Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

  • „Gamardżobat Sakartwelo!” (witaj Gruzjo) czyli Joint(y) w Gruzji

    Autor: pat.radek@gmail.com

    Data publikacji: 21.05.2015 12:15

    Liczba odwiedzin: 35627

    Po wyprawie do Islandii - krainy magii, harmonii i piękna niczym niezmąconej przyrody - poszukiwaliśmy inspiracji na kolejną wyprawę. Po kilku interesujących pokazach podróżniczych, wielu zasłyszanych opowieściach oraz godzinach spędzonych na przeszukiwaniu artykułów - wybór padł na Gruzję, która zaciekawiła nas na tyle, by spróbować odnaleźć odpowiedzi na kilka nurtujących pytań. Czy opowieści o gruzińskiej gościnności są prawdziwe? Czy Gruzini potrafią przepić Polaków? Czy mieszkańcy darzą nas sympatią, o jakiej często się słyszy? Gdy ubiegły rok wielkimi krokami zbliżał się ku końcowi - zadzwonił do mnie Kamil mówiąc, że na Wielkanoc lecimy do Gruzji. OK. »

  • W pogoni za Khinkali, cz. II

    W pogoni za Khinkali, cz. II

    Autor: Anna Kucharska

    Data publikacji: 02.03.2014 21:37

    Liczba odwiedzin: 4001

    Aby przeżyć wyprawę życia - najlepiej zacząć od znalezienia grupy podróżników, którzy są tak szaleni jak ty. Moja przygoda z grupą Eurotrip zaczęła się w czerwcu 2012 i wspólnie przemierzyliśmy ponad 6 tys. km. Najlepszym środkiem transportu na taki wypad jest bus VW T3 i takim właśnie wyruszyłam w podróż z Gdańska do Tibilisi przez Arabatkę. Po wyprawie muszę przyznać jedną rzecz -wierzę, że te busy mają taka samą frajdę z podróżowania, co ich pasażerowie. Żyją i bawią się razem z nami pokonując kilometry. Bus T3 to podróżnik, który daje z siebie wszystko i wyciągnie Was z nie jednych tarapatów . »

  • Gruzińskie marzenie - relacja i TOP 5

    Gruzińskie marzenie - relacja i TOP 5

    Autor: Michał Brezdeń

    Data publikacji: 02.03.2014 20:22

    Liczba odwiedzin: 6332

    Teoretycznie większość podróżników już tam była, bądź planuje być. I nas dotknęła „choroba” na Gruzję. Pomimo postępującej komercjalizacji to wciąż jedno z najbliższych nam miejsc oferujących za przystępną cenę tyle atrakcji na tak małej przestrzeni. Do tego arcyciekawa historia i kultura, kuchnia i ludzie dla których Polak i Gruzin to brat. Relacja z podróży wraz z opisem TOP 5 rzeczy, który musimy koniecznie zobaczyć/zrobić w Gruzji. »

  • W pogoni za Khinkali

    W pogoni za Khinkali

    Autor: Anna Kucharska

    Data publikacji: 16.02.2014 21:50

    Liczba odwiedzin: 4183

    Podróżować można na wiele sposobów, samolotem, pociągiem, jachtem. Ja jednak przekonałam się, że stare T3 to szlachetne stworzenie o wielkim spalinowym sercu, które podczas wyprawy staje się domem dla kilku osób. Niemalże 30-letnim busem przemierzyłam Ukrainę i Rosję docierając do wymarzonej Gruzji, przeżywając nie jedną fascynującą, a czasem- niebezpieczną przygodę. »

  • O autostopie w Gruzji opowiastek kilka

    O autostopie w Gruzji opowiastek kilka

    Autor: Michał Lutowierski

    Data publikacji: 01.02.2014 17:48

    Liczba odwiedzin: 39112

    Gruzja jako kraj, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów z Polski, była opisywana w artykule sprzed tygodnia. Ale zgodnie z obietnicą – oto opis relacji z podróży autostopem po Gruzji, która oprócz informacji teoretycznych może zachęcić do podróży ostatnich malkontentów. »

  • Gruziński autostop

    Gruziński autostop

    Autor: Michał Lutowierski

    Data publikacji: 26.01.2014 21:41

    Liczba odwiedzin: 27948

    Gruzja ostatnimi laty staje się bardzo modnym celem wyjazdów dla Europejczyków. A prym wiodą chyba Polacy, dla których jest to niezwykłe połączenie swojskości z niewielką dawką egzotyki. A jaki jest najlepszy sposób komunikacji w kraju z dość słabym systemem transportu publicznego? Oczywiście – autostop! »

