Dziś jest 23.03.2023

Imieniny obchodzą Oktawian, Pelagia, Eberhard, Feliks

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Tajlandia – najnowsze artykuły i relacje

Plan podróży po Tajlandii

Tajlandia

Skąd jesteś? Ile masz lat? Czy jesteś żonaty? Ile masz dzieci? Czy już jadłeś? Takimi pytaniami powita turystę Tajlandia „kraina uśmiechu” i „królestwo spokoju” oraz jej pogodni mieszkańcy, którzy równie mocno jak modlitwę kochają jedzenie oraz dobrą zabawę i zrobią wszystko, żeby „nie stracić twarzy” i podtrzymać rozmowę.

Bogactwo barw, smaków i aromatów, przepych świątynnych wnętrz, wyjątkowo egzotyczna przyroda, rozpędzone riksze i rajskie plaże, kontemplacja obok zabawy, tolerancja obok surowych reguł, tradycyjnie ubrane tancerki wykonujące „taniec motyli” obok wypielęgnowanych i prężących się nocą na ulicach „ladyboys” (transwestytów). W Tajlandii dwie, pozornie wykluczające się sprzeczności, współistnieją ze sobą ład i porządek to jedne z głównych zasad buddyzmu, którego żółty sztandar powiewa obok narodowej flagi, religii, której świadectwa w postaci świątyń, posągów uśmiechniętego Buddy, stosów kwiatów i rozpalonych kadzideł widać na każdym kroku. Buddyzm przenika wszystkie sfery tajskiego życia. Obok rodziny królewskiej stanowi on jedno z głównych tabu, a za jego obrazę wyznaczane są kary. Niekontrolowany gniew, publiczne przyznanie się do błędu, porażka życiowa i publiczne ośmieszenie są dla Tajów kwestiami wyjątkowo wstydliwymi, postrzeganymi jako „utrata twarzy”, nie mniej jednak, zawsze starają się zachować pogodę ducha, która udziela się wszystkim „farang” białym obcokrajowcom.

Kraj, którego geograficzny kształt przypomina głowę słonia dzieli się na cztery regony: Nizinę Menamu (prężnie rozwijające się centrum, ze względu na żyzne gleby zdominowane przez uprawy ryżu), Równinę Korat (uboższy region północno-wschodni ograniczony przez Mekong – najdłuższą rzekę na Półwyspie Indochińskim), położony na południu i oblany przez fale Morza Andamańskiego Półwysep Malajski, na którym leży również część Malezji i Singapuru oraz górzystą północ, gdzie na terenie Parku Narodowego w prowincji Chiang Mai wznosi się Doi Inthanon – najwyższy szczyt kraju. W skład terytorium wchodzi też kilka przybrzeżnych wysp, z których najbardziej malownicze to Phuket, prowincja i wyspa zarazem, gdzie znajduje się spektakularny posąg Wielkiego Buddy oraz leżąca w Zatoce Tajlandzkiej Ko Chang, którą można zwiedzać rowerem lub na grzbiecie słonia.

Położony nad rzeką Menam Bangkok jest nie tylko stolicą i największym miastem Tajlandii, ale też ważnym ośrodkiem turystycznym o znaczeniu międzynarodowym, ze względu na liczne bary go-go wyjątkowo chętnie odwiedzanym przez mężczyzn. Oprócz bogatego życia nocnego oferuje do zwiedzania blisko 400 wat (świątyń) buddyjskich i hinduistycznych, m.in. Wat Pho, w której znajduje się słynny posąg Leżącego Buddy, Wat Arun, Wat Traimit oraz leżąca na terenie Wielkiego Pałacu Królewskiego Wat Phra Kaew (Świątynia Szmaragdowego Buddy).

Tajlandia – to nie tylko świat kolorów, smaków i tradycji. To także kraina dobrej zabawy określanej przez mieszkańców jako „sanuk”. W skali „sanuk” mierzy się tu wszystko, bo wszystko począwszy od codziennego posiłku, przez wspólną pracę, po rozmowę może być okazją do biesiadowania i powodem zwykłej, niewymuszonej radości, którą podróż do tego kraju z pewnością zagwarantuje. Wizyta w Tajlandii na pewno obali wiele stereotypów. Udowodni, że tutejsza kuchnia, to nie zalewana wrzątkiem zupka w proszku, Budda to nie plastikowa figurka symbolizująca pana z dużym brzuszkiem, a wielkie imprezowanie może iść w parze z medytacją i spokojem ducha.

