kuchnia warszawska

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 03.03.2014 02:14

    Liczba odwiedzin: 3766

    Na pytanie o kuchnię warszawską zapewne wiele osób wzruszyłoby ramionami. Ciekawe ilu z nas potrafiłoby wymienić chociażby jedno danie pochodzące ze stolicy? Pomimo nikłej powszechnej wiedzy na ten temat, książki kucharskie opisujące warszawskie tradycje gastronomiczne liczą kilkaset stron. O czym tam więc przeczytamy? »

  • MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty

    MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 28.02.2014 11:28

    Liczba odwiedzin: 12436

    Od lipca na antenie TVP Kraków oraz w Internecie gościć będzie nowy program podróżniczy, który poświęcony będzie wyprawie motocyklowej przez Polskę i Europę. »

  • Wyprawa w dawne czasy – żywy skansen w Chochołowie

    Wyprawa w dawne czasy – żywy skansen w Chochołowie

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 21.02.2014 10:25

    Liczba odwiedzin: 7532

    W Chochołowie na Podhalu powstaje właśnie żywy skansen nawiązujący do tradycji dziewiętnastowiecznej, podhalańskiej wsi. Zwiedzający będą mogli podziwiać w nim dawne życie ludzi i prace gospodarskie. W imieniu Zakopiańskiej Fundacji Narodowej Skansen na pytania odpowiadają jej prezes Marek Zaniewski, fundator – Marian Matusiak oraz sekretarz – Alicja Babij. »

  • Wysoka jakość w niskiej cenie, czyli turystyka zdrowotna w Polsce

    Wysoka jakość w niskiej cenie, czyli turystyka zdrowotna w Polsce

    Autor: Madzik

    Data publikacji: 09.02.2014 19:39

    Liczba odwiedzin: 6221

    Polska jest coraz bardziej popularnym celem turystyki medycznej. Z powodu dużej liczby odwiedzających ją turystów zdrowotnych zyskała sobie przydomek „Szpital Europy”. Niskie ceny, wyspecjalizowana kadra, wysoki standard opieki medycznej oraz centralne położenie są niewątpliwie atutami naszego kraju. Dowiedz się więcej o turystyce medycznej w Polsce! »

  • Najważniejsze imprezy kulinarne 2014 roku w Polsce

    Najważniejsze imprezy kulinarne 2014 roku w Polsce

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 02.02.2014 16:06

    Liczba odwiedzin: 13185

    Degustowanie nowej egzotycznej potrawy nie zawsze musi oznaczać daleką podróż. Wiele miejscowości w Polsce organizuje festiwale kulinarne, gdzie spróbować można smakołyków z całego świata. Na niektórych imprezach mocno akcentowane są także lokalne i tradycyjne smaki. Poniżej subiektywna lista najważniejszych z nich. »

  • Francja vs Polska

    Francja vs Polska

    Autor: Katarzyna Kaczyńska

    Data publikacji: 19.10.2013 14:43

    Liczba odwiedzin: 5937

    Każdy naród ma swoje przyzwyczajenia, chluby i widoczne akcenty. Postanowiłam je ze sobą zestawić. Francja okiem Polki. Co my, a co oni? »

  • Pieróg na zdrowie!

    Pieróg na zdrowie!

    Autor: Anna Izabela Kraus

    Data publikacji: 29.03.2013 13:01

    Liczba odwiedzin: 8926

    Pierogi kojarzą się z polską kuchnią, jednak pod różnymi nazwami znane są na wszystkich szerokościach geograficznych. Co ciekawe, najlepiej smakują w winie! »

  • Marsz wzdłuż polskiego wybrzeża

    Marsz wzdłuż polskiego wybrzeża

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 22.03.2013 10:56

    Liczba odwiedzin: 5787

    350 km – to dużo? Da się tyle przejść na własnych nogach? No pewnie, że tak! A jakby się za bardzo do tego nie przygotowywać? Wejść do sklepu kupić kilka produktów i wyruszyć na szlak? »

  • Krakowski subiektywny przewodnik gastronomiczny

    Krakowski subiektywny przewodnik gastronomiczny

    Autor: Anna Izabela Kraus

    Data publikacji: 11.03.2013 21:12

    Liczba odwiedzin: 4548

    Krakowa nie trzeba reklamować. Dawną stolicę Polski odwiedziło w ubiegłym roku dziewięć milionów turystów. Na przybyszów czeka wiele wspaniałych zabytków oraz niezliczona ilość restauracji, barów i klubów. Odwiedzając Kraków, potrzebujesz nie tylko przewodnika turystycznego, ale także kulinarnego! »

