Dziś jest 26.11.2022

Imieniny obchodzą Delfina, Lechosław, Konrad, Delfin

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Hiszpania – najnowsze artykuły i relacje

Hiszpania – miejsca

Hiszpania

Najcieplejszy klimat na kontynencie europejskim, czyste wody Morza Śródziemnego i Atlantyku, malownicze plaże dookoła całego kraju, piękne góry na północy oraz bogate w zabytki miasta i miasteczka powodują, że Hiszpanię odwiedzają każdego roku miliony turystów, potwierdzając powszechną opinię, że kraj ten należy do jednych z najpiękniejszych naszego globu.


Kojarzona z flamenco, korridą, barami tapas i fiestą, Hiszpania posiada cztery oficjalne języki, dwie wielkie metropolie oraz najbardziej zróżnicowany w Europie krajobraz oraz klimat. Wędrówka z północy na południe wiedzie od przykrytych śniegiem pirenejskich szczytów, poprzez zielone łąki Galicji i pomarańczowe gaje Walencji, aż do pustynnej Almerii. Hiszpania to bogactwo gór, z których najbardziej oryginalne wydają się być Pireneje, przyczyna izolacji Półwyspu Iberyjskiego od reszty Europy oraz kilometry wybrzeża, które ciągnie się od chłodnej i deszczowej północno zachodniej części kraju po gorące i suche równiny Andaluzji.


Jeśli komuś mało wrażeń na kontynentalnej części, może odwiedzić należące do Hiszpanii Baleary na Morzu Śródziemnym oraz Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. W Hiszpanii choć jest bardzo dużo miejsc odwiedzanych przez całe zastępy turystów, to jednak istnieją nadal zakątki, do których trudno dotrzeć, miejsca dziewiczej przyrody, zamieszkane przez wilki i niedźwiedzie. Wśród nich jest 200 rezerwatów i 12 parków narodowych, w tym najbardziej znany – Park Natura del Entorno de Donana, słynący z wędrujących wydm, lasów piniowych i nadmorskich bagien.


Mimo że mieszkańcy poszczególnych regionów znacznie różnią się od siebie, to jednak niemalże wszystkich łączy jedno – wrodzona towarzyskość i niezmierzone pokłady energii do radowania się życiem. Tworzący jedno państwo Hiszpanie cały czas zdają się jednak kultywować odziedziczone z przeszłości odrębności dzielnicowe i dialektowe, co widać najlepiej na przykładzie Katalończyków, Galijczyków, Basków oraz Andaluzyjczyków.


Zróżnicowanie Hiszpanii to przede wszystkim zróżnicowanie jej regionów. Na przykład Andaluzja to tysiące restauracji i barów serwujących najświeższe w Hiszpanii ryby i skorupiaki, z kolei namiętny taniec, śpiew i muzyka, to Sewilla – skarbnica kościołów, pałaców i muzeów oraz sherry – klasyczne andaluzyjskie wino wspaniale komponujące się z tapas, nie sposób zapomnieć również o Alhambrze w Granadzie – mauretańskim pałacu powstałym z miłości. Z kolei Galicja to Santiago de Compostela – cel wielu pielgrzymek poszukujących ukojenia w religii z całej Europy, to zachód słońca w Finistere z cudownymi widokami na Ocean Atlantycki.


Można byłoby tak wymieniać bez końca. Bogactwo Hiszpanii jest tak duże, że starczyłoby na parę krajów – to bogactwo historii, przyrody, zabytków, ludzi, temperamentów, przysmaków kuchni – wiele powodów, aby tam pojechać i aby wracać, za każdym razem w inny region.

Hiszpania – najczęściej czytane

 • Albergue de peregrino – nocleg na szlaku

  Albergue de peregrino – nocleg na szlaku

  Autor: Anna Wiśniewska

  Data publikacji: 17.06.2011 16:12

  Liczba odwiedzin: 4470

  Camino de Santiago, czyli droga św. Jakuba zawsze była otwarta dla pielgrzymów. Specjalnie dla pątników powstawały kościoły, szpitale, schroniska. I o tych ostatnich chciałabym więcej opowiedzieć. »

  Tagi: europa, hiszpania, santiago de compostelo, camino de santiago, religia, relacje, anna wiśniewska, turystyka religijna artykuły

