Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

  • PORTUGALIA – MAŁY WIELKI KRAJ

    PORTUGALIA – MAŁY WIELKI KRAJ

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 04.05.2016 14:14

    Liczba odwiedzin: 57449

    PORTUGALIA – MAŁY WIELKI KRAJ »

  • Fryburg Bryzgowijski – w mieście słońca i kanałów

    Fryburg Bryzgowijski – w mieście słońca i kanałów

    Autor: Marcelina Biesaga

    Data publikacji: 22.04.2015 14:53

    Liczba odwiedzin: 13282

    Fryburg Bryzgowijski, potocznie zwany też po prostu Fryburgiem, to miasto, które urzeka zabytkową architekturą, górskimi pejzażami, wielonarodowością mieszkańców oraz, a może i przede wszystkim, słoneczną pogodą. Ukryty poza rankingami najpopularniejszych kierunków turystycznych w Niemczech, z łatwością daje szansę odetchnąć od zgiełku i wtopić się w lokalny koloryt. »

  • Oktoberfest niejedno ma imię

    Oktoberfest niejedno ma imię

    Autor: MelanosChole

    Data publikacji: 11.02.2015 21:19

    Liczba odwiedzin: 4922

    Jedziemy na Oktoberfest?! – padło ni stąd, ni zowąd na wieczornym spotkaniu towarzyskim. I choć znajdowaliśmy się właśnie na „drugim końcu” Niemiec, rano byliśmy zwarci i gotowi, by wyruszyć z położonej tuż przy granicy z Belgią i Holandią Kolonii na samo południe – do Bawarii, a tam skosztować piwa warzonego w monachijskich browarach. Podróż okazała się długa i męcząca – to jednak sztuka przejechać całe Niemcy za 16 euro w dwie strony na tzw. Wochenendeticket. Ale udało się! Podekscytowani ruszyliśmy z dworca w kierunku Theresienwiese, gdzie co roku odbywa się festiwal. »

  • Kefalonia – najdziksza grecka perła

    Kefalonia – najdziksza grecka perła

    Autor: Monika Pietrasik

    Data publikacji: 29.12.2014 01:50

    Liczba odwiedzin: 12195

    Przechodzisz przez malownicze uliczki, czujesz wiatr, który lekko owiewa twarz, dostrzegasz kawiarenki a w nich zwykłych, starszych, uśmiechniętych ludzi popijających kawę, energicznie gestykulujących, nagle dobiegają do Ciebie dźwięki greckiej zorby, idąc powolnym krokiem lekko zamykasz powieki, następnie przed Twoimi oczami ukazuje się woda, biel kamieni oślepia twój wzrok, mimo to próbujesz dojrzeć kolor morza, który przechodzi we wszystkie fazy odcienia niebieskiego, a ponadto w oddali zauważasz skaliste, majestatyczne góry lekko okryte puchem chmur. Ponownie zamykasz oczy i jeszcze nie wiesz, że to coś więcej niż raj… »

  • Samochodem na szczyt Sveti Jure – Park Przyrody Biokovo

    Samochodem na szczyt Sveti Jure – Park Przyrody Biokovo

    Autor: Ewelina Sadura

    Data publikacji: 07.11.2014 13:08

    Liczba odwiedzin: 8048

    Wjazd samochodem na drugi co do wielkości szczyt w Chorwacji – Sveti Jure. Relacja z jesiennej wyprawy do Parku Narodowego Biokovo. Opis terenu, warunków podróży oraz niezapomnianych widoków. »

  • Autostop po norwesku

    Autostop po norwesku

    Autor: Monika Radzikowska/Archeolodzywpodrozy.blogspot.com

    Data publikacji: 11.09.2014 11:44

    Liczba odwiedzin: 6204

    Skandynawia? Tam nie zabierają na stopa! – opinia to powszechna. Przeczytać można tysiące opisów, jak to Norwegowie odmachują w odpowiedzi na wyciągnięty kciuk lub zatrzymują się tylko po to, aby zapytać, czy nie potrzebujesz pomocy. No bo jak to – młody człowiek, a nie stać go na samochód? O północy kraju już w ogóle szkoda gadać, bo tam przecież nikt nie jeździ. Jeśli ktoś zabierze, to tylko obcokrajowiec. Rzuciliśmy wyzwanie autostopowi w Norwegii. I to nie byle jakie, bo łapaliśmy we trójkę, rozdzielić się było trudno, z racji posiadania tylko jednego namiotu. Jak trójce archeologów stopowało się w kraju reniferów i trolli, możecie poczytać poniżej. »

  • Moje pierwsze spotkanie z zespołem Roxette! 23-24.X.2011

    Moje pierwsze spotkanie z zespołem Roxette! 23-24.X.2011

    Autor: Barbara Szczechla

    Data publikacji: 14.07.2014 19:24

    Liczba odwiedzin: 6929

    Witajcie! Chciałabym podzielić się z Wami przeżyciami z mojego pierwszego w życiu spotkania ze szwedzkim zespołem Roxette podczas jednego z ich licznych koncertów, tym razem w stolicy Niemiec. Nie ukrywam, że na spotkanie to czekałam 20 lat i choć od tamtego czasu minęły już prawie 3 lata, wspomnienia nadal są we mnie bardzo żywe. »

  • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

    Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

    Autor: Archeolodzy w podróży

    Data publikacji: 11.07.2014 12:45

    Liczba odwiedzin: 7173

    Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  • Rugia

    Rugia

    Autor: Piotr Szczepanowski

    Data publikacji: 02.07.2014 14:53

    Liczba odwiedzin: 6577

    Relacja z rowerowej wyprawy. »

  • 4 Żywioły – autostopem dookoła Islandii

    4 Żywioły – autostopem dookoła Islandii

    Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

    Data publikacji: 13.06.2014 13:14

    Liczba odwiedzin: 3982

    Nie ma znaczenia czy podróżujemy dla muzeów, starożytnej architektury, czy tylko w celach zakupowych. Islandia jest miejscem, które odbierze mowę nawet tym niewzruszonym naturą. To chyba jeden z nielicznych skrawków ziemi, gdzie tak wyraźnie uwidacznia się potęga 4 żywiołów. Potęga, która na każdym kroku uświadamiała nam jak kruchy jest człowiek w porównaniu z siłami natury. Czy udało nam się pokonać 4 żywioły? Nie. I raczej nigdy nie damy rady ich pokonać. Miesięczna wyprawa wywołała u nas jeszcze większy respekt do natury. Kiedy stoi się przy potężnej ścianie lodowca, czy przy jeziorze do którego wpadają z wysokości setki hektolitrów wody, ma się wrażenie, że człowiek został zrównany do poziomu tych mchów, które porastają całą wyspę. Zresztą co tu dużo gadać! Zobaczcie sami. »

  • Rodzinne muzeum wina

    Rodzinne muzeum wina

    Autor: Podróże Smakiem Wina

    Data publikacji: 01.06.2014 10:05

    Liczba odwiedzin: 3642

    Podróżując smakiem różowego wina Prowansji nie mogliśmy ominąć tego miejsca. Muzeum wina prowadzone od pokoleń przez rodzinę, która jednocześnie jest jednym z znanych producentów tego napoju. Miejsce jak przystało na siedzibę muzeum wina – szacowne – Chateauneuf du Pape. »

  • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 30.05.2014 11:39

    Liczba odwiedzin: 6232

    W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  • Smakiem różowego wina – przystanek pierwszy

    Smakiem różowego wina – przystanek pierwszy

    Autor: Podróże Smakiem Wina

    Data publikacji: 24.05.2014 22:11

    Liczba odwiedzin: 16174

    Nasze pasje to podróże we własnym rytmie, niezależnie i bez tłoku, Dlatego preferujemy wyjazdy własnym samochodem. Największa z pasji to Prowansja. Kraj różowego wina. »

  • Expedition Croatia 2014 – wywróćmy swoje życie do góry nogami!

    Expedition Croatia 2014 – wywróćmy swoje życie do góry nogami!

    Autor: Ada Uchmańska

    Data publikacji: 14.05.2014 20:25

    Liczba odwiedzin: 3920

    Przepis na świetnie spedzony czas jest prosty. Grupka zakręconych osób, która uwielbia... skakać! Wydaje się, że nic prostszego, prawda? Jednak nie jeden z was miałby wątpliwości stojąc na krawędzi, patrząc w dół i przymierzając się do oddania skoku. Ów moment lęku można jednak zamienić na chwilę niepohamowanej radości, uczucia, że żyjesz i możesz wszystko. Ekipa Ropejump jest tego najlepszym dowodem. »

  • Bałkany Trip 2014

    Bałkany Trip 2014

    Autor: BusTrip into the Wild

    Data publikacji: 12.05.2014 09:20

    Liczba odwiedzin: 45713

    Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  • Przewodnik po street foodzie na świecie

    Przewodnik po street foodzie na świecie

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 21.04.2014 00:14

    Liczba odwiedzin: 5621

    Nic nie oddaje tak istoty lokalnej kuchni jak jedzenie kupione na ulicy, chwilę wcześniej przygotowane na naszych oczach przez ulicznych kucharzy. Do tego street food jest dużo tańszy niż wizyta w restauracji. Jest to forma popularna głównie w krajach azjatyckich, ale istniejąca także w wielu miastach na całym świecie. »

  • I Festiwal Podróżniczy „Kontynenty”

    I Festiwal Podróżniczy „Kontynenty”

    Autor: Agnieszka Szwajgier

    Data publikacji: 20.04.2014 23:49

    Liczba odwiedzin: 3290

    I Festiwal „Kontynenty” to dosyć młoda inicjatywa podróżnicza podjęta przez trzech lubelskich podróżników: Bartka Szaro, Daniela Kornasa i Pawła Hadriana. Trzeba przyznać, że panowie, którzy mają już doświadczenie w organizowaniu tego typu eventów, ruszyli z kopyta. Ich pomysł został doceniony, o czym świadczyła liczna publiczność, która zasiadła w lubelskiej Chatce Żaka 4-5 kwietnia tego roku. Okazało się, że „Kontynenty” to znakomita okazja do spotkania podróżników z całej Polski i posłuchania ich fascynujących opowieści. »

  • Choroby rzadkie czyli skazani na turystykę medyczną

    Choroby rzadkie czyli skazani na turystykę medyczną

    Autor: Madzik

    Data publikacji: 19.04.2014 14:28

    Liczba odwiedzin: 4949

    Choroby rzadkie (ang. rare diseases, orphan diseases) to często ciężkie schorzenia o podłożu genetycznym. Ze względu na ich rzadkość leczenie często uważa się za nierentowne, a dostęp do niego jest utrudniony. Poniżej zamieszczono krótki przewodnik dotyczący chorób rzadkich i ich leczenia. »