  • Bieszczady, czyli odmienny stan umysłu

    Bieszczady, czyli odmienny stan umysłu

    Autor: Piotr Szczepanowski

    Data publikacji: 04.03.2013 23:29

    Liczba odwiedzin: 182995

    W swoim corocznym osobistym podsumowaniu pod tytułem „Co zrobiłem w roku 2012” napisałem: Doznałem odmiennego stanu umysłu. Innymi słowy: byłem w Bieszczadach. Poniżej mam zamiar ten stan choć trochę ująć w słowa i obrazy. »

  • Z Anatewki do Tel Avivu

    Z Anatewki do Tel Avivu

    Autor: Anna Izabela Kraus

    Data publikacji: 03.03.2013 18:05

    Liczba odwiedzin: 5049

    Kuchnia żydowska cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Napotyka jednak na konkurencję ze strony kuchni izraelskiej. Cymes czy falafel? – oto jest pytanie! »

  • Roztocze i Polesie, czyli podróż na Kresy i po Kresach aż po kres.  14-28.07.2012

    Roztocze i Polesie, czyli podróż na Kresy i po Kresach aż po kres. 14-28.07.2012

    Autor: Piotr Szczepanowski

    Data publikacji: 23.02.2013 19:48

    Liczba odwiedzin: 294339

    Dość obszerna, ale wciągająca niczym poleskie bagno relacja z (po raz kolejny) samotnej, dwutygodniowej rowerowej wyprawy na Roztocze i Polesie. Pełna niespodzianek, w pewnych momentach również wkurzających. Plus bogata dokumentacja fotograficzna. »

  • Autostop – dlaczego? Gdzie? Po co? Jak?

    Autostop – dlaczego? Gdzie? Po co? Jak?

    Autor: Daniel Wójcik

    Data publikacji: 23.02.2013 15:47

    Liczba odwiedzin: 6551

    Autostop – dla wielu ludzi rzecz niemożliwa do zrealizowania. Każdy, kto żyje w zamkniętym świecie stereotypów z pewnością powie, że przejechanie Europy na stopa jest po prostu niewykonalne. Bo czy ktokolwiek jest na tyle szalony, żeby nagle, ze środka autostrady we Włoszech zabrać dwóch chłopaków z wielkimi plecakami, ale za to z uśmiechem na twarzy? Z pewnością chcą nas okraść, zabić albo po prostu stoją, bo nie mają co zrobić ze swoim życiem... »

  • Podróże kawiarniane

    Podróże kawiarniane

    Autor: Anna Kraus

    Data publikacji: 14.02.2013 18:08

    Liczba odwiedzin: 7552

    Zaletą kawy jest to, że jej nazwa brzmi podobnie w każdym języku. Jednakże podobieństwo leksykalne nie zawsze przekłada się na smak czy sposób serwowania tego napoju. American coffee, Wiener Kaffee, caffè italiano i turecka kahve to cztery różne historie. »

  • Relacja z wyprawy na Islandię (cz. I, rejs Szczecin – Bergen)

    Relacja z wyprawy na Islandię (cz. I, rejs Szczecin – Bergen)

    Autor: Jerzy

    Data publikacji: 04.02.2013 21:34

    Liczba odwiedzin: 11099

    Morze Północne pokazało pazur i nie pozwoliło, żeby zdobyć je za pierwszym razem. Skagerrakowa fala przy zachodnim wietrze tężejącym do 8 B skutecznie zweryfikowała plany osiągnięcia Kristiansundu. Także Hanstholm okazał się nie do zdobycia pomimo podwójnie zarefowanego grota i foka sztormowego »

  • Stop-ot nocą

    Stop-ot nocą

    Autor: Krzysztof Jędras

    Data publikacji: 01.02.2013 15:01

    Liczba odwiedzin: 4393

    Siarczysty mróz, noc i dwójka ignorantów próbujących za wszelką cenę dostać się na drugi koniec Polski. »