 • Andaluzja

  Andaluzja

  Autor: Katarzyna Piwecka Photography

  Data publikacji: 30.01.2014 12:09

  Liczba odwiedzin: 17763

  Tam, gdzie wielkie drewniane wentylatory mielą nad głowami gęste od upałów powietrze, a zimna para zrasza rozgrzane ulice. Tam, gdzie wysokie palmy zaglądają do okien, a ich liście rzucają wielkie cienie na chodniki. Tam, gdzie olbrzymie muszle leżące na brzegu co chwilę porywane są z powrotem do morza przez gigantyczne fale. Tam, gdzie falbaniaste czerwone suknie, dźwięki gitary i stukot kastanietów wypełniają głośne ulice, słoneczne deptaki i wieczorne tawerny. Tam rodzi się wielka namiętność i pasja, która porywa ze sobą, nie pozwala pozostać obojętnym i zmienia to co wgłębi niewidzialne, a niemożliwe staje się już na zawsze możliwe. »

  Tagi: europa, hiszpania, andaluzja, galerie

 • Teneryfa w chmurach

  Teneryfa w chmurach

  Autor: Katarzyna Piwecka Photography

  Data publikacji: 30.01.2014 11:18

  Liczba odwiedzin: 13337

  Teneryfa jest największą wyspą archipelagu kanaryjskiego, leżącą w jego centrum. Niemal cały obszar wyspy zajmują góry poprzecinane głębokimi i stromymi wąwozami. Centralnym punktem wyspy jest majestatyczny Pico del Teide 3718 m – najwyższa góra Hiszpanii, zwany też dachem Hiszpanii. »

  Tagi: europa, hiszpania, teneryfa, galerie

 • Hiszpania autostopem

  Hiszpania autostopem

  Autor: Sylwia Żmuda

  Data publikacji: 13.07.2011 15:24

  Liczba odwiedzin: 9978

  40 stopni Celsjusza w cieniu. Południe. Pędzące samochody, rzadko zmieniające się światła, a pośrodku tego wszystkiego dwie zrezygnowane autostopowiczki, desperacko próbujące wydostać się z miasta Gaudiego i … – tak rozpoczęła się dla mnie pełna przygód podróż po Hiszpanii. W ciągu dwóch tygodni przejechałam tzw. „okazją” ponad tysiąc kilometrów. Wiele zwiedziłam i wiele przeżyłam, a teraz pragnę podzielić się swoimi doświadczeniami z tymi, którzy w przyszłości zechcą podążyć moim szlakiem. »

  Tagi: europa, hiszpania, barcelona, tarragona, madryt, san sebastian, donostia, autostop, relacje, autostop relacje z podróży

 • San Sebastian – za chlebem

  San Sebastian – za chlebem

  Autor: Maciej Sawicki

  Data publikacji: 28.07.2011 09:34

  Liczba odwiedzin: 8761

  Ach!!! Gdyby mogły powrócić te beztroskie czasy studenckie i wakacyjne wyjazdy zarobkowe… Łza się w oku kręci, gdy przypominam sobie dzień, w którym podjęliśmy z moim najlepszym przyjacielem Michałem, decyzję o wyjeździe do Kraju Basków. W upalne popołudnie roku Pańskiego 2005, przed kinem w katowickiej dzielnicy Załęże postanowiliśmy, że tym razem spróbujemy pokazać nasze robotnicze oblicze właśnie w San Sebastian. »

  Tagi: europa, hiszpania, san sebastian, relacje, praca w podróży, praca w podróży relacje

 • Camino de Santiago – droga z celem

  Camino de Santiago – droga z celem

  Autor: Anna Wiśniewska

  Data publikacji: 30.06.2011 14:52

  Liczba odwiedzin: 6145

  Camino w języku hiszpańskim to droga i w tym znaczeniu może być to każdy typ drogi. Najbardziej jednak znaną drogą na Płw. Iberyjskim jest Camino de Santiago, czyli droga do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. »

  Tagi: europa, hiszpania, santiago de compostela, camino de santiago, religia, artykuły, anna wiśniewska, turystyka religijna artykuły

 • Andaluzja – flamenco, tapas, bodega...

  Andaluzja – flamenco, tapas, bodega...