  • Wyprawa szlakiem wulkanów – 3/4 sukcesu

    Wyprawa szlakiem wulkanów – 3/4 sukcesu

    Autor: Szlakiemwulkanow.blogspot.com

    Data publikacji: 26.11.2013 14:05

    Liczba odwiedzin: 29021

    Planując wyprawę, której celem miało być zdobycie czterech pięciotysięczników mieliśmy świadomość, że napotkamy wiele trudności, jednak nie przypuszczaliśmy, że problemy zaczną się jeszcze przed wyjazdem. »

  • Raj utracony z piekłem w tle – kilka słów o Gruzji

    Raj utracony z piekłem w tle – kilka słów o Gruzji

    Autor: Monika Radzikowska/Archeolodzy w podróży

    Data publikacji: 23.10.2013 18:10

    Liczba odwiedzin: 5258

    Gruzja – niewielki kraj na Kaukazie, modne ostatnio miejsce wakacyjnych wojaży Polaków, bo sympatycznie, ciepło, dobre jedzenie. Podczas naszej długiej podróży, nie chcąc wracać tą samą drogą, zawitaliśmy do tego kraju także i my. Co jest takiego w Gruzji, że wszyscy się nią zachwycają? »

  •  Uszguli – kamienne wieże, Szchara i cała reszta

    Uszguli – kamienne wieże, Szchara i cała reszta

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 09.07.2013 10:25

    Liczba odwiedzin: 8775

    – Uszguli, Uszguli… – gdzie to jest?! Takie pytanie mogą zadać tylko osoby, które wobec Gruzji żywią ostentacyjną obojętność. Bo jeśli ktokolwiek choć raz zawitał do Gruzji, a konkretniej w górzysty regionu Swanetii, prawdopodobnie nigdy nie zapomni widoku kamiennych wież wzbijających się w niebo na tle wysokich szczytów Kaukazu. Taka jest swanecka wioska Uszguli – zapomnieć o niej niełatwo. »

  • Wyprawa szlakiem wulkanów

    Wyprawa szlakiem wulkanów

    Autor: Ewa Pluta

    Data publikacji: 11.06.2013 10:32

    Liczba odwiedzin: 6428

    Półtoramiesięczna podróż z celem – ekipa miłośników gór wyrusza wkrótce na wyprawę, w trakcie której zamierzają wspiąć się na 4 szczyty: Elbrus, Kazbek, Ararat, Damavand. Każda z gór jest wyzwaniem, każda ma swój niepowtarzalny charakter, ale łączy je jedno – wszystkie są wulkanami i znacząco przewyższają to, co znajduje się w okolicy. Rozmawiamy z Grzegorzem Piekarskim, jednym z uczestników wyprawy Szlakiem Wulkanów. »

  • Kaukaz i Bliski Wschód 2013

    Kaukaz i Bliski Wschód 2013

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 23.05.2013 10:14

    Liczba odwiedzin: 4785

    Liczby w przypadku tej wyprawy są znaczące: 50 dni w podróży, 6000 przejechanych kilometrów, w tym 4000 km na rowerze – Karol Werner szykuje się do rowerowej wyprawy po Kaukazie i części Bliskiego Wschodu. W nadchodzące wakacje odwiedzi Gruzję, Armenię, Iran, iracki Kurdystan oraz Turcję. »

  • Pieróg na zdrowie!

    Pieróg na zdrowie!

    Autor: Anna Izabela Kraus

    Data publikacji: 29.03.2013 13:01

    Liczba odwiedzin: 8710

    Pierogi kojarzą się z polską kuchnią, jednak pod różnymi nazwami znane są na wszystkich szerokościach geograficznych. Co ciekawe, najlepiej smakują w winie! »

  • Swaneckie świnie

    Swaneckie świnie

    Autor: Piotr Picheta

    Data publikacji: 08.03.2013 08:49

    Liczba odwiedzin: 8186

    Moje mięśnie gwałtownie stężały, a oddech stał się płytki i przyspieszony. Paraliż owładnął całe ciało. Chciałem się ruszyć, ale przecież nie mogłem zdradzić swojej obecności. Gdzieś czytałem, że w takich sytuacjach nie powinno się uciekać, rzucać kamieniami, panicznie krzyczeć, ani zanadto zbliżać. Lepiej oddalić się spokojnym krokiem, klucząc między drzewami. – Ona na pewno wyczuwa strach – pomyślałem. To było pewne, jak prezenty na święta lub dzieciak w dni płodne. Łup, łup, łup, serce biło jak szalone – tempo prestissimo. »