  • Zakynthos – grecka wyspa żółwi

    Zakynthos – grecka wyspa żółwi

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 17.04.2014 10:24

    Liczba odwiedzin: 8977

    Kolorowe bazary, niewielkie świątynie, turkusowe morze, białe domki, widoki zapierające dech, a także smaczna i zdrowa kuchnia śródziemnomorska sprawiają, że oferty wyjazdów na greckie wyspy są wręcz rozchwytywane przez turystów. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularna staje się niewielka wyspa w pobliżu Korfu – Zakynthos. »

  • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

    4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

    Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

    Data publikacji: 15.04.2014 11:35

    Liczba odwiedzin: 7060

    1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  • Park Lemmenjoki – ucieczka od cywilizacji

    Park Lemmenjoki – ucieczka od cywilizacji

    Autor: Damian Laskowski

    Data publikacji: 11.04.2014 12:25

    Liczba odwiedzin: 71380

    Wyobraź sobie, że biwakujesz na lodzie ogromnego jeziora. Jest Ci ciepło, bo zanurzyłeś się w śpiworze – jedynym miejscu, w którym nie zamarzniesz tej nocy. Jesteś już gotowy do snu. Piszesz coś jeszcze w swoim dzienniku, za chwilę zamierzasz zasnąć. Wtedy dobiega odgłos pękającego lodu, woda uderza o tafle akurat pod twoim namiotem robiąc ogromny huk. »

  • Raduj się ciszą, czyli z plecakiem po Bieszczadach

    Raduj się ciszą, czyli z plecakiem po Bieszczadach

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 07.04.2014 08:11

    Liczba odwiedzin: 5552

    Solidne, wygodne buty, plecak, śpiwór lub karimata – wyruszamy w góry. Na mapie Polski wyróżnia się wiele tras i szczytów górskich, ale szczególne miejsce należy się tutaj Bieszczadom, które wciąż jeszcze nie zostały „zadeptane” przez turystów i urzekają swoją dzikością, a także niezwykłymi widokami. »

  • Najdroższe restauracje świata

    Najdroższe restauracje świata

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 07.04.2014 01:10

    Liczba odwiedzin: 6890

    Jadanie w restauracjach nie jest zbyt modne w naszym kraju. Jednym z winowajców jest na pewno niski budżet przeznaczany przez Polaków na tego typu przyjemności. Wydanie pięćdziesięciu lub stu złotych podczas jednego wieczoru nie mieści się niektórym w głowie. Są jednak tacy, którzy za jedno danie płacą czterysta, tysiąc, a nawet więcej. Gdzie dokładnie? »

  • Podróże z dzieckiem – czy to możliwe?

    Podróże z dzieckiem – czy to możliwe?

    Autor: Agnieszka Szwajgier

    Data publikacji: 06.04.2014 23:45

    Liczba odwiedzin: 5347

    „Bo co zrobić z życiem, kiedy dziecko kończy pół roku?" – pyta na swoim blogu „Rodzina bez granic” Anna Alboth, mama dwóch córek, dziennikarka i jednocześnie podróżniczka. Wystarczy przeczytać jeszcze kilka linijek, aby dowiedzieć się, że autorka wraz z całą rodziną nie boi się marzeń i bez wahania rusza z dwójką małych dzieci i mężem fotografem w podróż życia przez Polskę, Niemcy, Ukrainę, Rumunię, Mołdawię, Rosję, Gruzję, Azerbejdżan, Armenię, Turcję, Macedonię, Austrię, Meksyk… »

  • Enoturystyka w krainie Drakuli

    Enoturystyka w krainie Drakuli

    Autor: Kacper Dziekan

    Data publikacji: 31.03.2014 14:47

    Liczba odwiedzin: 5879

    Dumą Rumunii są także endemiczne szczepy winogron. Poza powszechnymi cabernet sauvignon, merlot, pinot noir, czy chardonnay Rumuni posiadają własne odmiany. Są to: galbenă de Odobeşti (białe), băbească neagră (czerwone) fetească albă (białe) i fetească neagra (czerwone). »

  • Magiczna Czarnogóra – zaskakuje i zachwyca

    Magiczna Czarnogóra – zaskakuje i zachwyca

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 31.03.2014 09:00

    Liczba odwiedzin: 4989

    Słowo „bal” po turecku znaczy „krew”, a „kan” oznacza miód. Bałkany – region, gdzie waleczność ludności miejscowej miesza się z bogactwem przyrody, upodobało sobie wielu turystów spragnionych pięknych widoków, słońca oraz dobrej zabawy. Jak na ich tle wypada Czarnogóra, będąca jeszcze do niedawna częścią byłej Jugosławii? »

  • Czym nas kusi świat? – turystyka festiwalowa

    Czym nas kusi świat? – turystyka festiwalowa

    Autor: Agnieszka Szwajgier

    Data publikacji: 31.03.2014 00:36

    Liczba odwiedzin: 5725

    Podróże to nie tylko zwiedzanie masywnych zabytków, czy żądza niebezpiecznych przygód w dzikich zakątkach kuli ziemskiej. Niewielu odbywających wyprawy w celu posłuchania ulubionego zespołu, czy też uczestnictwa w kolorowych karnawałach zdaje sobie sprawę, że kupując bilet na wszelkiego typu festiwale filmowe, muzyczne, teatralne, właśnie zasilili grono turystów podróżujących w ramach tzw. „turystyki festiwalowej”. Wśród wielkiej liczby festiwali na całym świecie nie można nie znać tych najważniejszych, przyciągających wręcz kolosalne liczby uczestników. »

  • Nowoczesny Ikar – ekstremalne skoki

    Nowoczesny Ikar – ekstremalne skoki

    Autor: Ada Uchmańska

    Data publikacji: 30.03.2014 20:38

    Liczba odwiedzin: 7588

    W końcu człowiek jest w stanie latać i to nie za sprawą maszyny. Ponoć to właśnie podczas lotu możemy naprawdę poczuć wolność, gdy nic nas nie krępuje, a przed nami rozpościera się piękny krajobraz. Jest to jednak chwila ulotna, wszelkie skoki spadochronowe nie trwają przecież zbyt długo, dlatego też tak uzależniają. Każdy chce wrócić do tego ekscytującego, lecz niepewnego momentu w swoim życiu. Wingsuit uznawany jest za jeden z najbardziej niebezpiecznych sportów ekstremalnych na świecie. Jak wiele jest jednak sportowców, którzy dla tych paru sekund spełnienia potrafią poświęcić całe lata. »

  • Najdziwniejsze restauracje świata

    Najdziwniejsze restauracje świata

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 30.03.2014 17:20

    Liczba odwiedzin: 5423

    Jakiś czas temu popularność zyskały restauracje, w których posiłki można kosztować w sposób niezwykły i oryginalny. Szczególnie za sprawą Dans le noir, czyli jak sama nazwa wskazuje, jedzenia w ciemności. Moda ta dotarła także do Polski. Tego typu lokal znajduje się w Poznaniu (Dark Restaurant), a także przez pewien czas działał w Warszawie. To jednak nic w porównaniu z listą miejsc przedstawioną poniżej. »

  • Najciekawsze SPA w Europie

    Najciekawsze SPA w Europie

    Autor: Madzik

    Data publikacji: 27.03.2014 10:37

    Liczba odwiedzin: 4011

    Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie pojechać do SPA? Oto kilka pomysłów na ciekawe miejsca, w których można poddać się zabiegom upiększającym i regenerującym. Ranking na podstawie magazynu Condé Nast Traveller (Super – SPA treatment 2013). »

  • Autostopowe horrory

    Autostopowe horrory

    Autor: Michał Lutowierski

    Data publikacji: 24.03.2014 22:25

    Liczba odwiedzin: 6050

    Przygoda, przygodą, ale w podróży autostopem zdarzają się też momenty mrożące krew w żyłach. Przeżyte na własnej skórze bądź będące legendarnymi małymi horrorami. »

  • Airbnb - wybierz cenę, wygląd pokoju i zamieszkaj w wymarzonej dzielnicy miejsca, do którego wyruszasz!

    Airbnb - wybierz cenę, wygląd pokoju i zamieszkaj w wymarzonej dzielnicy miejsca, do którego wyruszasz!

    Autor: Katarzyna Chojecka

    Data publikacji: 23.03.2014 23:30

    Liczba odwiedzin: 4740

    Airbnb- to działający od 2008 roku portal umożliwiający wynajem mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych na całym świecie. To alternatywa dla tych, którzy podróżując stronią od korzystania z usług hoteli, a nie do końca przekonani są do Couchsurfingu, który od dłuższego czasu stał się bardzo popularny, szczególnie wśród tych, którzy podróżując nie chcą wydawać dużo pieniędzy. Dzięki Airbnb możemy wynająć pokój lub mieszkanie w wybranym miejscu świata, ponieważ nowe ogłoszenia napływają codziennie. Co bardzo istotne, strona portalu jest łatwa w obsłudze, przy wyborze mieszkania uwzględnić możemy nasze preferencje, od finansowych po estetyczne, a także zapoznać się z opisem, który zamieszczony jest przy danej ofercie i recenzjami na temat danego lokum, które umieszczane są przez innych użytkowników. O doświadczenia związane z korzystaniem z wynajmu przez portal Airbnb zapytałam Kasię, która w podróżach najbardziej ceni sobie, jak to sama mówi "intensywne przebywanie" w miejscach, do których wyjeżdża. »

  • Ekstremalne bieganie

    Ekstremalne bieganie

    Autor: Ada Uchmańska

    Data publikacji: 23.03.2014 18:47

    Liczba odwiedzin: 6076

    Przeważnie gdy słyszymy „idę pobiegać” oznacza to jogging po chodnikach, miejskich parkach, alejach itp. Niektórym to nie wystarcza i biorą udział w masowych biegach w różnych miejscach Polski czy też świata, część z nich decyduje się na maraton. Dla niektórych jednak te 42 km i 195 m nie wystarczają, a dla dodatkowej adrenaliny, czy większego trudu wolą biegać po górach, lodzie, czy nawet pustyniach! »

  • Apteczka podróżna – prawda i mity

    Apteczka podróżna – prawda i mity

    Autor: Ola Bielecka

    Data publikacji: 21.03.2014 21:13

    Liczba odwiedzin: 6097

    Krótki mini poradnik o tym, co warto zabrać do apteczki podróżnej i górskiej, oparty na doświadczeniach własnych oraz wiedzy zdobytej w trakcie kursów medycyny podróży i medycyny wysokogórskiej. »