  Autor: Elwira Nowicka

  Data publikacji: 20.06.2011 12:49

  Liczba odwiedzin: 5214

  Nie jestem zwolenniczką autokarowych wyjazdów (a raczej objazdów), podczas których ogląda się świat zza ciemnych szyb, „zalicza“ kolejne atrakcje podczas szalonego maratonu po miastach. Dlatego nigdy nie korzystałam z ofert biur podróży i nigdy nie wzięłam udziału w zorganizowanej wycieczce. »

  Tagi: europa, hiszpania, andaluzja, sewilla, almeria, malaga, relacje

 • Barcelona – miasto Gaudiego

  Barcelona – miasto Gaudiego

  Autor: Elwira Nowicka

  Data publikacji: 27.06.2011 16:02

  Liczba odwiedzin: 5177

  Wspominać Barcelonę bez emocji – nie sposób. Choć mój wyjazd był krótki („sprowokowany“ przez nadzwyczajną promocję tanich linii lotniczych), to jednak jego intensywność, nie pozwala mi myśleć, że to był czas stracony. Zresztą, czy można w ogóle stracić czas w Barcelonie? »

  Tagi: europa, hiszpania, katalonia, barcelona, relacje

 • Madryt – miasto marzeń

  Madryt – miasto marzeń

  Autor: Ola Klimowicz

  Data publikacji: 15.06.2011 12:33

  Liczba odwiedzin: 4816

  Z racji moich architektonicznych pasji swego czasu oczarowała mnie Barcelona. Kiedy zdecydowałam się na wyjazd do Madrytu, byłam przekonana, że nie ujmie mnie tak jak Katalonia. tym bardziej byłam zdziwiona, kiedy zakochałam się w hiszpańskiej stolicy od pierwszego wejrzenia. »

  Tagi: europa, hiszpania, madryt, relacje, ola klimowicz

 • Życie w klimacie Kusturicy

  Życie w klimacie Kusturicy

  Autor: Arkadiusz Grochot

  Data publikacji: 10.08.2011 15:10

  Liczba odwiedzin: 4756

  Jest takie słowo, które sprawia, że rzucasz wszystko i idziesz na włóczęgę. Słowo, którego nie pamiętasz po przebudzeniu, ale wiesz, co masz zrobić i wiesz, że ono będzie siedziało w tobie już zawsze. »

  Tagi: europa, ukraina, portugalia, hiszpania, szwajcaria, krym, barcelona, autostop, autostop artykuły

 • Naładuj baterie na Majorce

  Naładuj baterie na Majorce

  Autor: Anna Maria Łakomy

  Data publikacji: 22.07.2011 15:38

  Liczba odwiedzin: 4440

  Majorka to największa wyspa w archipelagu Balearów przynależąca do Hiszpanii. Może być śmiało nazywana rajem, a już zwłaszcza jej południe, gdzie roztaczają się piaszczyste plaże. Tłem dla lazurowego Morza Śródziemnego są gaje migdałowe, pomarańczowe i oliwkowe. Na północy wyspy z kolei napotkamy piękne wybrzeża klifowe. »

  Tagi: europa, hiszpania, baleary, majorka, valdemossa, alcudia, can picafort, relacje, anna maria łakomy

 • Costa del Sol – dla dużych i małych

  Costa del Sol – dla dużych i małych

  Autor: Ola Klimowicz

  Data publikacji: 05.07.2011 16:19

  Liczba odwiedzin: 3963

  Za pierwszym razem pojechałam na wybrzeże Hiszpanii jako 9-letnia dziewczynka wraz z rodzicami, a za drugim już jako osoba pełnoletnia – ze znajomymi. Nie jestem w stanie stwierdzić, kiedy bardziej mi się podobało. Może w tym tkwi magia tego regionu? Czasami w tych znanych i pozornie nudnych kurortach turystycznych kryją się naprawdę interesujące miejsca. »

  Tagi: europa, hiszpania, costa del sol, marbella, gibraltar, fuengirola, relacje, ola klimowicz

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • Następna »