Tajlandia – najczęściej czytane

 • Przez Kontynenty – relacja z wyprawy

  Przez Kontynenty – relacja z wyprawy

  Autor: Przez-kontynenty.pl

  Data publikacji: 22.11.2013 14:27

  Liczba odwiedzin: 20740

  Minęły już trzy miesiące, od kiedy wyruszyliśmy w podróż autostopem dookoła świata. Odwiedziliśmy 15 krajów, pokonaliśmy ponad 16 tysięcy kilometrów, złapaliśmy 118 stopów i przeżyliśmy masę przygód. Czas więc na krótkie streszczenie tego, co się do tej pory wydarzyło. »

  Tagi: azja, tajlandia, birma, iran, turcja, irak, relacje, autostop, autostop relacje z podróży

 • Światowe miasta-burdele

  Światowe miasta-burdele

  Autor: Anna Maria Łakomy

  Data publikacji: 29.07.2011 10:55

  Liczba odwiedzin: 18819

  Myśląc o ostoi liberalizmu, tolerancji i szeroko pojętej otwartości, przeważnie automatycznie pomyślimy o Amsterdamie. Tymczasem na świecie jest o wiele więcej takich, a nawet bardziej, soczystych miast oferujących rozkosz za pieniądze. Tysiące turystów odbywają dalekie podróże tylko po to, by móc nieskrępowanie korzystać z zalet prostytucji. Oto czołówka. »

  Tagi: azja, tajlandia, pattaya, bangkok, patpong, korea południowa, seul, seksturystyka, anna maria łakomy

 • Podróże hedonistów

  Podróże hedonistów

  Autor: Anna Maria Łakomy

  Data publikacji: 26.07.2011 13:48

  Liczba odwiedzin: 12860

  Coraz częściej zdarza nam się marzyć o wakacjach na końcu świata, gdzie moglibyśmy się otworzyć i obnażyć swoje prawdziwe „ja”. W świecie informacji i usług potencjalny popyt rzadko pozostaje bez echa. Tak się stało i w tym przypadku. Królujący materializm popycha nas do czynów, które kiedyś mogły szokować, a dziś są częścią ekonomii. Udane wakacje to dla większości fajna zabawa i niezobowiązujący seks. Rynek turystyczny bardzo szybko odpowiedział na potrzeby potencjalnych klientów i na całym świecie pojawiły się oferty all inclusive. Zaproponowano wakacje z doznaniami erotycznymi, podczas których można spełnić wszelkie hedonistyczne zachcianki. »

  Tagi: ameryka południowa, afryka, azja, brazylia, kostaryka, holandia, tajlandia, filipiny, jamajka, seksturystyka, anna maria łakomy

 • Tajlandia – morze, wyspy, plaże, sex

  Tajlandia – morze, wyspy, plaże, sex

  Autor: Wojciech Zawistowski

  Data publikacji: 27.09.2011 09:07

  Liczba odwiedzin: 9830

  Tajlandia położona jest w Azji Południowo–Wschodniej na Półwyspie Indochińskim i Malajskim. Dzięki temu położeniu kraj ten został obdarzony tak cenionymi walorami przez współczesnych turystów jak przepiękne piaszczyste plaże, niezliczona ilość rajskich wysp, temperatura powietrza przekraczająca 30 stopni Celsjusza oraz wody morskiej utrzymująca się również na tym samym poziomie przez praktycznie cały rok. Tajlandia to także bujna przyroda, przejrzyste wody, wspaniałe rafy koralowe, soczyste owoce i przepyszne owoce morza. Wszystko to sprawia, że Tajlandia jest jednym z najchętniej odwiedzanych państw przez turystów z Europy Zachodniej, ceniących opisane powyżej uroki. »

  Tagi: azja, tajlandia, bangkok, phuket, koh phi phi, koh tarutao

 • Tajlandia za dobre sprawowanie

  Tajlandia za dobre sprawowanie

  Autor: Ewa Pluta

  Data publikacji: 08.08.2011 09:08

  Liczba odwiedzin: 8499

  – Za dobre sprawowanie dostałam się do raju – myślę sobie po cichu, zmierzając w kierunku drogi wylotowej z Bangkoku na południe Tajlandii. Rozpoczynam tym samym, nowy autostopowy etap podróży. »