  • Bartosz Górski – rowerem dookoła Polski

    Bartosz Górski – rowerem dookoła Polski

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 13.12.2012 13:03

    Liczba odwiedzin: 6827

    Na początku były pasja i chęć spełnienia dziecięcych marzeń. Aż przyszedł taki moment, że samo rozmyślanie przestało wystarczać – pora przejść do czynów. Bartosz Górski za kilka miesięcy, w wakacje 2013 r. wyrusza w rowerowy rajd dookoła Polski. Ambitny plan zakłada przejechanie około 2500 kilometrów w ciągu 22 dni. »

  • Wyprawa Wisła 2012/2013

    Wyprawa Wisła 2012/2013

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 12.12.2012 15:51

    Liczba odwiedzin: 4726

    Ponad 1000 kilometrów pokonanych na rowerze i kajakiem. Z jednej strony podróżniczy wyczyn – samotne przepłynięcie Wisły, która współcześnie ciągle jest jedną z najdzikszych rzek w Europie, z drugiej zaś szczytny cel – pomoc opolskiemu hospicjum. »

  • Sielankowa Hańcza

    Sielankowa Hańcza

    Autor: Aleksandra Wyżgoł

    Data publikacji: 03.12.2012 16:14

    Liczba odwiedzin: 53847

    Często można spotkać się z opinią, że za Polakami ciągnie się odwieczna idea kraju sielankowego, w którym największą wartością jest wieś. Nasza polska wieś. Trochę to pogląd, uważałam, zaściankowy. Złote kłosy, szczęśliwy rolnik pod lipą i księża na rowerach. Aż pojechaliśmy na Hańczę zrobić podstawowy kurs nurkowania w listopadzie. Deszcz, mgła i zimno. Fakt, sielanką tego nazwać nie można. Ale z punktu widzenia nurka, jest to najlepszy okres jeśli chodzi o wizurę pod wodą. Co ciekawe, w tym okresie właśnie więcej można zobaczyć pod wodą, niż na powierzchni. »

  • Bieszczady jesienią. Kolorowe szlaki

    Bieszczady jesienią. Kolorowe szlaki

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 03.12.2012 12:38

    Liczba odwiedzin: 113356

    Przedstawiamy kolejny film Marcina i Krystiana Kłysewiczów, entuzjastów podróży, zwłaszcza tych górskich – „Bieszczady jesienią. Kolorowe szlaki”. To wykonany techniką timelapse zapis górskich, jesiennych wędrówek, w którym jak w kalejdoskopie przewijają się kolejne bajecznie kolorowe, niezwykle ciepłe, bieszczadzkie pejzaże. »

  •  Dzień, w którym zajdzie słońce

    Dzień, w którym zajdzie słońce

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 23.11.2012 14:48

    Liczba odwiedzin: 8021

    Już jutro w dawnej górskiej osadzie Budniki w pobliżu Karpacza zajdzie słońce. Niby nic nowego, ale jednak… Słońce nie pojawi się przez najbliższe trzy miesiące! Czyżby noc polarna w Polce? I dlaczego akurat tutaj, w niewielkiej karkonoskiej osadzie, która w dziwnych okolicznościach zniknęła z map w latach 50-tych ubiegłego wieku?! »

  • Z Łodzi do Łodzi. Czyli wyprawa nad Morze Czarne przez miasta i góry

    Z Łodzi do Łodzi. Czyli wyprawa nad Morze Czarne przez miasta i góry

    Autor: czeki

    Data publikacji: 19.10.2012 17:09

    Liczba odwiedzin: 40573

    Spontaniczność to kompas, którego używałem próbując dojechać nad Morze Czarne. Niespodziewanie spotkania, zaskakujące miejsca noclegowe i dobra zabawa dodawały smaku tej podróży. Nie zapomniane dla mnie zostaną nosy pełne palców, burza o świnie i wspinaczka w sandałach. »

  • Nurek w pokładzie Idy

    Nurek w pokładzie Idy

    Autor: Centrum Nurkowe Anaconda

    Data publikacji: 16.10.2012 15:15

    Liczba odwiedzin: 6755

    Ile jeszcze korytarzy wydrążono pod naszymi stopami na Śląsku, o których nie wiemy, ilu ludzi zginęło w ciemnościach tracąc dech przy obróbce cennego kruszcu, czy i kiedy powstaną kolejne zapadnięte drogi pełne kolein na śląskich drogach – te tajemnice odkryją tylko… nurkowie? »

  • Włóczyłapki na szlaku

    Włóczyłapki na szlaku

    Autor: Włóczyłapki

    Data publikacji: 14.10.2012 23:59

    Liczba odwiedzin: 6367

    Rozważaliście kiedyś pomysł przejścia z psem całych polskich gór od zachodu do wschodu? Ja nie rozważałam, ja po prostu to zrobiłam! »