Ekspert Podróży – Sabina Piłat

 • Sabina Piłat

  Sabina Piłat

  Autor: Sabina Piłat

  Data publikacji: 15.04.2013 13:43

  Liczba odwiedzin: 11311

  Z zamiłowania i wykształcenia podróżująca nauczycielka. Nigdy się nie nudzę, lubię zmiany i ruch. Może dlatego w 2011 roku po krótkiej wizycie w Hiszpanii rzuciłam pracę i postanowiłam się tam przenieść. Kilka miesięcy podróży zamieniło się w kolejny rok mieszkania w Madrycie. Nadal nie mam swojego miejsca, ale wiem, że najlepiej opisuje mnie powiedzenie „Tam dom Twój, gdzie serce Twoje”. »

 • Kwestionariusz Podróżnika

  Kwestionariusz Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 15.04.2013 13:29

  Liczba odwiedzin: 1214

  Sabina Piłat »

Wybierasz się do Hiszpanii? Zadaj pytanie Ekspertowi Podróży! (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Piszą o Hiszpanii

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • Następna »

Jedziesz do Hiszpanii? Przeczytaj też o sąsiadach!

 • Najdroższe restauracje świata

  Najdroższe restauracje świata

  Autor: Michał Kuban

  Data publikacji: 07.04.2014 01:10

  Liczba odwiedzin: 4993

  Jadanie w restauracjach nie jest zbyt modne w naszym kraju. Jednym z winowajców jest na pewno niski budżet przeznaczany przez Polaków na tego typu przyjemności. Wydanie pięćdziesięciu lub stu złotych podczas jednego wieczoru nie mieści się niektórym w głowie. Są jednak tacy, którzy za jedno danie płacą czterysta, tysiąc, a nawet więcej. Gdzie dokładnie? »

  Tagi: ameryka północna, azja, europa, niemcy, australia, francja, stany zjednoczone, japonia, kuchnia, kuchnia artykuły, michał kuban

 • Czym nas kusi świat? – turystyka festiwalowa

  Czym nas kusi świat? – turystyka festiwalowa

  Autor: Agnieszka Szwajgier

  Data publikacji: 31.03.2014 00:36

  Liczba odwiedzin: 4176

  Podróże to nie tylko zwiedzanie masywnych zabytków, czy żądza niebezpiecznych przygód w dzikich zakątkach kuli ziemskiej. Niewielu odbywających wyprawy w celu posłuchania ulubionego zespołu, czy też uczestnictwa w kolorowych karnawałach zdaje sobie sprawę, że kupując bilet na wszelkiego typu festiwale filmowe, muzyczne, teatralne, właśnie zasilili grono turystów podróżujących w ramach tzw. „turystyki festiwalowej”. Wśród wielkiej liczby festiwali na całym świecie nie można nie znać tych najważniejszych, przyciągających wręcz kolosalne liczby uczestników. »

  Tagi: azja, ameryka południowa, europa, indie, peru, hiszpania, francja, meksyk, kolumbia, inspiracje, artykuły, agnieszka szwajgier, inspiracje artykuły

 • Najciekawsze SPA w Europie

  Najciekawsze SPA w Europie

  Autor: Madzik

  Data publikacji: 27.03.2014 10:37

  Liczba odwiedzin: 2370

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie pojechać do SPA? Oto kilka pomysłów na ciekawe miejsca, w których można poddać się zabiegom upiększającym i regenerującym. Ranking na podstawie magazynu Condé Nast Traveller (Super – SPA treatment 2013). »

  Tagi: europa, niemcy, francja, włochy, wielka brytania, turystyka zdrowotna, artykuły, magda mroczek

 • Kierunek Portugalia

  Kierunek Portugalia

  Autor: Agnieszka Smolarek-Grzyb

  Data publikacji: 17.02.2014 00:27

  Liczba odwiedzin: 4431

  Już w zimie wiemy gdzie i kiedy będziemy podróżować w wakacje. Wyznaczamy sobie kraj docelowy i miejsca, które chcemy zobaczyć po drodze. Dwa lata temu była Finlandia wraz z Litwą, Łotwą i Estonią. Kiedy indziej byliśmy w Grecji zatrzymując się we wszystkich Bałkańskich krajach z Kosowem i Albanią na czele. Podróżujemy niespiesznie, rozkoszując się czasem spędzonym razem, podziwiając widoki i smakując potrawy. Staramy się zawsze znaleźć coś ciekawego dla siebie i godząc się na zastane warunki podróży. Jak nam się spodoba miejsce to zostajemy na dłużej. Zwiedzamy, bawimy się, innym razem leżymy plackiem na plaży, ale nigdy się nie nudzimy. A nasze dzieciaki są wspaniałymi podróżnikami i w dodatku prawie nigdy nie marudzą. :) »

