Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

 • Podróż w nieznane

  Podróż w nieznane

  Autor: Marta Czaczkowska

  Data publikacji: 18.02.2014 12:01

  Liczba odwiedzin: 5467

  Kraje, które tu opiszę, mają trzy zasadnicze atuty - są tanie, ciekawe i leżą blisko, bo w Europie. Rumunia i Mołdawia to państwa skrzętnie omijane przez turystów - zupełnie niepotrzebnie. Można je porównać do dobrego batona w brzydkim opakowaniu. O jego smaku przekonają się tylko ci, którzy odważą się po niego sięgnąć. »

 • Nad Morze Czarne tam i z powrotem

  Nad Morze Czarne tam i z powrotem

  Autor: Kacper Dziekan

  Data publikacji: 16.02.2014 17:48

  Liczba odwiedzin: 3382

  Majówka nad Morzem Czarnym to ciekawa alternatywa dla klasycznego grilla, bądź wyprawy w Tatry. A jeszcze ciekawiej uczynić kąpiel w morzu jedynie jednym z elementów dłuższej podróży po Europie Środkowej i Wschodniej. »

 • „In vino veritas” – Mołdawia, kraina winem płynąca

  „In vino veritas” – Mołdawia, kraina winem płynąca

  Autor: Ewelina Szłapa

  Data publikacji: 09.02.2014 17:18

  Liczba odwiedzin: 5065

  Starożytna, łacińska sentencja „In vino veritas”, mówi o tym, że prawda tkwi w winie. Nieprzypadkowo kształt Mołdawii przypomina właśnie winne grono. Maleńkie monastery, urokliwe wioski, a także senne miasteczka i rozległe winnice tworzą niezwykle oryginalny klimat, jakiego próżno szukać gdziekolwiek indziej. »

 • Obserwując dojrzewające winogrona – Mołdawia

  Obserwując dojrzewające winogrona – Mołdawia

  Autor: augustedynburski@wp.pl

  Data publikacji: 09.02.2012 23:17

  Liczba odwiedzin: 4815

  Ileż radości można znaleźć w pozornej nicości. W miejscach, w których nie ma zabytków, pięciogwiazdkowych hoteli i drogich restauracji, atrakcjami są ludzie. Spotkania, rozmowy, głosy i twarze wypełniają wspomnienia z Mołdawii – kraju wielu kultur i narodowości, które tworzą nową, nieopisaną wartość. »

 • Jeśli świętować 1 maja, to tylko w Tyraspolu

  Jeśli świętować 1 maja, to tylko w Tyraspolu

  Autor: Adam Lukas

  Data publikacji: 08.11.2011 16:39

  Liczba odwiedzin: 6004

  Różne przemierzone podczas tej wyprawy tereny oraz obszar, który wymyka się prostemu zaszufladkowaniu mają co najmniej jeden wspólny mianownik: bezpośrednią życzliwość i bezinteresowność ludzi, dla których dane słowo i honor są wartościami, wobec których nie mogą pójść na kompromis. Tym bardziej jest to ważne, im rzadsze w tej naszej „cywilizowanej” części Europy. »

 • Mołdawia – winorośl starsza niż praludzie

  Mołdawia – winorośl starsza niż praludzie

  Autor: Krystyna Sokulska

  Data publikacji: 22.07.2011 11:01

  Liczba odwiedzin: 11161

  Wiecie jakie jest jedyne na świecie państwo kształtem przypominające kiść winorośli? Poznając jego perypetie, odnosi się wrażenie, że Bóg stworzył je do jednego, bardzo konkretnego celu – zajmowanie się winem. Potwierdza to niemal wszystko. »

 • Mołdawia – kraj, którego nie ma

  Mołdawia – kraj, którego nie ma

  Autor: Ewa Pluta

  Data publikacji: 22.07.2011 10:17

  Liczba odwiedzin: 9902

  Kolejne osoby, które podwożą mnie na przejście rumuńsko-mołdawskie nie kryją swojego zdumienia: – Po co ty tam jedziesz? Przecież tam nic nie ma – oznajmiają niemalże zgodnym chórem. Krytyczne uwagi pod adresem Mołdawii słyszę nie tylko od Rumunów, ale nawet od samych Mołdawian, którzy w niezrozumiałym dla mnie akcie samokrytyki, podważają atrakcyjność turystyczną swojego kraju. »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19