  • Pokonać siebie, czyli „Piesza wyprawa Polska – Chorwacja 2012”

    Pokonać siebie, czyli „Piesza wyprawa Polska – Chorwacja 2012”

    Autor: Emilia Mlak

    Data publikacji: 13.10.2012 23:35

    Liczba odwiedzin: 7407

    – Kupujemy campera? – Za drogo… – Wakacje na rowerach? – No nie wiem… – A może by tak… na pieszo? »

  • Autostopem do Boga

    Autostopem do Boga

    Autor: Gosia

    Data publikacji: 12.10.2012 01:22

    Liczba odwiedzin: 9169

    W te wakacje padłam. Po prostu. To było tak mocne doświadczenie, że zdecydowałam się wyjść i mówić o tym na dachach. Nigdy wcześniej nie udzielałam się w sieci. Ale po tym wszystkim nie gaśnie we mnie pragnienie, by o tym mówić. »

  • Dziewięć dni w Beskidzie Niskim

    Dziewięć dni w Beskidzie Niskim

    Autor: Piotr Szczepanowski

    Data publikacji: 11.10.2012 22:17

    Liczba odwiedzin: 9056

    Mówią, że to najdziksze góry w Polsce, wtórnie zdziczałe. Tu jest przestrzeń, tu na każdym zakręcie jest historia, tu czas płynie inaczej. Tu jest tak cicho, że odgłos własnych kroków jest hałasem. Relacja z dziewięciodniowej samotnej, 250-kilometrowej wędrówki po Beskidzie Niskim. Podróż, która z biegiem czasu coraz bardziej wymyka się spod kontroli; podróż wśród bezdroży i dzikich ostępów, podróż pośród historii ludzi, którzy tu mieszkali kiedyś i tych, którzy mieszkają tu dziś. »

  • Od kropki do kropki

    Od kropki do kropki

    Autor: Dorota i Marek Szala

    Data publikacji: 08.10.2012 22:36

    Liczba odwiedzin: 20657

    Ktoś kto wędrował Głównym Szlakiem Beskidzkim wie, jak świat potrafi zaskakiwać i urzekać z dnia na dzień czymś nowym, kalejdoskopem rozmaitości plenerów, przyrody, zabytków i kultury. Magia tego szlaku pociąga, ale żeby go przebyć trzeba sprostać wielu problemom i trudnościom, czy też przeciwnościom losu, które mogą nieoczekiwanie pojawić się podczas wędrówki, a ta zaś nie jest krótka, wszak liczy aż 519 km. »

  • Bieszczady w 38 godzin

    Bieszczady w 38 godzin

    Autor: Krystian i Marcin Kłysewicz

    Data publikacji: 02.08.2012 14:37

    Liczba odwiedzin: 11480

    Film który powstał podczas 38 godzinnego wypadu w Bieszczady latem tego roku. Wykonany techniką timelapse przez co sklejony z ponad 20000 zdjęć wykonanych przez Krystiana i Marcina Kłysewicza. »

  • Wszystko zgodnie z planem

    Wszystko zgodnie z planem

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 31.05.2012 16:47

    Liczba odwiedzin: 127984

    Poland Trek – wyprawa przez Polskę, od Tatr do Bałtyku, bez korzystania z żadnych mechanicznych środków transportu dobiegła końca. Louis-Phillipe Loncke – lider i pomysłodawca ekspedycji 3 czerwca dotarł do Morza Bałtyckiego. »

  • Za muzyką przez Polskę

    Autor: Katarzyna Stolarek

    Data publikacji: 12.03.2012 04:00

    Liczba odwiedzin: 6569

    Kilkanaście…ba! kilkadziesiąt razy w roku Polskę odwiedza pewna szczególna grupa „turystów”. To fani muzyki, którzy ukojenia dla uszu szukają na muzycznych festiwalach. Nasz kraj zaspokaja wymagania nawet najbardziej wyszukanych koneserów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Od Festiwali Muzyki Dziecięcej przez chóry, muzykę klasyczną, metal, pop do muzyki nowoczesnej, alternatywnej, elektronicznej. Przekrój przez wszystkie gatunki. Organizatorzy z roku na rok sięgają po artystów z coraz wyższych półek, dzięki czemu nasze festiwale znajdują się w europejskich i światowych czołówkach. »