  Tagi: francja, paryż, hiszpania, portugalia, monachium, turyn, lizbona, porto, madryt, podróż na medal

 • Wywiad z Davem Kunstem – amerykańskim podróżnikiem

  Wywiad z Davem Kunstem – amerykańskim podróżnikiem

  Autor: Michał Lachowicz

  Data publikacji: 14.07.2012 16:33

  Liczba odwiedzin: 21577

  Przeprowadzanie wywiadów i nawiązywanie kontaktów z podróżnikami to obok samych podróży moja największa pasja. Zawsze, kiedy czytałem książki o dalekich miejscach podziwiałem ich autorów. Za odwagę, hart ducha, oddanie pasji. Przez lata miałem okazję poznać wielu podróżników. Z kilkoma jestem w stałym kontakcie. Wywiad, który przygotowałem jako ostatnie zadanie jest dla mnie bardzo szczególny. Znajomość z Davem Kunstem rozpoczęła się kilka miesięcy temu, kiedy przeglądając Internet trafiłem na jego stronę i przeczytałem o niesamowitej historii jego życia. Tak bardzo mnie to zainspirowało, że postanowiłem się z nim skontaktować. Od tego czasu piszemy do siebie regularnie. Dzięki temu mogę czerpać z ogromnego doświadczenia Dave'a które wiele mi dało. Podróże często udaje mi się łączyć z moją kolejną pasją. Od kilku lat zbieram autografy od sławnych ludzi z całego świata. Razem z wywiadem załączam zdjęcie z oryginalnym podpisem, które Dave przysłał mi z USA. Powiesiłem je w ramce nad moim łóżkiem i kiedy na nie spoglądam znów przenoszę się w kolejne niesamowite miejsca. Mam nadzieję, że jego historia zainspiruje również Was:) Dziękuję za te 6 tygodni. Trzymam kciuki za wszystkie Wasze podróżnicze marzenia! »

  Tagi: ameryka północna, stany zjednoczone, staż zadanie 6, francja, michał lachowicz, wywiady

 • Francja pełna skarbów

  Francja pełna skarbów

  Autor: Michał Lachowicz

  Data publikacji: 08.07.2012 18:58

  Liczba odwiedzin: 2844

  Podróże to najbardziej niesamowita rzecz, jaka spotkała mnie w życiu. Dzielenie się moją pasją, doświadczeniem i dobrą radą jest czymś, co bardzo lubię. Często dostaję maile od różnych osób, które pytają mnie o wyprawę do Francji. Najczęściej pojawia się pytanie co warto zobaczyć. Nie mam na to nigdy jednoznacznej odpowiedzi, bo każdego zachwyca co innego. Francja jest piękna dla tego, kto pięknie na nią patrzy. Każde miejsce jest warte zobaczenia. Nie ma tych lepszych i gorszych. Cieszę się, że razem ze mną odkrywają Państwo Francję już od dłuższego czasu. Tym razem zachęcam do zapoznania się z moją, subiektywną listą 7 najciekawszych miejsc w tym kraju. A potem oczywiście to wyruszenia śladami własnych marzeń:) »

  Tagi: francja, paryż, annency, bordeaux, prowansja, staż zadanie 5, michał lachowicz

 • Tam gdzie wiatr wieje, moje oczy niesie. Fotorelacja z Francji

  Tam gdzie wiatr wieje, moje oczy niesie. Fotorelacja z Francji

  Autor: Michał Lachowicz

  Data publikacji: 25.06.2012 23:48

  Liczba odwiedzin: 154278

  Uwielbiam fotografować. To najbardziej niesamowity element każdej podróży. Zawsze przywożę ze sobą kilka tysięcy zdjęć. Godzinami przeglądam je na komputerze, na nowo odczuwając towarzyszące mi uczucie ekscytacji. Pamiętam każdy moment. Uśmiech lokalnego sklepikarza, spacer w wąskiej ulicy Carcassonne o poranku, gdy wstaje świt. Kiedy trzymam w rękach aparat, zapominam o całym świecie. Idę przed siebie i robię zdjęcia. Z chwilą, gdy naciskam spust migawki, na matrycy zapisuje się chwila, której jestem świadkiem. Kiedy po powrocie oglądam fotografie na nowo przypominam sobie zapach powietrza, słońce, wilgotne od deszczu ściany wąskiej ulicy, uśmiechy wymienione z parą nowożeńców. Wiem, że do wielu miejsc pewnie nigdy już nie wrócę. Ale wiem też, że gdziś tam daleko pozostał ślad moich stóp i ten moment kiedy stałem z aparatem w rękach... »

  Tagi: europa, francja, wieża eiffela, avinion, carcassonne, michał lachowicz, staż zadanie 3, fotorelacje

 • A co jest za horyzontem?...