  • Turystyka reprodukcyjna

    Turystyka reprodukcyjna

    Autor: Madzik

    Data publikacji: 21.03.2014 12:33

    Liczba odwiedzin: 8873

    Turystyka reprodukcyjna, w związku z pojawieniem się nowych możliwości leczenia bezpłodności, staje się coraz bardziej popularna. Pacjenci podróżują głównie do krajów tańszych, oferujących wyższą jakość zabiegów oraz do tych, o bardziej liberalnym systemie prawnym. »

  • Expedition Croatia 2014 – Rope Jump in Red Lake

    Expedition Croatia 2014 – Rope Jump in Red Lake

    Autor: RopeJump.pl

    Data publikacji: 21.03.2014 10:17

    Liczba odwiedzin: 7339

    Różne osoby, diametralnie różne odczucia, wiele celów – ale jedna idea – skakać! Bo, powiedzmy sobie szczerze, to przecież bardzo głupi pomysł, nie? Stoisz, opięty ciasną uprzężą, w śmiesznie plastikowym i sprawiającym niepoważne wrażenie kasku, dajesz się podpiąć pod coś, co wygląda na chaotycznie montowane jedna do drugiej kłębowisko lin i ledwo słuchasz tego gościa mówiącego coś o jakimś punkcie wybicia i odliczaniu, bo twój własny mózg wrzeszczy do ciebie „Stary, jak mogłeś dać się w coś takiego wmanewrować?!”. »

  • Autostopem na festiwal

    Autostopem na festiwal

    Autor: Michał Lutowierski

    Data publikacji: 17.03.2014 22:29

    Liczba odwiedzin: 3212

    Liczne szlaki autostopowiczów krzyżują i przeplatają się po pajęczynie polskich dróg. Popularne szlaki nad morze i w góry łączą się z mniej przygodowymi szlakami „od miasta do miasta”. A są takie szlaki, które łączą w sobie wyjątkowo dużo – niezwykły cel, atmosferę i zadziwiającą regularność i popularność. Oto w wakacje rzesze niecodziennych autostopowiczów usiłują dostać się na letnie festiwale. »

  • Poznaj Polskę wielu kultur – zasmakuj w letnich festiwalach mniejszości narodowych

    Poznaj Polskę wielu kultur – zasmakuj w letnich festiwalach mniejszości narodowych

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 17.03.2014 09:11

    Liczba odwiedzin: 4951

    Niegdyś Polska była krajem wielonarodowym, gdzie, w pokoju, obok siebie, żyli przedstawiciele różnych nacji i wyznań. Po zmianie granic w roku 1945 nasz kraj stał się jednonarodowy i jednolity. Mimo to, na jego terenie wciąż można spotkać wiele mniejszości narodowych, pielęgnujących swoją tradycję i kulturę na wiele sposobów. Turyści poznają ją podczas corocznych, letnich festiwali. »

  • Jak to było kiedyś, czyli autostopem po Polsce Ludowej

    Jak to było kiedyś, czyli autostopem po Polsce Ludowej

    Autor: Jakub Matuszewski

    Data publikacji: 17.03.2014 02:40

    Liczba odwiedzin: 14599

    O Polsce w czasach PRL-u niektórzy mówią jako o „najweselszym baraku w socjalistycznym obozie”, kraju z teoretycznie największymi swobodami spośród wszystkich z bloku wschodniego. Nie mnie, nie tu i nie teraz rozstrzygać o poprawności tego stwierdzenia, ale jedno mogę powiedzieć z całą pewnością: w żadnych innym państwie z radziecką kontrolą autostopowicze nie mieli tak dobrze jak w ówczesnej Polsce. »

  • Podróżowanie po Danii – praktyczny przewodnik

    Podróżowanie po Danii – praktyczny przewodnik

    Autor: Katarzyna Chojecka

    Data publikacji: 15.03.2014 13:26

    Liczba odwiedzin: 5526

    Pierwszy raz Danię odwiedziłam ponad 2 lata temu. To kraj, który mogę opisać w 3 słowach: wiatr, tajemnica, precyzja. Zawsze, kiedy tu jestem, mam wrażenie, że pod „przykrywką” duńskiego porządku i spokoju kryje się jakiś sekret, którego jeszcze nie odkryłam, trochę jak w baśniach Andersena. Myślę, że to dobre miejsce dla tych, którzy potrzebują odpoczynku i szeroko pojętej przestrzeni, przede wszystkim tej mentalnej. Dania, jest miejscami surowa, ale na pewno nie nudna. Poniżej znajdziecie kilka praktycznych porad, które ułatwią wam podróżowanie po Danii. »

  • Denturystyka: wakacje z dentystą

    Denturystyka: wakacje z dentystą

    Autor: Magdalena Mroczek

    Data publikacji: 15.03.2014 09:07

    Liczba odwiedzin: 8388

    Turystyka stomatologiczna, czyli tzw. „dental holidays”, cieszy się coraz większą popularnością. Obcokrajowcy na leczeniu w Europie Środkowej i Wschodniej mogą zaoszczędzic nawet do 70 proc. kosztów. Coraz częściej celem podróży staje się Polska. »

  • KOLOSY – kiedy podróże stają się życiem

    KOLOSY – kiedy podróże stają się życiem

    Autor: Ada Uchmańska

    Data publikacji: 12.03.2014 15:44

    Liczba odwiedzin: 4179

    Te słowa padły w nawiązaniu do „Wyspy Szczęśliwych Dzieci” czyli niewyobrażalnej wyprawy Kazimierza, Noe i Nel Ludwińskich, jednakże każdy z prezentujących się uczestników zmienił swoją podróż w coś wielkiego. Czy na kraniec świata czy też na drugi koniec Polski, każda wyprawa odbywała się również w głębi uczestników. Pokonywali swoje lęki i słabości, przesuwali granice możliwości, odkrywali nowe drogi zarówno podróżnicze, jak i życiowe. Robili to wszystko, aby... być szczęśliwymi. »

  • Skrawek Orientu na końcu świata, czyli opowieść o podlaskich Tatarach

    Skrawek Orientu na końcu świata, czyli opowieść o podlaskich Tatarach

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 10.03.2014 08:12

    Liczba odwiedzin: 4306

    Turyści często przemierzają setki, a nawet tysiące kilometrów w poszukiwaniu egzotyki. Jednakże, nie każdy wie, że można znaleźć ją w Polsce – niedaleko granicy z Białorusią, na Podlasiu. Tereny te zasiedlili Tatarzy, którzy zachowali swoją oryginalną kulturę oraz religię muzułmańską. Z myślą o pielęgnowaniu ich dorobku oraz o przybywających tam turystach, utworzono Szlak Tatarski. »

  • Polskie szlaki turystyczne

    Polskie szlaki turystyczne

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 10.03.2014 02:33

    Liczba odwiedzin: 3146

    Szlaki kulinarne to w Polsce pomysł dosyć nowy, ale cieszący się już niemałą popularnością. Jest to idea, która proponuje połączenie dwóch bardzo przyjemnych dla turysty czynności: zwiedzania oraz jedzenia. W naszym kraju mamy kilka prężnie działających tego typu inicjatyw. »

  • „Zrobiliśmy listę miejsc, w których chcielibyśmy mieszkać, wybraliśmy jedno... i proszę mieszkamy w Brukseli!”

    „Zrobiliśmy listę miejsc, w których chcielibyśmy mieszkać, wybraliśmy jedno... i proszę mieszkamy w Brukseli!”

    Autor: Katarzyna Chojecka

    Data publikacji: 09.03.2014 21:41

    Liczba odwiedzin: 3592

    Paula i Gabi to jedni z wielu Hiszpanów, którzy postanowili wyjechać ze swojego kraju w poszukiwaniu pracy, nowych doświadczeń. Razem studiowali w szkole teatralnej w Barcelonie i razem pojechali w świat, żeby zobaczyć jak urządza się wspólne życie w kraju Belgii. »

  • „Przygoda – to słowo klucz”. O podróżowaniu opowiada Bartek Szaro

    „Przygoda – to słowo klucz”. O podróżowaniu opowiada Bartek Szaro

    Autor: Agnieszka Szwajgier

    Data publikacji: 09.03.2014 18:46

    Liczba odwiedzin: 4579

    Bartek Szaro to nałogowiec, uzależniony od podróży, specjalista w tanich wyprawach, współautor książki „Poradnik taniego podróżowania” oraz zdobywca nagrody Blog Roku 2011. W środowisku znany również jako współtwórca Lubelskich Spotkań Podróżniczych „Kontynenty”. Jak sam twierdzi, stara się obalić mit, jakoby podróżowanie było czymś niesamowicie kosztownym, wręcz ekskluzywnym. O swojej pasji pisze na blogu: www.paragonzpodrozy.pl. »

  • Rossija. Ach Rossija – autostop w Rosji

    Rossija. Ach Rossija – autostop w Rosji

    Autor: Michał Lutowierski

    Data publikacji: 09.03.2014 00:49

    Liczba odwiedzin: 3468

    Rosja to wyzwanie samo w sobie – kraj sięgający od Bałtyku po Morze Japońskie, rozciągnięty na dwóch kontynentach i obejmujący 9 stref czasowych, który łączy w sobie bezludne stepy i dziką tajgę i… jednorodny rosyjski charakter. »

  • Turystyka sanatoryjna i uzdrowiskowa w Polsce

    Turystyka sanatoryjna i uzdrowiskowa w Polsce

    Autor: Madzik

    Data publikacji: 08.03.2014 16:18

    Liczba odwiedzin: 8125

    Turystyka uzdrowiskowa i sanatoryjna stała się w Polsce oddzielną gałęzią turystyki medycznej. Nasz kraj kusi zagranicznych gości nie tylko niskimi cenami, ale również bogatą ofertą zabiegów i dobrymi warunkami naturalnymi. Dowiedz się więcej o sanatoriach, SPA i uzdrowiskach i oferowanych w Polsce zabiegach! »

  • (Eno)turystyka zorganizowana

    (Eno)turystyka zorganizowana

    Autor: Kacper Dziekan

    Data publikacji: 05.03.2014 13:57

    Liczba odwiedzin: 3984

    Program takich wyjazdów obfituje w wiele atrakcji winiarskich. Zwiedzanie winnic, degustacja win i przekąsek, biesiady, koncerty. Czasem warsztaty kulinarne. Dodatkowo oczywiście w programie standardowe zwiedzanie lokalnych atrakcji. »

  • Balkan Express - 13 dni 14 krajów - II etap

    Balkan Express - 13 dni 14 krajów - II etap

    Autor: Karolina Ceven

    Data publikacji: 04.03.2014 12:11

    Liczba odwiedzin: 6522

    Statystyka jest dobra: 5250 km 2006 rok, marzec 150 zł 14 krajów 13 dni 12 nocy 6 stolic 5 krajów docelowych 5 krajów przejazdowych 4 kraje „przy okazji” 2+1 osoby »

  • Opowieść o dziewczynie, która żadnej pracy się nie boi

    Opowieść o dziewczynie, która żadnej pracy się nie boi

    Autor: Katarzyna Chojecka

    Data publikacji: 03.03.2014 20:50

    Liczba odwiedzin: 5211

    Może mieliście już szansę spotkać się z Anią przy okazji rozmowy o jej wolontariacie w Meksyku. Jeśli nie, to nic straconego, bo tym razem rozmawiałyśmy o Norwegii i Hiszpanii, jej doświadczeniach związanych z szukaniem pracy w tych dwóch, zdawać by się mogło skrajnie różnych pod wieloma względami, krajach. »

  • Kuchnia warszawska

    Kuchnia warszawska

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 03.03.2014 02:14

    Liczba odwiedzin: 3133

    Na pytanie o kuchnię warszawską zapewne wiele osób wzruszyłoby ramionami. Ciekawe ilu z nas potrafiłoby wymienić chociażby jedno danie pochodzące ze stolicy? Pomimo nikłej powszechnej wiedzy na ten temat, książki kucharskie opisujące warszawskie tradycje gastronomiczne liczą kilkaset stron. O czym tam więc przeczytamy? »

  • BUSiMY po krajach bałkańskich!