  • Krwawa zemsta

    Krwawa zemsta

    Autor: Piotr Picheta

    Data publikacji: 20.02.2013 17:06

    Liczba odwiedzin: 5478

    Dwunastowieczne wieże w Uszguli (ang. Ushguli) to swoisty pomnik ponurych czasów. Niekończące się wojny o panowanie nad Gruzją, oraz liczne potyczki rodowe, wycisnęły charakterystyczne piętno na tej ziemi. Wysokie wieże tylko z pozoru podkreślają urok i magnetyzm kaukaskich szczytów, bowiem w ich murach, przez setki lat, pielęgnowana była niechlubna tradycja zwana „krwawą zemstą" (gruz. licwri). »

  • Pozytywna energia Gruzji

    Pozytywna energia Gruzji

    Autor: Źródło: TheMistAnchorite

    Data publikacji: 14.02.2013 08:59

    Liczba odwiedzin: 40600

    Rewelacyjny film promujący Gruzję, kraj powoli otwierający się na świat i na turystów, o którym pewnie nie raz usłyszymy w pozytywnym kontekście. »

  • Miłość po gruzińsku

    Miłość po gruzińsku

    Autor: Irmina Jabłońska

    Data publikacji: 31.01.2013 16:25

    Liczba odwiedzin: 6046

    „Żadnemu chłopcu z Kaukazu nie przyjdzie do głowy, że dziewczyna może go nie akceptować” – przestrzegał mnie jeszcze w samolocie Wojciech Górecki w „Toaście za przodków”. Oho – myślę sobie – druga strona medalu. Coś mi wtedy mówiło, że nasza babska wyprawa w Kaukaz będzie także przeprawą przez stosy złamanych serc. No, może nie stosy, ale kilka rozczarowań szykuje się na pewno... »

  • Urokliwa Anaklia

    Urokliwa Anaklia

    Autor: Irmina Jabłońska

    Data publikacji: 31.01.2013 15:54

    Liczba odwiedzin: 6176

    Kiedy przeżywałam te wydarzenia, byłam niemal pewna, że ich nigdy nie opiszę. Zarzekałam się, że to, czego właśnie jestem świadkiem i uczestnikiem nie tylko jest niemożliwe do ujęcia w słowa, ale jest po prostu czymś, co można tylko przeżyć. Dla kogoś, kto wyrósł w wyważonej i dość jednak chłodnej kulturze Zachodu, bliskość, ciepło i otwartość, z którą podchodzą do siebie ludzie Wschodu, powalają na kolana. Dosłownie. Ich wielkie serca sprawiają, że człowiek zaczyna zauważać w sobie potrzebę bycia im podobnym. Równocześnie uświadamia sobie, jak bardzo jest zabiegany i zagubiony w swoim małym ograniczonym do godzin, spotkań i zobowiązań życiu. »

  • Sakartvelos gaumardżos!

    Sakartvelos gaumardżos!

    Autor: Piotr Picheta

    Data publikacji: 31.01.2013 10:33

    Liczba odwiedzin: 5058

    Za tych szto pagibli – moja dłoń zadrżała, gdy lekko przechylając szklankę, upuściłem złoty płyn na ziemię. Gdy skończyłem mówić, zapadła cisza. Milczenie. Brak ruchu. Wszystko zostało nagle wstrzymane. Nawet przyroda, jakby taka cichsza się zrobiła. Loma, która nieustannie powarkiwała na świnie, teraz z zamkniętymi oczami trzymała swój wielki łeb na kolanach Tomka i czekała. »

  • Złota rzeka Inguri – współcześni Argonauci

    Złota rzeka Inguri – współcześni Argonauci

    Autor: Piotr Picheta

    Data publikacji: 05.01.2013 10:34

    Liczba odwiedzin: 55262

    „Dałem się temu porwać i teraz nie mogę przestać. To jest ekscytujące! Tak ekscytujące, jak polowanie, czy też wędkarstwo” – mówił Rezo Gurchiani w wywiadzie dla fotografa Temo Bardzimashvili. – A młodzi są teraz leniwi. Powtarzam im, chodźcie ze mną, nauczę was, ale oni wolą siedzieć w domach, nawet gdy są bezrobotni”. »