  A co jest za horyzontem?...

  Autor: Michał Lachowicz

  Data publikacji: 10.06.2012 23:38

  Liczba odwiedzin: 49034

  „Wszystko czego pragniesz może stać się możliwe jeśli bardzo mocno będziesz tego chciał” Te słowa w starym, pożółkłym już pamiętniku, zamykanym na skórzany pasek napisała mi moja wychowawczyni wiele lat temu, gdy chodziłem do szkoły podstawowej. Kiedy je przeczytałem nie zdawałem sobie jeszcze sprawy z ich mocy. Wywarły na mnie jednak ogromne wrażenie i właśnie wtedy w mojej głowie coś się zmieniło. Nagle w tych kilku słowach zobaczyłem wszystko. Podróże, wielki świat, marzenia, zapachy, muzykę… »

  Tagi: europa, francja, paryż, carcassonne, avinion, relacje, michał lachowicz, staż zadanie 1

 • Na kościelnym szlaku

  Na kościelnym szlaku

  Autor: Martyna Świątek

  Data publikacji: 03.03.2012 22:21

  Liczba odwiedzin: 9959

  Powinniśmy pamiętać, że Andora to nie same góry, ogromne bogactwo przyrody oraz zakupy bez końca. W kraju tym znajduje się również kilkadziesiąt kamiennych kościołów, których obejrzenie może stać się motywem przewodnim naszego wyjazdu do Andory. Jednak zanim Państwo wybiorą się do tego pięknego, malutkiego kraju, zapraszam do subiektywnej, ekspresowej wycieczki po tamtejszych kościołach! »

  Tagi: europa, andora, zadanie 5

 • Sintra: zapomniany kurort portugalskich królów

  Sintra: zapomniany kurort portugalskich królów

  Autor: Agnieszka

  Data publikacji: 17.02.2012 19:55

  Liczba odwiedzin: 6702

  Była ulubionym miejscem Lorda Byrona, który nazywał ją cudownym Edenem. Także dzisiaj Sintra uwodzi kolejne pokolenia podróżników, którzy gubią się w podziemnych tunelach i wspinają na baszty wiekowych zamków i uroczych pałaców. Sintra – najbardziej niezwykłe portugalskie miasteczko. »

  Tagi: europa, portugalia, sintra, lizbona, pena, artykuły

 • Cuisine francaise

  Cuisine francaise

  Autor: Aleksandra Bełż

  Data publikacji: 13.02.2012 10:13

  Liczba odwiedzin: 4303

  16 listopada 2010 to ważna data dla Francuzów, a według Francuzów, pewnie i dla ludzkości. Po latach walk, udało się – „Repas gastronomique des Français” znalazł się na liście niematerialnego dziedzictwa UNESCO. »

  Tagi: europa, francja, kuchnia, relacje, zadanie 1, kuchnia artykuły

 • Mały kraj wielu możliwości

  Mały kraj wielu możliwości

  Autor: Martyna Świątek

  Data publikacji: 06.02.2012 22:52

  Liczba odwiedzin: 7316

  Gdyby zapytać Polaków, gdzie znajduje się Andora, zapewne odsetek poprawnych odpowiedzi nikogo by nie powalił na kolana. A to maleńkie księstwo rokrocznie przyciąga ponad dziewięć milionów turystów. Biorąc pod uwagę, że Andora może zaspokoić potrzeby osób o różnych upodobaniach turystycznych, może warto byśmy zainteresowali się tym krajem trochę bardziej? »

  Tagi: europa, andora, pireneje, artykuły, góry, zadanie 1, góry artykuły

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze do Hiszpanii w wyszukiwarce lotów umieszczonej poniżej!

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące

Wszystko o Europie