    BUSiMY po krajach bałkańskich!

    Autor: Agnieszka Szwajgier

    Data publikacji: 02.03.2014 20:03

    Liczba odwiedzin: 4365

    „Koniec lat osiemdziesiątych, wschodnia Polska. W powietrzu unosi się jeszcze zapach Czarnobyla i upadającego komunizmu. Na świat przychodzi kilku nieprzeciętnych obywateli. Nasi bohaterowie nie są jeszcze świadomi, że połączy ich wspólny cel. Dwadzieścia kilka lat później los skrzyżował ich drogi. W głowach narodziła się odważna idea. Weszli w posiadanie busa, którym przemierzą świat. Mamy Transita i (nie) zawahamy się go użyć.” »

  • Cztery pory roku - Śnieg, słońce, Bałkany i my

    Cztery pory roku - Śnieg, słońce, Bałkany i my

    Autor: Michał Lutowierski

    Data publikacji: 28.02.2014 19:37

    Liczba odwiedzin: 41553

    Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra i Albania w 10 dni, które pokazały jak bije bałkańskie, wielkie serce. »

  • Nad Morze Czarne tam i z powrotem - część II

    Nad Morze Czarne tam i z powrotem - część II

    Autor: Kacper Dziekan

    Data publikacji: 28.02.2014 15:34

    Liczba odwiedzin: 47754

    Wybraliśmy drogę od wschodu do zachodu. Najpierw Ukraina, potem Naddniestrze, Mołdawia i Rumunia. Powrót samolotem z Budapesztu, dzięki dobrodziejstwu cenowemu Wizzaira. Początek standardowy – nocny pociąg do Przemyśla »

  • MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty

    MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 28.02.2014 11:28

    Liczba odwiedzin: 10202

    Od lipca na antenie TVP Kraków oraz w Internecie gościć będzie nowy program podróżniczy, który poświęcony będzie wyprawie motocyklowej przez Polskę i Europę. »

  • Bałkańskie winnice

    Bałkańskie winnice

    Autor: Kacper Dziekan

    Data publikacji: 25.02.2014 02:39

    Liczba odwiedzin: 7030

    Serbowie proponują odwiedzającym całe szlaki winne. Ciekawie na pewno wygląda szlak wzdłuż Dunaju, zwany Fruška Gora (od pasma górskiego) w Wojwodinie. Można tam zaopatrzyć się w wino Bermet, które według pewnych źródeł było serwowane na Titanicu »

  • Tanie podróżowanie po Londynie

    Tanie podróżowanie po Londynie

    Autor: Agnieszka Szwajgier

    Data publikacji: 21.02.2014 17:29

    Liczba odwiedzin: 9251

    O podróżach marzy niemalże każdy, jednak nie każdego stać na dalekie wyprawy. Tymczasem okazuje się, że dzięki kilku skutecznym wybiegom możemy uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy i zmniejszyć koszty wyjazdu czasem nawet o połowę! Za przykład posłuży największe miasto w Anglii. Londyn, z racji swojej wielkości uniemożliwia piesze wycieczki, dlatego przed wyjazdem warto zapoznać się z krótkim instruktażem, dotyczącym poruszania się po zatłoczonych ulicach stolicy. »

  • Cztery pory roku  - Śnieg, słońce, Bałkany i my

    Cztery pory roku - Śnieg, słońce, Bałkany i my

    Autor: Michał Lutowierski

    Data publikacji: 18.02.2014 21:22

    Liczba odwiedzin: 29045

    Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra i Albania w 10 dni, które pokazały jak bije bałkańskie, wielkie serce. »

  • Balkan Express - 13 dni 14 krajów

    Balkan Express - 13 dni 14 krajów

    Autor: Karolina Ceven

    Data publikacji: 18.02.2014 12:25

    Liczba odwiedzin: 6488

    Trasa licząca ok. 5175-5250 km. Autostopem. »

  • Nad Morze Czarne tam i z powrotem

    Nad Morze Czarne tam i z powrotem

    Autor: Kacper Dziekan

    Data publikacji: 16.02.2014 17:48

    Liczba odwiedzin: 3394

    Majówka nad Morzem Czarnym to ciekawa alternatywa dla klasycznego grilla, bądź wyprawy w Tatry. A jeszcze ciekawiej uczynić kąpiel w morzu jedynie jednym z elementów dłuższej podróży po Europie Środkowej i Wschodniej. »

  • Pierwsza i na pewno nie ostatnia wyprawa rowerowa przez Niemcy, Szwecję i Danię

    Pierwsza i na pewno nie ostatnia wyprawa rowerowa przez Niemcy, Szwecję i Danię

    Autor: Anna Karpa

    Data publikacji: 15.02.2014 22:25

    Liczba odwiedzin: 5375

    Mowa o wyprawie rowerowej – absolutnie nieplanowanej, nieprzemyślanej w szczegółach, niezwykle spontanicznej przygodzie dwóch kobitek, które przywykły już do pytań i uwag znajomych: „Same jedziecie? A jak się coś stanie? Nie jest to ani bezpieczne, ani rozważne”. Odpowiedź jest niezmienna od lat – jeździmy same, bo świetnie się rozumiemy, zgadzamy i uzupełniamy w działaniu. Rozwaga? – staramy się zachowywać zdrowy rozsądek w każdej sytuacji, a poza tym, wyznajemy zasadę: „jest ryzyko, jest zabawa, albo piargi, albo sława” i jak dotąd los nam sprzyja. »

  • Bath – kąpiel w rzymskiej wannie

    Bath – kąpiel w rzymskiej wannie

    Autor: Agnieszka Szwajgier

    Data publikacji: 15.02.2014 21:41

    Liczba odwiedzin: 3720

    Anglia zazwyczaj kojarzy się z Londynem, tymczasem jest wiele angielskich miasteczek, które zdecydowanie bardziej oddają klimat i atmosferę tego kraju. Dotarcie z centrum Londynu do Bath nikomu nie powinno sprawić problemów. Prosto z Victorii (stacja metra, z której odjeżdżają również autobusy i pociągi) kursują autobusy National Express, z biletami po 10 funtów. Wygodne siedzenia, dostępny internet, kierowca krzyczący do mikrofonu nazwy poszczególnych przystanków, trzy godziny drogi i jesteśmy w Bath. »

  • Europa na stopa!

    Europa na stopa!

    Autor: Piotr Lutomski

    Data publikacji: 15.02.2014 16:28

    Liczba odwiedzin: 7056

    Jaka jest Twoja definicja podróży? Dla mnie to nie tylko zwiedzanie, nawiązywanie nowych przyjaźni, poznawanie innych krajów, kultur, czy miejscowej kuchni, ale też odkrywanie siebie, swoich fizycznych i psychicznych możliwości, a także rozwój wewnętrznego "ja". »

  • Szkocja – szczodra skarbnica legend

    Szkocja – szczodra skarbnica legend

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 13.02.2014 20:32

    Liczba odwiedzin: 7223

    Emigracja zarobkowa do Wielkiej Brytanii sprzyja odkrywaniu Wysp Brytyjskich. Ważną częścią tego bogactwa stała się Szkocja – romantyczna, górzysta kraina, która skrywa w sobie wiele niespodzianek. Tajemnicze zamczyska, wielobarwne wrzosowiska oraz jezioro, w którym podobno mieszka najsłynniejszy w świecie potwór, potęgują to wrażenie. »

  • Trendy w organizacji wyjazdów firmowych

    Trendy w organizacji wyjazdów firmowych

    Autor: Arkadiusz Olszowy (Holiday Travel Center)

    Data publikacji: 13.02.2014 13:24

    Liczba odwiedzin: 49776

    Obecny rynek wyjazdów firmowych w opini Arkadiusza Olszowego z Holiday Travel Center. »

  • Zima w sam raz dla adrenaliny

    Zima w sam raz dla adrenaliny

    Autor: Ada Uchmańska

    Data publikacji: 12.02.2014 23:10

    Liczba odwiedzin: 4218

    Już powoli tegoroczna zima odchodzi w niepamięć, jednak ja pomimo roztopów mam jeszcze w głowie parę ekstremalnych pomysłów, aby dobrze się bawić w śnieżną pogodę. Wybór jest duży, tak więc jeśli znudziły Was standardowe narty albo zjeżdżanie na jabłuszku, to możliwe, że znajdziecie coś dla siebie. Pozostanie tylko czekać na kolejny śnieg. »

  • Buona e bella – stracciatella!

    Buona e bella – stracciatella!