  • Polska – nie ma jak w domu

    Polska – nie ma jak w domu

    Autor: Katarzyna Stolarek

    Data publikacji: 09.02.2012 14:29

    Liczba odwiedzin: 5665

    „Było późno, bardzo późno. Z całkowitą świadomością braku odpowiedzialności łapałyśmy stopa. Zostawiając rozwagę na miejscu, ruszyłyśmy z dwoma podejrzanymi typami w… czarną chmurę”. Fragment dziennika pokładowego, kilka dni po rozpoczęciu podróży przez najpiękniejszy kraj świata – Polskę. Wszystko zaczęło się w Katowicach, sercu Górnego Śląska. Kierunek na wschód, bez konkretnego celu. Byle dalej, byle prosto, byle przed siebie. Wyruszyłyśmy na kolejne, wakacyjne spotkanie z wolnością. »

  • Zakupy na statku

    Zakupy na statku

    Autor: Aleksandra Hołowienko

    Data publikacji: 10.08.2011 13:33

    Liczba odwiedzin: 21709

    Ceny w sklepach są jakie są i w najbliższym czasie nie zapowiada się raczej ich obniżka. Dla wielu z nas jedynie podróż samolotem stanowi okazję do zakupu tańszych artykułów, zwłaszcza alkoholu i papierosów w sklepach bezcłowych znajdujących się na lotniskach. Istnieje jednak alternatywa – atrakcyjna zwłaszcza dla tych, którzy lubią rejsy statkiem. »

  • Winomoda – turystyka winna w Polsce

    Winomoda – turystyka winna w Polsce

    Autor: Krystyna Sokulska

    Data publikacji: 09.08.2011 13:36

    Liczba odwiedzin: 13322

    Enoturystyka (podróże do miejsc związanych z produkcją wina: winnic, gospodarstw winiarskich, winiarni) to, według najnowszych statystyk, jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu turystycznego. Choć nie jest u nas tak popularna jak na Zachodzie czy w krajach skandynawskich, to powoli polskie winiarstwo zaczyna odżywać. W ostatnich latach na terenie kraju powstało kilkaset winnic, a pomysł podchwytują kolejni. »

  • Ucz się pod żaglami!

    Ucz się pod żaglami!

    Autor: Marta Rozbicka

    Data publikacji: 08.08.2011 14:11

    Liczba odwiedzin: 8064

    Godzina siódma rano, październik, Morze Śródziemne, gdzieś między Sycylią a Sardynią. Załogę żaglowca Pogoria, jak co rano, budzi nieprzyjemny dźwięk dzwonka. Wstajemy. »

  • Piwnym szlakiem po Polsce

    Piwnym szlakiem po Polsce

    Autor: Anna Maria Łakomy

    Data publikacji: 08.08.2011 12:46

    Liczba odwiedzin: 6823

    Piwo było najpopularniejszym trunkiem począwszy od średniowiecza, głównie ze względu na niezbyt wygórowaną cenę. Wino czy miód pitny były wówczas napitkami dosyć drogimi, a wody nie pijano ze względu na zanieczyszczenia. Początkowo piwo mógł wytwarzać każdy, a najprostszym sposobem było ważenie zboża z dodatkiem drożdży. Dopiero koło XIV wieku nastąpiło oddzielenie zawodu słodownika i piwowara, a następnie utworzenie odpowiednich cechów. »

  • Rowerem, kajakiem, a może na rolkach? Jak pielgrzymujemy

    Rowerem, kajakiem, a może na rolkach? Jak pielgrzymujemy

    Autor: Anna Wiśniewska

    Data publikacji: 28.07.2011 15:49

    Liczba odwiedzin: 7859

    W większości religii znajdziemy miejsca kultu, które jak magnes przyciągają rzesze pielgrzymów. Miejsca święte odwiedzali już poganie, starożytni Grecy bądź Rzymianie i robią to obecnie wyznawcy chrześcijaństwa, islamu, judaizmu czy buddyzmu. Jeśli podróż do miejsca świętego podejmuje się z pobudek religijnych, mówimy wtedy o pielgrzymce. Motywem wyruszenia do takiego miejsca może być zadośćuczynienie za popełnione czyny, wyrażenie prośby czy wdzięczności. Przez wieki zmieniał się jedynie sposób pielgrzymowania, ale nigdy cel. »