  • Pierwsza historia swaneckiej gościnności

    Pierwsza historia swaneckiej gościnności

    Autor: Piotr Picheta

    Data publikacji: 18.12.2012 14:00

    Liczba odwiedzin: 5046

    Gruzja to kraj, w którym „gość jest katalizatorem wydarzeń. Gość wywołuje amok. I to zarówno gość planowany, jak i ten, który trafia w to miejsce przypadkowo. Gruzini wiedzą, że mają opinię najbardziej gościnnego narodu pod słońcem (...) starają się dorastać do tego stereotypu, wkładając w to dużo ciężkiej pracy”. »

  • Wspaniała gruzińska droga

    Wspaniała gruzińska droga

    Autor: Piotr Picheta

    Data publikacji: 04.12.2012 09:50

    Liczba odwiedzin: 52132

    „Zła droga to ta, z której podróżny na pewno tak się zwali, że ciała jego nie będzie można znaleźć. Dobra droga – to ta, z której podróżny spadnie, ale trupa jego znajdą i pochowają. A wspaniała droga to taka, z której podróżnemu może nawet uda się nie spaść”. Aleksander Kuzniecow. ----------------------------------------------- »

  • Niech zatańczy Uszba, moja narzeczona

    Niech zatańczy Uszba, moja narzeczona

    Autor: Piotr Picheta

    Data publikacji: 24.11.2012 11:57

    Liczba odwiedzin: 102441

    „Wtedy Kibolani wziął ze sobą kilka polan drewnianych, wszedł samotnie na szczyt i rozpalił tam ognisko”, udowadniając tym samym, że „nie ma na świecie niczego i nikogo silniejszego od ludzi, że człowiek, wyglądający obok Uszby jak marny robaczek, może wszystko... Nawet pokonać Uszbę”. »

  • „Zaplątani w jedwabnym szlaku/szalu, czyli spóźniona druhna”

    „Zaplątani w jedwabnym szlaku/szalu, czyli spóźniona druhna”

    Autor: Agnieszka Sławek

    Data publikacji: 18.10.2012 23:41

    Liczba odwiedzin: 15283

    Ta historia jest prawdziwa i wydarzyła się dwa lata temu. Opowiada o czwórce studentów archeologii, którzy podążając autostopem po Jedwabnym Szlaku postanowili zwiedzić sześć krajów Azji Centralnej. Przygód mieli bez liku! Oczywiście pojawiały się też trudności, które udało się pokonać dzięki pomysłom i pogodzie ducha. Jest to opowieść trochę jak z kiepskiego filmu bo pojawi się w niej m.in. wielogodzinne przesłuchanie w scenerii rozgrzanego i zamkniętego placu budowy przy granicy z Afganistanem, nocleg na ziemi niczyjej, natarczywi amanci, kałasznikowy i w końcu szaleńcza droga do domu autostopem ponad cztery tysiące kilometrów i tylko cztery dni, żeby zdążyć jako druhna na ślub przyjaciółki. »

  • Gruziński horror czy arbuzowa przystań?

    Gruziński horror czy arbuzowa przystań?

    Autor: Katarzyna Cieśla

    Data publikacji: 12.10.2012 12:22

    Liczba odwiedzin: 2419

    Gruzja – wielu osobom – kojarzy się przede wszystkim z winem, suprą czy gościnnością i słusznie. Mnie jednak zaczęło drażnić takie spłycanie tematu. Naprawdę niezapomniane emocje przeżyłam tam dzięki arbuzom... »

  • Bezdomny? Nie, podróżnik!

    Bezdomny? Nie, podróżnik!

    Autor: Anna Wojciechowska

    Data publikacji: 17.07.2012 14:55

    Liczba odwiedzin: 6404

    Ta rozmowa miała się odbyć na żywo, ale odbyła się na Skype’ie. Mój rozmówca musiał zmienić nieco plany i zamiast w Dalamanie, wylądował 800 km dalej – w Stambule. Ciągle w podróży. Nie będę ukrywała, że bohaterem wywiadu jest mój przyjaciel, zatem nie unikniemy pewnie prywatnych wątków, wspominków. Bo i my spotkaliśmy się w drodze. »

  • Motorem czy autostopem? O podróżowaniu w Azji

    Motorem czy autostopem? O podróżowaniu w Azji

    Autor: Łukasz Śledziecki

    Data publikacji: 11.07.2012 20:05

    Liczba odwiedzin: 8315

    Odwiedził czterdzieści osiem państw, przejechał tysiące kilometrów. Studiuje archeologię i socjologię. Podróżuje od dziecka. Niedawno postanowił połączyć swoją pasję z pracą i został licencjonowanym pilotem wycieczek. Motorem próbował okrążyć Morze Czarne, lecz zatrzymały go krowy. O filozofii podróży, korzyściach płynących z bycia Europejczykiem, a także sytuacjach ekstremalnych z Aleksandrem Leydo rozmawiał Łukasz Śledziecki. »