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 09.02.2014 18:05

    Liczba odwiedzin: 4324

    Bergamo – to miasto kojarzymy z tanimi liniami i bliskością Mediolanu. I jest to prawdą. Z większości polskich miast dolecimy tutaj za kilkanaście złotych. Warto jednak nie traktować tego miejsca jako przesiadkowego do innych włoskich miast ze stolicą mody na czele, ale zatrzymać się w nim chociażby na jeden dzień. »

  • Kalendarium wydarzeń winiarskich w Europie

    Kalendarium wydarzeń winiarskich w Europie

    Autor: Kacper Dziekan

    Data publikacji: 07.02.2014 16:05

    Liczba odwiedzin: 4681

    Gdyby trafił się jakiś fanatyk enoturystyki, który postanowiłby przez cały rok zaliczać winiarską imprezę każdego dnia w innym mieście Europy, nie miałby problemów z ich znalezieniem. Europejskie kraje mają do zaoferowania bardzo dużo w tej kwestii »

  • Najważniejsze imprezy kulinarne 2014 roku w Polsce

    Najważniejsze imprezy kulinarne 2014 roku w Polsce

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 02.02.2014 16:06

    Liczba odwiedzin: 12780

    Degustowanie nowej egzotycznej potrawy nie zawsze musi oznaczać daleką podróż. Wiele miejscowości w Polsce organizuje festiwale kulinarne, gdzie spróbować można smakołyków z całego świata. Na niektórych imprezach mocno akcentowane są także lokalne i tradycyjne smaki. Poniżej subiektywna lista najważniejszych z nich. »

  • Chorwacja – wakacyjna Arkadia polskich turystów

    Chorwacja – wakacyjna Arkadia polskich turystów

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 01.02.2014 15:30

    Liczba odwiedzin: 5664

    „Šumi, šumi more” – śpiewali niegdyś Trubadurzy z Dubrownika, wyrażając miłość do swej ukochanej krainy. Wielobarwne morze, kolorowe muszelki, wspaniałe widoki, rozgrzane słońcem owoce, a także gościnni i życzliwi „tubylcy”, którzy zarażają turystów swoją radością życia… Taka właśnie jest uwielbiana przez polskich turystów Chorwacja. »

  • Andaluzja

    Andaluzja

    Autor: Katarzyna Piwecka Photography

    Data publikacji: 30.01.2014 12:09

    Liczba odwiedzin: 51619

    Tam, gdzie wielkie drewniane wentylatory mielą nad głowami gęste od upałów powietrze, a zimna para zrasza rozgrzane ulice. Tam, gdzie wysokie palmy zaglądają do okien, a ich liście rzucają wielkie cienie na chodniki. Tam, gdzie olbrzymie muszle leżące na brzegu co chwilę porywane są z powrotem do morza przez gigantyczne fale. Tam, gdzie falbaniaste czerwone suknie, dźwięki gitary i stukot kastanietów wypełniają głośne ulice, słoneczne deptaki i wieczorne tawerny. Tam rodzi się wielka namiętność i pasja, która porywa ze sobą, nie pozwala pozostać obojętnym i zmienia to co wgłębi niewidzialne, a niemożliwe staje się już na zawsze możliwe. »

  • Teneryfa w chmurach

    Teneryfa w chmurach

    Autor: Katarzyna Piwecka Photography

    Data publikacji: 30.01.2014 11:18

    Liczba odwiedzin: 34083

    Teneryfa jest największą wyspą archipelagu kanaryjskiego, leżącą w jego centrum. Niemal cały obszar wyspy zajmują góry poprzecinane głębokimi i stromymi wąwozami. Centralnym punktem wyspy jest majestatyczny Pico del Teide 3718 m – najwyższa góra Hiszpanii, zwany też dachem Hiszpanii. »

  • EuroTrip

    Autor: Robert Stefaniuk

    Data publikacji: 29.01.2014 22:09

    Liczba odwiedzin: 48267

    Jako nastolatkowie zafascynowaliśmy się filmem Eurotrip. Mając po 22 lata postanowiliśmy "przejechać" stary kontynent nieco rozszerzając trasę popularnego Scotta. Usiedliśmy w trzyosobowym zespole i z pomocą atlasu geograficznego wyznaczyliśmy kilkanaście miejsc, które planowaliśmy odwiedzić. Po wstępnej analizie zdecydowaliśmy się na 12 dniową eskapadę od Odry po Atlantyk... »

  • Flamenco – drugie imię Andaluzji

    Flamenco – drugie imię Andaluzji

    Autor: Katarzyna Piwecka

    Data publikacji: 29.01.2014 11:52

    Liczba odwiedzin: 4260

    Andaluzja to przede wszystkim flamenco: namiętna czarnowłosa tancerka w falbaniastej czerwonej sukni, poruszająca się w rytm klaskania i dźwięków gitary, rozkołysane ruchy bioder, energetyczny step, dekoracyjna praca rąk i dłoni, autentyczność skrajnych emocji i rozdzierający serce śpiew. »

  • Podróż przed siebie – autostopem na Bałkany

    Podróż przed siebie – autostopem na Bałkany

    Autor: Magdalena Dietrich

    Data publikacji: 26.01.2014 21:59

    Liczba odwiedzin: 8161

    Plecak, namiot, atlas Europy i kartka z napisem: „Przed siebie”. Tak zaczyna się blisko trzytygodniowa podróż bez konkretnego planu, za to z dużą otwartością na poddawanie się temu, co wydarza się po drodze. Drodze, która finalnie prowadziła po Bałkanach. »

  • Chianti – mekka włoskiej turystyki winnej

    Chianti – mekka włoskiej turystyki winnej

    Autor: Kacper Dziekan

    Data publikacji: 26.01.2014 15:33

    Liczba odwiedzin: 4375

    Toskanię często określa się mianem raju na ziemi. Znajduje to odbicie w popkulturze, czego efektem są kolejne filmy i książki w stylu „Pod słońcem Toskanii”, czy „Mądrość Toskanii”, w których autorzy ukazują sielankowe życie w tej baśniowej krainie. »

  • Buildering – zdobywanie miastowych szczytów

    Buildering – zdobywanie miastowych szczytów

    Autor: Ada Uchmańska

    Data publikacji: 25.01.2014 21:25

    Liczba odwiedzin: 6361

    Maksymalnie ekstremalny sport, który budzi wiele kontrowersji. „Umiesz liczyć – licz na siebie”, bo na kim możesz polegać, gdy wspinasz się bez asekuracji 200 metrów nad zakorkowaną ulicą? Prędzej wszyscy będą chcieli Cię powstrzymać, bo przecież postradałeś zmysły. »

  • Kiszony śledź – Szwecja

    Kiszony śledź – Szwecja

    Autor: Natalia Pecyna

    Data publikacji: 25.01.2014 20:37

    Liczba odwiedzin: 13399

    Owiany złą sławą, śmierdzący ohydnie i niebezpieczny do tego stopnia, że nie wolno się z nim pojawić na pokładzie samolotu – tak w skrócie można zacząć opowieść o tym, czym jest szwedzki kiszony śledź, surströmming. »

  • Wiedeński Melange

    Wiedeński Melange

    Autor: Michał Kuban

    Data publikacji: 25.01.2014 15:41

    Liczba odwiedzin: 4295

    Nie był to mój pierwszy pobyt w Wiedniu, ale dla atmosfery panującej w tym mieście podczas adwentu warto było odwiedzić je po raz kolejny. Bajeczne jarmarki bożonarodzeniowe, rozstawione pod każdym ważniejszym habsburskim zabytkiem, przyciągały masy Austriaków, a także wielu zagranicznych gości. »

  • Car Mikołaj, cerkwie, matrioszki – opowieść o tym, jak rodziła się pasja

    Car Mikołaj, cerkwie, matrioszki – opowieść o tym, jak rodziła się pasja

    Autor: Ewelina Szłapa

    Data publikacji: 23.01.2014 16:00

    Liczba odwiedzin: 4411

    Każdy podróżnik posiada swoje ulubione kierunki oraz miejsca, do których najchętniej wraca. Wywołują one w nim jak najlepsze wspomnienia. Początki naszych fascynacji danymi miejscami bywają różne – czasami jest to wizyta w nim, poznanie ludzi z danego kręgu kulturowego, jakaś piosenka, książka, artykuł, wydarzenie; cokolwiek. Bywa, że przydarza się to niespodziewanie. Trzeba przyznać, że niemal każda osoba, która jest zainteresowana podróżami, przechodziła po kolei różne etapy wtajemniczenia i poznania kultury – wszak nikt z nas nie rodzi się wytrawnym podróżnikiem z ogromną wiedzą na temat danego kraju czy regionu. A moja historia rozpoczęła się równo szesnaście lat temu… »

  • Podróżoholicy. Uzależnieni na plus?

    Podróżoholicy. Uzależnieni na plus?

    Autor: Michał Stolarewicz

    Data publikacji: 17.01.2014 10:35

    Liczba odwiedzin: 4780

    Ludzie są tak różni, jak różnorodny jest świat. Jedni jeżdżą drogimi samochodami, inni budują ogromne domy, kupują najnowsze telewizory, a ja cały mój kapitał inwestuję w podróże. »

  • Wyprawa dookoła Skandynawii – Viking Ride 2013

    Wyprawa dookoła Skandynawii – Viking Ride 2013

    Autor: Marcin Łazowski

    Data publikacji: 18.12.2013 13:37

    Liczba odwiedzin: 41650

    Wyprawa Viking Ride 2013 zrodziła się z marzeń o podboju krajów skandynawskich oraz poznaniu bliżej miejsca pochodzenia dawnych Wikingów, walecznych ludów z Północy, odkrywców i podróżników morskich. »

  • Półwysep Bałkański na stopa 2013 (Balkan Peninsula by Thumb 2013) – relacja z wyprawy.

    Półwysep Bałkański na stopa 2013 (Balkan Peninsula by Thumb 2013) – relacja z wyprawy.

    Autor: Hitchhikershandbook.com

    Data publikacji: 04.11.2013 18:48

    Liczba odwiedzin: 9328

    Jesteśmy zapalonymi autostopowiczami: Ania – katowiczanka i Jon – typowy londyńczyk. Przed wakacjami obiecaliśmy relację z naszej wyprawy po Półwyspie Bałkańskim. Teraz przyszedł czas, by wywiązać się z tej obietnicy. »

  • Francja vs Polska

    Francja vs Polska

    Autor: Katarzyna Kaczyńska

    Data publikacji: 19.10.2013 14:43

    Liczba odwiedzin: 5191

    Każdy naród ma swoje przyzwyczajenia, chluby i widoczne akcenty. Postanowiłam je ze sobą zestawić. Francja okiem Polki. Co my, a co oni? »

  • „Próbuję, więc je(ste)m” – czyli kulinarna relacja z Korfu

    „Próbuję, więc je(ste)m” – czyli kulinarna relacja z Korfu

    Autor: Marta Błaszczyńska

    Data publikacji: 23.08.2013 02:13

    Liczba odwiedzin: 10960

    Jedną z najprzyjemniejszych dla naszych zmysłów czynności, jakim poddać się może podróżnik poznający dany kraj, jest zasmakowanie lokalnej, tradycyjnej kuchni odwiedzanego miejsca. Miałam ostatnio szczęście w nieszczęściu odżywiać się jak prawdziwy mieszkaniec Korfu. Szczęście, bo choć kuchnia grecka jest może nieco mniej popularna niż włoska czy francuska, smakuje wyśmienicie. Nieszczęście, gdyż pod koniec pobytu z trudnością zakładałam początkowo luźne szorty. »

  • Ekipa BusTrip już w Polsce!