  • Polskie trasy kajakowe

    Polskie trasy kajakowe

    Autor: Anna Matelska

    Data publikacji: 26.07.2011 15:21

    Liczba odwiedzin: 4479

    Świat z perspektywy kajaka wydaje się piękniejszy – twierdzą zgodnie entuzjaści kajakarstwa. Na spływ może wybrać się każdy, bo malowniczych tras nie brakuje, nawet na polskim podwórku. »

  • Polskie Karkonosze i niemiecka Szwajcaria Saksońska

    Polskie Karkonosze i niemiecka Szwajcaria Saksońska

    Autor: Aneta Mościcka

    Data publikacji: 26.07.2011 15:16

    Liczba odwiedzin: 9585

    Wijącą się pod górę drogą docieramy do Karpacza Górnego, gdzie na podwórku miłej pani zostawiamy samochód. Dalej ruszamy już pieszo, obładowani niewielkim bagażem. Po 200 metrach stromego podejścia docieramy do ewangelickiego kościółka Wang pochodzącego z przełomu XII i XIII wieku. Urok miejsca i związana z nim historia sprawiają, że robimy sobie tu przerwę. »

  • Planespotting – w pogoni za samolotem

    Planespotting – w pogoni za samolotem

    Autor: Anna Maria Łakomy

    Data publikacji: 26.07.2011 12:04

    Liczba odwiedzin: 136266

    Z każdym dniem przybywa coraz to nowszych zajęć, pasji i upodobań. Wśród tych bardziej specyficznych znajduje się planespotting, czyli „obserwowanie samolotów”. »

  • Nurkowanie na europejskich wrakach

    Nurkowanie na europejskich wrakach

    Autor: Aleksandra Hołowienko

    Data publikacji: 25.07.2011 10:52

    Liczba odwiedzin: 7821

    Nurkowanie wrakowe to jedna z bardziej popularnych form nurkowania w ogóle. Nie wystarczy jednak wyposażyć się jedynie w sprzęt do snorkelingu i zanurzyć głowę pod wodę lub wykupić pojedynczy rejs na rafę z instruktorem podczas wycieczki do Egiptu. Nurkowanie na wrakach to już wyższa szkoła jazdy. Lub raczej – wypłynięcie na głębokie wody. »

  • Miejsca święte w Polsce

    Miejsca święte w Polsce

    Autor: Anna Wiśniewska

    Data publikacji: 22.07.2011 09:19

    Liczba odwiedzin: 8922

    Można zaryzykować stwierdzenie, że pielgrzymowanie jest wpisane w naturę ludzkości. Nasi przodkowie, jeszcze zanim przyjęli chrześcijaństwo, wędrowali do swoich miejsc świętych – do Góry Ślęży (związanej z pogańskim kultem solarnym) czy na Łysą Górę w Górach Świętokrzyskich. »

  • Kulinarny szlak po Polsce

    Kulinarny szlak po Polsce

    Autor: Angelina Sielewicz

    Data publikacji: 20.07.2011 09:06

    Liczba odwiedzin: 7000

    Wakacyjne wylegiwanie się na plaży i obracanie ciałem jak na ruszcie, aby nabrać równomiernej opalenizny, z pewnością nie jest wymarzonym sposobem na spędzanie wolnego czasu dla wielu z nas. Co więc powiecie na wakacyjne imprezy kulinarne? Nowy trend służy nie tylko naszym podniebieniom, ale i promocji miast i cieszy się coraz większą popularnością. »

  • Hołda Szarlota

    Hołda Szarlota

    Autor: Adam Lukas

    Data publikacji: 13.07.2011 16:05

    Liczba odwiedzin: 12648

    Czym się różni śmieć od odpadu? Czym się różni kupa śmieci od kupy odpadów skalnych? Czym się różni wysypisko śmieci od hołdy łupków przemieszanych z piaskowcami? Czym się różni gromadzenie plastiku, papierów i szmat od składowania lepidodendronów i sigillar? »

  • Do Polski na zakupy

    Do Polski na zakupy

    Autor: Angelina Sielewicz

    Data publikacji: 07.07.2011 16:25

    Liczba odwiedzin: 6686

    Polski bursztyn i wódka to nie jedyne towary eksportowe. Do Polski przyjeżdża się dosłownie po wszystko i zewsząd. Wpływa na to słaby złoty. »

  • « Poprzednia
  • 1
  • 2
  • 3
  • Następna »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19