  • Tanio nie znaczy gorzej – rozmowa z Adamem Wnukiem

    Tanio nie znaczy gorzej – rozmowa z Adamem Wnukiem

    Autor: Joanna Maślankowska

    Data publikacji: 10.07.2012 15:16

    Liczba odwiedzin: 6343

    Magister gospodarki przestrzennej z wykształcenia, pasjonat podróży z zamiłowania i wolny duch z wyboru. „Podróżować, doznawać wrażeń, i uczyć się – znaczy żyć.” to cytat, którym kieruje się Adam żyjąc pełnią życia, nie biorąc udziału w wyścigu szczurów. Na stronie internetowej którą prowadzi, dzieli się swoją pasją i pokazuje jak bez fortuny w kieszeni zwiedzić kawałek świata. Dzięki autostopowi i organizacji wzajemnej gościnności podróżuje, zwiedza, poznaje i doznaje tego, co nie jeden nie zdoła przeżyć posiadając miliony w portfelu. »

  • Na koniec świata i jeszcze dalej – wywiad z Krzysztofem Kamińskim

    Autor: Marta Pieńkowska

    Data publikacji: 29.03.2012 15:09

    Liczba odwiedzin: 3787

    Zapraszam Was w niezwykłą podróż z Krzysztofem Kamińskim – podróżnikiem, fotografem, autorem przewodnika po Gruzji i Armenii oraz współorganizatorem Festiwalu Kultury Irlandzkiej w Bielsku-Białej. Naszą wyprawę zaczynamy w Rumunii, potem pojedziemy koleją transsyberyjską z Moskwy do Irkucka. Przez Mongolię i Indie dotrzemy do Nepalu. W planach mamy również odwiedzenie Magicznego Zakaukazia. A więc zaczynamy! »

  • Jej wysokość Kazbek

    Jej wysokość Kazbek

    Autor: Monika Bury

    Data publikacji: 28.09.2011 16:31

    Liczba odwiedzin: 124655

    Gruzja – kraj, którym zostałam zarażona przez przyjaciela podróżującego autostopem po świecie. Moja obsesja jednak sięga szczytu, gdy Grześ pokazuje mi jedno ze zdjęć – góry Kazbek. Od tej pory poszukuję ludzi, którzy chcieliby się ze mną wybrać w ten zakątek świata. Szczęśliwy los sprawia, że poznaję 10 osób chętnych na wyjazd i zdobycie kaukaskiego pięciotysięcznika. Pół roku przygotowań, wspólnych wyjazdów i oto marzenie staje się rzeczywistością. Lecimy!!! »

  • Uczta po gruzińsku

    Uczta po gruzińsku

    Autor: Marta Rozbicka

    Data publikacji: 22.08.2011 09:21

    Liczba odwiedzin: 8383

    Ucztowanie jest nieodłączną częścią gruzińskiej kultury. To okazja, by spróbować tradycyjnych dań, wznieść i wysłuchać toastów, napić się lokalnego wina z bawolego rogu, zaśpiewać, zatańczyć, a przede wszystkim wzmocnić rodzinne i przyjacielskie więzi. »

  • W krainie Swanów – Gruzja

    W krainie Swanów – Gruzja

    Autor: Ewa Pluta

    Data publikacji: 08.08.2011 15:57

    Liczba odwiedzin: 12143

    Choć Swanowie nie mieszkają już w obronnych wieżach, nie izolują się od świata pośród kaukaskich szczytów i nie wojują ze wszystkimi dookoła, to jednak Swanetia ciągle pozostaje jednym z najbardziej fascynujących i intrygujących regionów Gruzji. »

  • Do trzech razy Gruzja

    Do trzech razy Gruzja

    Autor: Ewa Pluta

    Data publikacji: 13.07.2011 13:00

    Liczba odwiedzin: 58717

    72 godziny – tyle zajmuje podróż z Indii przez Stambuł do Gruzji. Podróż samolotem, autobusem, pociągiem, autostopem, odrobinę na pieszo. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie pokonywane strefy klimatyczne, czasowe i kulturowe. »

  • « Poprzednia
  • 1
  • 2
  • Następna »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19