    Ekipa BusTrip już w Polsce!

    Autor: BusTrip into The Wild

    Data publikacji: 12.08.2013 11:17

    Liczba odwiedzin: 33488

    Mamy za sobą miesiąc podróżowania po Europie. To mnóstwo niesamowitych przygód, ciekawych znajomości, tysiące zdjęć i wspomnień. Ale też sporo błędów, których mogliśmy uniknąć. »

  • 13 państw w miesiąc. Podróż dookoła Europy

    13 państw w miesiąc. Podróż dookoła Europy

    Autor: BusTrip into the Wild

    Data publikacji: 29.07.2013 09:35

    Liczba odwiedzin: 7815

    Założeniem projektu BusTrip into the Wild jest odwiedzenie 13 państw w ciągu miesiąca. Po Europie podróżujemy w siedem osób, 25-letnim volkswagenem T3. W trasę wyruszyliśmy 8 lipca z Rzeszowa. »

  • Moje wielkie skańskie wakacje

    Moje wielkie skańskie wakacje

    Autor: Natalia Pecyna

    Data publikacji: 17.07.2013 18:14

    Liczba odwiedzin: 4901

    Skania (Skåne) to najbardziej wysunięta na południe kraina Szwecji, stąd pod względem geograficznym jest najbliższa Polsce. To obszar związany głównie z rolnictwem, dlatego widziany z lotu ptaka trochę przypomina patchwork złożony z pól i pastwisk. Ale Skania to też patchwork atrakcji turystycznych, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie: pełne życia miasta i spokojne wioski rybackie, piękne plaże, parki narodowe, zamki, wiatraki, latarnie morskie, pola golfowe, korty tenisowe… »

  • BusTrip into the Wild. Dookoła Europy w 30 dni

    BusTrip into the Wild. Dookoła Europy w 30 dni

    Autor: BusTrip Into the Wild

    Data publikacji: 17.07.2013 09:06

    Liczba odwiedzin: 3389

    Zgodnie z założeniem projektu Bus Trip into the Wild planujemy odwiedzić 13 europejskich państw w miesiąc. 8 lipca wyruszyliśmy z Rzeszowa 25-letnim volkswagenem T3. W skład naszej ekipy wchodzi siedem osób. »

  • Półwysep Bałkański na stopa 2013

    Półwysep Bałkański na stopa 2013

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 28.06.2013 10:09

    Liczba odwiedzin: 8385

    Balkan Peninsula by Thumb 2013 (Półwysep Bałkański na stopa 2013) to dwumiesięczna wyprawa autostopowa, na którą już wkrótce wyruszą Ania Mochnacka (rodowita katowiczanka) i Jon Barrett (typowy londyńczyk), twórcy popularnego bloga autostopowego HitchHikersHandbook.com, za pomocą którego starają się zarazić swoją pasją także innych! »

  • 3 strony Europy

    3 strony Europy

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 21.06.2013 12:35

    Liczba odwiedzin: 4829

    Ile razy mówiliście sobie, że nie wyjedziecie za granicę bo za daleko, bo nie ma z kim, bo nie znacie wystarczająco języka? Takie pytania zadał sobie też Krzysztof Skrzypek i pomimo tego, że nie ma z kim, że nie jest mistrzem języków obcych postanowił wyjechać i to nie byle jak! »

  • Prato

    Prato

    Autor: Anna Maria Goławska i Grzegorz Lindenberg/fr. książki „Toskania, Umbria i okolice. Przewodnik subiektywny”

    Data publikacji: 21.06.2013 10:41

    Liczba odwiedzin: 6585

    Prato jest wielkim miastem, słynącym z produkcji tkanin, z biscotti brutti e buoni oraz... chińskiej społeczności. Szacuje się, że mieszka tu około 14 tysięcy Chińczyków, choć może być ich nawet dwa razy tyle. »

  • Umbria i Toskania. Przewodnik subiektywny

    Umbria i Toskania. Przewodnik subiektywny

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 21.06.2013 10:10

    Liczba odwiedzin: 54107

    Wyjazd do Toskanii i Umbrii zawsze obarczony jest pewnym ryzykiem. Odwiedzić Toskanię i Umbrię, poznać piękno tych miejsc oraz ich swoisty klimat, to skazać się na ciągłą tęsknotę i uporczywą pamięć o nich. »

  • Jak przeżyć w Rosji i nie zwariować

    Jak przeżyć w Rosji i nie zwariować

    Autor: Monika Radzikowska/Archeolodzy w podróży

    Data publikacji: 04.06.2013 10:46

    Liczba odwiedzin: 4654

    1 maja opuściliśmy wygodne i ciepłe domy i ruszyliśmy przed siebie. Przez Ukrainę śmignęliśmy tak szybko, że trzeba będzie tam pojechać jeszcze raz. 12 maja zaczęliśmy realizację swojego największego marzenia – podróży po jednym z największych państw świata! »

  • Tripowóz 2013

    Tripowóz 2013

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 06.05.2013 10:44

    Liczba odwiedzin: 7822

    Tripowóz to projekt grupy przyjaciół zafascynowanych motoryzacją ubiegłego wieku, podróżami organizowanymi na własną rękę oraz kreatywnym spędzaniem wolnego czasu. Te zainteresowania doprowadziły do kupna VW Transportera T3 z 1988 roku, aktualnie zwanego Tripowozem. Bus rzuca się w oczy – ze względu na sporą ilość kolorowych bajkowych motywów ozdabiających jego karoserię. »

  • Jak wyruszyć w podróż – teoria i praktyka

    Jak wyruszyć w podróż – teoria i praktyka

    Autor: Monika Radzikowska/Archeolodzy w podróży

    Data publikacji: 25.04.2013 12:56

    Liczba odwiedzin: 4735

    Jako się rzekło kiedyś przy piwie, jedziemy do Rosji. Samo wpadnięcie na pomysł nie było niczym skomplikowanym; ot, wzięliśmy mapę, popatrzyliśmy i trasa gotowa: przez Ukrainę, potem nad Bajkał, zahaczając o Karelię, a z powrotem o Ałtaj. Następnie przedrzeć się przez granicę z Gruzją, przejechać Turcję, Bułgarię, Rumunię, Węgry i Słowację, aby triumfalnie wrócić do kraju przez Rysy. Prosty plan, nie? »

  • Zawód: podróżnik

    Zawód: podróżnik

    Autor: Justyna Śnieżek

    Data publikacji: 24.04.2013 18:43

    Liczba odwiedzin: 12574

    Całkiem niedawno na swoim blogu złożyłam deklarację, że poruszę temat łączenia pracy za granicą z podróżowaniem. Ponieważ znalezienie zatrudnienia w innym kraju jest jednym z najprostszych sposobów na zobaczenie i poznanie świata oraz ludzi, to dziś będzie właśnie o tym. »

  • Wiedeń kawą i sztuką płynący

    Wiedeń kawą i sztuką płynący

    Autor: Justyna Śnieżek

    Data publikacji: 17.04.2013 11:59

    Liczba odwiedzin: 5509

    Malownicza stolica Austrii, miasto Beethovena, Vivaldiego i dziesiątek innych artystów, których twórczość wydaje się mieć niebagatelny wpływ na dzisiejszy wygląd tego miejsca oraz na stan umysłu jego mieszkańców. To właśnie jest Wiedeń. »

  • Jak zostać władcą świata – teoria i praktyka. Archeologiczna wyprawa szlakiem koczowników i wielkich imperiów

    Jak zostać władcą świata – teoria i praktyka. Archeologiczna wyprawa szlakiem koczowników i wielkich imperiów

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 10.04.2013 10:11

    Liczba odwiedzin: 5378

    Czy zastanawialiście się kiedyś jak zostać władcą świata? Albo inaczej – czy myśleliście o tym, w jaki sposób najpotężniejsi imperatorzy dochodzili do władzy? »

  • O Couchsurfingu słów kilka

    O Couchsurfingu słów kilka

    Autor: Justyna Śnieżek

    Data publikacji: 30.03.2013 20:16

    Liczba odwiedzin: 7322

    Wielu z nas marzy o podróżach. Tych bliskich i tych dalekich. Pragniemy przygód, wiatru we włosach, spotkań z inspirującymi ludźmi i niezapomnianych wspomnień. Większość z wymienionych możemy zapewne osiągnąć pakując plecak i ruszając przed siebie, jednak skąd wziąć tę przysłowiową „wisienkę” dopełniającą całość? W jaki sposób zmienić marzenia we wspomnienia i do tego nie zbankrutować? Dziś właśnie o tym. Dziś o Couchsurfingu. »

  • Pieróg na zdrowie!

    Pieróg na zdrowie!

    Autor: Anna Izabela Kraus

    Data publikacji: 29.03.2013 13:01

    Liczba odwiedzin: 8292

    Pierogi kojarzą się z polską kuchnią, jednak pod różnymi nazwami znane są na wszystkich szerokościach geograficznych. Co ciekawe, najlepiej smakują w winie! »

  • Oslo szlakiem kultury i nauki

    Oslo szlakiem kultury i nauki

    Autor: Justyna Śnieżek

    Data publikacji: 25.03.2013 21:12

    Liczba odwiedzin: 5264

    Norwegia – kraj spowity nutą tajemniczości. To wiecznie zimne, ale jednocześnie zachwycające królestwo fiordów, nawet przy ekstremalnych mrozach, nie zatrzyma przybyłych tam ludzi w domach czy hotelach. Odwiedzając Oslo, stolicę tej utopii, bardzo szybko można się przekonać, jak wielką wagę Norwegowie przywiązują do atrakcyjności w przekazywaniu wiedzy oraz samej edukacji. Dziś więc o tym, co zobaczyć, gdy mróz sięga granic wytrzymałości i nie w głowie nam długie, krajoznawcze wyprawy. »

  • Grecja od kuchni

    Grecja od kuchni

    Autor: Wrangler4ever.pl

    Data publikacji: 13.03.2013 21:09

    Liczba odwiedzin: 7603

    Grecja od kuchni, czyli tych kilka nieprzyjemnych spraw, które mogliśmy wybaczyć Grekom za zapach i smak ich potraw, traktując drobne incydenty jak pikantne przyprawy dodające smaku całości. »

  • Wsiadaj w auto i ruszaj przed siebie!

    Wsiadaj w auto i ruszaj przed siebie!

    Autor: Ewa Pluta

    Data publikacji: 12.03.2013 12:25

    Liczba odwiedzin: 6098

    Grupa studentów wysłużonym ogórkiem przemierza świat – lubimy takie historie, prawda? Na pewno ma do nich słabość kilkoro zielonogórzan, którzy w zeszłym roku w ramach projektu „Z indexem w podróży” przejechali 8000 kilometrów, docierając do Aten. Tak im się spodobało, że w tegoroczne wakacje ruszają na dłużej i dalej – przez 14 krajów do Maroka. Właśnie trwają przygotowania, o których opowiada jeden z uczestników Maroko Trip 2013, Mariusz Malinowski. »

  • Krakowski subiektywny przewodnik gastronomiczny

    Krakowski subiektywny przewodnik gastronomiczny

    Autor: Anna Izabela Kraus

    Data publikacji: 11.03.2013 21:12

    Liczba odwiedzin: 4116

    Krakowa nie trzeba reklamować. Dawną stolicę Polski odwiedziło w ubiegłym roku dziewięć milionów turystów. Na przybyszów czeka wiele wspaniałych zabytków oraz niezliczona ilość restauracji, barów i klubów. Odwiedzając Kraków, potrzebujesz nie tylko przewodnika turystycznego, ale także kulinarnego! »

  • Opowieści z archiwum podróżnika – Grecja 2011 – migawka z Paxos

    Opowieści z archiwum podróżnika – Grecja 2011 – migawka z Paxos

    Autor: Wrangler4ever.pl

    Data publikacji: 10.03.2013 11:07

    Liczba odwiedzin: 3533

    O przepięknych jaskiniach, malowniczych uliczkach i międzynarodowym akcie zbiorowego wymiotowania. »

  • Jeepem Wranglerem na Lofoty i Koniec Świata (Nordkapp i Knivskjellodden) 2013 – filozoficznie przed wyprawą

    Jeepem Wranglerem na Lofoty i Koniec Świata (Nordkapp i Knivskjellodden) 2013 – filozoficznie przed wyprawą

    Autor: Wrangler4ever.pl

    Data publikacji: 07.03.2013 19:44

    Liczba odwiedzin: 4396

    Czasami pewne decyzje dojrzewają w nas latami, by ostatecznie się zmaterializować. »

  • „Z indexem w podróży”

    „Z indexem w podróży”

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 07.03.2013 14:52

    Liczba odwiedzin: 5332

    „Z indexem w podróży” to projekt podróżniczy, który ma na celu przejechanie świata starym busem oraz zachęcenie do podróżowania osób, które ciągle czują obawy przed podróżowaniem. W ubiegłym roku przejechaliśmy 8000 km, docierając do Aten, na sam kraniec Europy, po drodze odwiedzając 13 państw. »

  • Bieszczady, czyli odmienny stan umysłu

    Bieszczady, czyli odmienny stan umysłu

    Autor: Piotr Szczepanowski

    Data publikacji: 04.03.2013 23:29

    Liczba odwiedzin: 160377

    W swoim corocznym osobistym podsumowaniu pod tytułem „Co zrobiłem w roku 2012” napisałem: Doznałem odmiennego stanu umysłu. Innymi słowy: byłem w Bieszczadach. Poniżej mam zamiar ten stan choć trochę ująć w słowa i obrazy. »

  • Z Anatewki do Tel Avivu

    Z Anatewki do Tel Avivu

    Autor: Anna Izabela Kraus

    Data publikacji: 03.03.2013 18:05

    Liczba odwiedzin: 4526

    Kuchnia żydowska cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Napotyka jednak na konkurencję ze strony kuchni izraelskiej. Cymes czy falafel? – oto jest pytanie! »

  • Tanie wakacje w Pradze

    Tanie wakacje w Pradze

    Autor: Patrycja Ceglińska

    Data publikacji: 01.03.2013 15:04

    Liczba odwiedzin: 7041

    Praga to jedna z najpiękniejszych europejskich stolic i w dodatku znajdująca się tuż za polską granicą. Stolica Czech może poszczycić się piękną architekturą, najlepszym piwem i niepowtarzalnym klimatem, który oferuje turystom. Niezwykły klimat tworzą także przemili Czesi. Nic dziwnego, że chętnie się tam wraca. Jak na stolicę przystało, jest tam dość drogo, pomimo że płatności dokonujemy zazwyczaj w koronach czeskich. Na czym więc zaoszczędzić, jak dojechać i gdzie spać, żeby nie zbankrutować? »

  • Fuerteventura – raj dla nurków

    Fuerteventura – raj dla nurków

    Autor: Sandra Rokicka

    Data publikacji: 28.02.2013 20:16

    Liczba odwiedzin: 9266

    Pierwsze razy zawsze budzą najwięcej emocji. W moim przypadku było zupełnie odwrotnie. Do pierwszej próby nurkowania podchodziłam bardzo spokojnie, będąc w pełni świadoma, iż nigdy podczas 19-letniego życia nie byłam pod wodą dłużej niż minutę. Jestem przekonana, że moje podejście było spowodowane sporą ilością godzin spędzonych na basenach, w morzach czy oceanach, gdyż pływanie stanowi dużą i bardzo ważną część mojego życia głównie dzięki tacie, który od najmłodszych lat pielęgnował we mnie umiejętności pływackie. »

  • Roztocze i Polesie, czyli podróż na Kresy i po Kresach aż po kres.  14-28.07.2012

    Roztocze i Polesie, czyli podróż na Kresy i po Kresach aż po kres. 14-28.07.2012

    Autor: Piotr Szczepanowski

    Data publikacji: 23.02.2013 19:48

    Liczba odwiedzin: 226761

    Dość obszerna, ale wciągająca niczym poleskie bagno relacja z (po raz kolejny) samotnej, dwutygodniowej rowerowej wyprawy na Roztocze i Polesie. Pełna niespodzianek, w pewnych momentach również wkurzających. Plus bogata dokumentacja fotograficzna. »

  • Nie tylko sznycel, czyli kuchnia po wiedeńsku

    Nie tylko sznycel, czyli kuchnia po wiedeńsku

    Autor: Anna Izabela Kraus

    Data publikacji: 23.02.2013 18:09

    Liczba odwiedzin: 5081

    Wiedeń kojarzy się ze sznyclem, sałatką kartoflaną i tortem Sachera. Tymczasem stolica Austrii ma nam do zaoferowania wiele różnorodnych doświadczeń kulinarnych. »

  • Autostop – dlaczego? Gdzie? Po co? Jak?

    Autostop – dlaczego? Gdzie? Po co? Jak?

    Autor: Daniel Wójcik

    Data publikacji: 23.02.2013 15:47

    Liczba odwiedzin: 6094

    Autostop – dla wielu ludzi rzecz niemożliwa do zrealizowania. Każdy, kto żyje w zamkniętym świecie stereotypów z pewnością powie, że przejechanie Europy na stopa jest po prostu niewykonalne. Bo czy ktokolwiek jest na tyle szalony, żeby nagle, ze środka autostrady we Włoszech zabrać dwóch chłopaków z wielkimi plecakami, ale za to z uśmiechem na twarzy? Z pewnością chcą nas okraść, zabić albo po prostu stoją, bo nie mają co zrobić ze swoim życiem... »

  • Weekend w Budapeszcie od 8 złotych!

    Weekend w Budapeszcie od 8 złotych!

    Autor: Patrycja Ceglińska

    Data publikacji: 17.02.2013 11:21

    Liczba odwiedzin: 9653

    Marzysz o wyjazdach za granicę, ale myślisz, że cię na to nie stać? Nic bardziej mylnego! Czasy horrendalnie drogich wycieczek minęły bezpowrotnie. Tanie noclegi i tanie loty totalnie zmieniły charakter turystyki, która z dobra luksusowego stała się towarem masowym. Czy to zjawisko pozytywne, to kwestia dyskusyjna. Pewne jest jednak to, że bez wspomnianych udogodnień pobyt w Budapeszcie za kilkadziesiąt złotych nigdy nie byłby możliwy. A jest. Jak zatem za niewielkie pieniądze znaleźć się nad brzegiem Dunaju? Przeczytajcie o moim sposobie na tanie podróżowanie. »

  • Podróże kawiarniane

    Podróże kawiarniane

    Autor: Anna Kraus

    Data publikacji: 14.02.2013 18:08

    Liczba odwiedzin: 7068

    Zaletą kawy jest to, że jej nazwa brzmi podobnie w każdym języku. Jednakże podobieństwo leksykalne nie zawsze przekłada się na smak czy sposób serwowania tego napoju. American coffee, Wiener Kaffee, caffè italiano i turecka kahve to cztery różne historie. »

  • Zimowe Włochy w 8 dni

    Zimowe Włochy w 8 dni

    Autor: Paweł Wójcik

    Data publikacji: 12.02.2013 10:39

    Liczba odwiedzin: 4224

    Czy można zwiedzić Włochy w 8 dni? Nam udało się, w ekspresowym tempie, poznać wiele tajemnic tego urokliwego kraju. Przejechaliśmy z Mediolanu przez: Bolonię, Florencję, San Gimignano, Sienę, Capalbio, Rzym i Watykan aż do Wenecji. »

  • 34 sposoby na tanie loty

    34 sposoby na tanie loty

    Autor: Bartosz Górski

    Data publikacji: 11.02.2013 14:50

    Liczba odwiedzin: 9186

    Tanie bilety lotnicze to najlepszy sposób, by podróżować tanio i jednocześnie szybko. Poniżej zaprezentuję sposoby na wyszukiwanie najtańszych lotów i podpowiem kilka sprytnych sztuczek. »

  • Relacja z wyprawy na Islandię (cz. I, rejs Szczecin – Bergen)

    Relacja z wyprawy na Islandię (cz. I, rejs Szczecin – Bergen)

    Autor: Jerzy

    Data publikacji: 04.02.2013 21:34

    Liczba odwiedzin: 9628

    Morze Północne pokazało pazur i nie pozwoliło, żeby zdobyć je za pierwszym razem. Skagerrakowa fala przy zachodnim wietrze tężejącym do 8 B skutecznie zweryfikowała plany osiągnięcia Kristiansundu. Także Hanstholm okazał się nie do zdobycia pomimo podwójnie zarefowanego grota i foka sztormowego »

  • Stop-ot nocą

    Stop-ot nocą

    Autor: Krzysztof Jędras

    Data publikacji: 01.02.2013 15:01

    Liczba odwiedzin: 3901

    Siarczysty mróz, noc i dwójka ignorantów próbujących za wszelką cenę dostać się na drugi koniec Polski. »

  • Sielankowa Hańcza

    Sielankowa Hańcza

    Autor: Aleksandra Wyżgoł

    Data publikacji: 03.12.2012 16:14

    Liczba odwiedzin: 48037

    Często można spotkać się z opinią, że za Polakami ciągnie się odwieczna idea kraju sielankowego, w którym największą wartością jest wieś. Nasza polska wieś. Trochę to pogląd, uważałam, zaściankowy. Złote kłosy, szczęśliwy rolnik pod lipą i księża na rowerach. Aż pojechaliśmy na Hańczę zrobić podstawowy kurs nurkowania w listopadzie. Deszcz, mgła i zimno. Fakt, sielanką tego nazwać nie można. Ale z punktu widzenia nurka, jest to najlepszy okres jeśli chodzi o wizurę pod wodą. Co ciekawe, w tym okresie właśnie więcej można zobaczyć pod wodą, niż na powierzchni. »

  • Bieszczady jesienią. Kolorowe szlaki

    Bieszczady jesienią. Kolorowe szlaki

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 03.12.2012 12:38

    Liczba odwiedzin: 66530

    Przedstawiamy kolejny film Marcina i Krystiana Kłysewiczów, entuzjastów podróży, zwłaszcza tych górskich – „Bieszczady jesienią. Kolorowe szlaki”. To wykonany techniką timelapse zapis górskich, jesiennych wędrówek, w którym jak w kalejdoskopie przewijają się kolejne bajecznie kolorowe, niezwykle ciepłe, bieszczadzkie pejzaże. »

  • Autostopowa podróż przez krainę bałkańskich upiorów

    Autostopowa podróż przez krainę bałkańskich upiorów

    Autor: Maciej Laudański

    Data publikacji: 05.11.2012 12:20

    Liczba odwiedzin: 7749

    Chęć przeżycia czegoś ciekawego oraz poszerzanie własnych horyzontów. »

  • Biec w poczuciu wolności!

    Biec w poczuciu wolności!

    Autor: Diana Szawłowska i Barciej Makowski

    Data publikacji: 05.11.2012 11:08

    Liczba odwiedzin: 7313

    Będzie to powrót pamięcią do jednej z przygód autostopowych, do jednej z wielu odbytych dotychczas. To próba odtworzenia pewnej historii z wycinków notatek poczynionych na poboczach dróg i w „obcych” samochodach. To relacja autostopowej wędrówki odbytej w ramach jednego z wyścigów, propagujących ten tryb podróżowania. Zapraszamy do lektury. Barciej i Diana – włóczykije, którzy nade wszystko uwielbiają… biec w poczuciu wolności! »

  • „Podejdź i przyłącz się do tego wozu – powiedział Duch”

    „Podejdź i przyłącz się do tego wozu – powiedział Duch”

    Autor: Sylwia Korczak

    Data publikacji: 19.10.2012 17:59

    Liczba odwiedzin: 46264

    W tym roku uczestniczyłam w niecodziennych rekolekcjach, pierwszy raz bowiem w Polsce, a może i na świecie odbyły się rekolekcje autostopowe. Okazało się, że Bożych wariatów jest w Polsce całkiem sporo. Na trzy dni zatrzęsła się Łódź, a cała Europa na tydzień. »

  • Z Łodzi do Łodzi. Czyli wyprawa nad Morze Czarne przez miasta i góry

    Z Łodzi do Łodzi. Czyli wyprawa nad Morze Czarne przez miasta i góry

    Autor: czeki

    Data publikacji: 19.10.2012 17:09

    Liczba odwiedzin: 34976

    Spontaniczność to kompas, którego używałem próbując dojechać nad Morze Czarne. Niespodziewanie spotkania, zaskakujące miejsca noclegowe i dobra zabawa dodawały smaku tej podróży. Nie zapomniane dla mnie zostaną nosy pełne palców, burza o świnie i wspinaczka w sandałach. »

  • Mamo, prowadziłam tira w Rumunii

    Mamo, prowadziłam tira w Rumunii

    Autor: Emilia Rogalewicz

    Data publikacji: 19.10.2012 16:36

    Liczba odwiedzin: 17841

    W życiu każdego człowieka nadchodzi moment, w którym trzeba sobie zadać bardzo ważne pytanie: czy woda w litewskim Bałtyku jest zimna? Siedząc w nocy w pustym pokoju, zainspirowana zapachem ciepłego, majowego deszczu, postanawiam wrzucić do torby kilka ubrań i sprawdzić, czy faktycznie mam więcej szczęścia niż rozumu. »

  • O tym, jak odkryliśmy chwytne kopytka fogaraskich owiec

    O tym, jak odkryliśmy chwytne kopytka fogaraskich owiec

    Autor: Marek Owczarek

    Data publikacji: 17.10.2012 22:14

    Liczba odwiedzin: 3321

    Gdzie można pojechać, żeby przypadkowo brać udział w przemycie, dobrowolnie pływać w wodzie o temperaturze 10 stopni Celsjusza i zobaczyć największą ilość gwiazd w życiu? Znaleźliśmy na to pytanie tylko jedną odpowiedź: do Rumunii! »

  • Nurek w pokładzie Idy

    Nurek w pokładzie Idy

    Autor: Centrum Nurkowe Anaconda

    Data publikacji: 16.10.2012 15:15

    Liczba odwiedzin: 6134

    Ile jeszcze korytarzy wydrążono pod naszymi stopami na Śląsku, o których nie wiemy, ilu ludzi zginęło w ciemnościach tracąc dech przy obróbce cennego kruszcu, czy i kiedy powstaną kolejne zapadnięte drogi pełne kolein na śląskich drogach – te tajemnice odkryją tylko… nurkowie? »

  • 8,5 kg, 7,5 tygodnia, 6 krajów, 1 kciuk

    8,5 kg, 7,5 tygodnia, 6 krajów, 1 kciuk

    Autor: Magda Bębenek

    Data publikacji: 16.10.2012 01:29

    Liczba odwiedzin: 13798

    5000 km złapanych i 7300 km przelecianych. Początkowo planowany pobyt na Islandii przemienia się w 7,5 tygodni podróży, z dwóch krajów stopowych robi się sześć. Tylko waga bagażu podręcznego, z którym jeżdżę, i ilość kciuków, dzięki którym jeżdżę, pozostają bez zmian. »

  •  „Bo to się zwykle tak zaczyna...”

    „Bo to się zwykle tak zaczyna...”

    Autor: Tadeusz Mojżyszek

    Data publikacji: 15.10.2012 20:53

    Liczba odwiedzin: 6290

    Krótka relacja z najbardziej zwariowanego wyjazdu na najbardziej zwariowaną imprezę w moim życiu. »

  • Włóczyłapki na szlaku

    Włóczyłapki na szlaku

    Autor: Włóczyłapki

    Data publikacji: 14.10.2012 23:59

    Liczba odwiedzin: 5958

    Rozważaliście kiedyś pomysł przejścia z psem całych polskich gór od zachodu do wschodu? Ja nie rozważałam, ja po prostu to zrobiłam! »

  • NO PAIN NO GLORY… czyli "hej, tam gdzieś znad czarnej wody..."

    NO PAIN NO GLORY… czyli "hej, tam gdzieś znad czarnej wody..."

    Autor: Patrycja Psuj

    Data publikacji: 14.10.2012 21:59

    Liczba odwiedzin: 82979

    Mój pierwszy raz na Ukrainie. Nie, proszę się nie czerwienić ani nie czekać na opis erotycznych przeżyć za wschodnią granicą, to był mój pierwszy raz na wyprawie, na off roadowo i pierwszy raz za wschodnią granicą. Bez specjalnego wojskowego przygotowania (nieśmiertelników, tytanowego kompasu i spisanego testamentu), bez wojowniczego nastawienia, i oczekiwań na odkrycie trzeciej Ameryki, ot wyprawa. A tu proszę… »

  • Czy to będzie niesympatyczne jak zapalę sobie haszysz?

    Czy to będzie niesympatyczne jak zapalę sobie haszysz?

    Autor: Sylwia Korczak

    Data publikacji: 14.10.2012 01:06

    Liczba odwiedzin: 130162

    Ponad trzy lata minęły od mojej pierwszej podróży autostopowej, trochę ich było później a wszystkie hardcorowe i niepowtarzalne. Ale jaka wyprawa może być bardziej magiczna, bardziej niezapomniana, w której wszystko działo się po raz pierwszy jak nie właśnie ta pierwsza? »

  • Pokonać siebie, czyli „Piesza wyprawa Polska – Chorwacja 2012”

    Pokonać siebie, czyli „Piesza wyprawa Polska – Chorwacja 2012”

    Autor: Emilia Mlak

    Data publikacji: 13.10.2012 23:35

    Liczba odwiedzin: 6949

    – Kupujemy campera? – Za drogo… – Wakacje na rowerach? – No nie wiem… – A może by tak… na pieszo? »

  • Via Baltica Tour

    Via Baltica Tour

    Autor: Jakub Staniszewski

    Data publikacji: 13.10.2012 11:13

    Liczba odwiedzin: 79288

    Mówi się, że autostop jest niebezpieczny, powolny, i że przewieźć można tylko tyle, ile zdołamy unieść na plecach. Nie ulega jednak wątpliwości, że autostop ma jedną zasadniczą zaletę, dzięki której bije wszystkie pozostałe środki lokomocji na głowę – jest darmowy. I właśnie takiego transportu potrzebowałem w sierpniu tego roku, kiedy po dwóch miesiącach podróżowania po Chinach i Rosji zostałem w Petersburgu z 500 rublami i bez dostępu do konta bankowego (zgubiona karta kredytowa). »

  • EKOtraveler Alex Barcia

    EKOtraveler Alex Barcia

    Autor: Ola Smętek i Alex Garcia

    Data publikacji: 13.10.2012 01:25

    Liczba odwiedzin: 7038

    Jest to opowieść o hiszpańskim anarchiście, który w dwa lata przemierzył autostopem niezliczone kilometry na trasie Portugalia – Nowa Zelandia. Alex w trakcie swojej podróży nie tylko chętnie łapie stopa, ale także organizuje i udziela się w projektach NGO, pikietuje i nurkuje w śmietnikach. »

  • Autostopem do Boga

    Autostopem do Boga

    Autor: Gosia

    Data publikacji: 12.10.2012 01:22

    Liczba odwiedzin: 8666

    W te wakacje padłam. Po prostu. To było tak mocne doświadczenie, że zdecydowałam się wyjść i mówić o tym na dachach. Nigdy wcześniej nie udzielałam się w sieci. Ale po tym wszystkim nie gaśnie we mnie pragnienie, by o tym mówić. »

  • « Poprzednia
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Następna »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19