  Tagi: azja, tajlandia, ko phayam, ko phi phi, rangun, relacje, ewa pluta

 • Bangkok – 64 sylaby to za mało

  Bangkok – 64 sylaby to za mało

  Autor: Ewa Pluta

  Data publikacji: 21.06.2011 15:26

  Liczba odwiedzin: 7114

  Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit – ta fraza składająca się z 64 sylab to nic innego, jak pełna nazwa… Bangkoku. »

  Tagi: azja, tajlandia, bangkok, relacje, ewa pluta

 • Współczesnym jedwabnym szlakiem – zakupy w Azji

  Współczesnym jedwabnym szlakiem – zakupy w Azji

  Autor: Angelina Sielewicz

  Data publikacji: 09.08.2011 15:28

  Liczba odwiedzin: 5714

  Jedwab to pierwszy rzeczownik, który przychodzi mi do głowy, gdy myślę o Azji. I moja podróż w te strony z pewnością skończyłaby się kupieniem ręcznie malowanego jedwabnego kimona, qipao albo sari. Dawniej właśnie m.in. jedwab trafiał handlowym szlakiem do Europy i na Bliski Wschód. Współczesny jedwabny szlak przybiera jednak zupełnie inne oblicze. »

  Tagi: azja, tajlandia, singapur, chiny, bangkok, zakupy, angelina sielewicz

 • Przez Kontynenty – relacja z wyprawy dookoła świata

  Przez Kontynenty – relacja z wyprawy dookoła świata

  Autor: Przez Kontynenty

  Data publikacji: 01.09.2014 11:37

  Liczba odwiedzin: 4310

  Dużo wydarzyło się od kiedy ostatnio pisaliśmy się, gdy wjeżdżaliśmy do Birmy. My, czyli Maciek, Kuba i Tomek – ówczesny skład ekipy Przez Kontynenty. Birma jako kraj wychodzący spod rządów junty wojskowej dopiero otwiera się na turystów, ale ludzie są tam niezwykle przyjaźni i uśmiechnięci. »

  Tagi: azja, tajlandia, malezja, australia, inspiracje relacje z podróży, relacje

 • Z wizytą u plemion górskich

  Z wizytą u plemion górskich

  Autor: Świat oczami Gośki

  Data publikacji: 22.04.2013 15:59

  Liczba odwiedzin: 3180

  Jako pierwszą odwiedziliśmy wioskę plemienia Moon. Żeby tam się dostać, musieliśmy przejść przez chaszcze, potem targ, a następnie po betonowych kładkach. Brudne dzieciaki biegały po ulicy, jedno kąpało się w misce, inne siedziało w bali. »

  Tagi: azja, tajlandia, relacje

 • Świnka na patyku

  Świnka na patyku

  Autor: Świat oczami Gośki

  Data publikacji: 19.04.2013 16:36

  Liczba odwiedzin: 2933

  Dla mnie kuchnia tajska jest jedną z najlepszych na świecie. Może nawet najlepszą. Mam tu zarówno na myśli smażoną świnkę na patyku kupioną na ulicy, jak i full wypas obiad w dobrej tajskiej restauracji. »

  Tagi: azja, tajlandia, kuchnia, relacje, kuchnia relacje z podróży

 • Some Journeys are made for the soul and żółtaczka

  Some Journeys are made for the soul and żółtaczka

  Autor: Paweł Szpala

  Data publikacji: 16.02.2014 13:26

  Liczba odwiedzin: 113310

  „Some Journeys are made for the soul and żółtaczka” to relacja mojej wyprawy do krajów Azji Południowo-Wschodniej. Trasa podróży zaczyna się w Bangkoku i prowadzi na północ do Chiang Mai. Po drodze odwiedzam Kachanaburii, Ayutthaya i Lop Buri. Stamtąd przeprawiam się do Laosu skąd podróżowałem Speed Boatem do Luang Prabang i cały czas systematycznie na południe aby dotrzeć do Kambodży i zobaczyć mistycznie Świątynie Angkoru. Ostatni tydzień spędziłem na jednej z tajskich plaż na Koh Chang gdzie po 21 dniach w trasie nabierałem energii po szaleńczej podróży po Tajlandii, Laosie i Kambodży. W tytule jest żółtaczka ponieważ mój towarzysz w trakcie podróży zaczął się źle czuć i miał objawy żółtaczki. Pomimo choroby zwiedzał dalej, aż osiągnął swój punkt krytyczny w Kambodży gdzie udał się do miejscowego szpitala na badania, które wykazują, że ma WZW może A, może B albo C. Taką nam przedstawili diagnozę lekarze w Kambodży. Historia kończy się szczęśliwe, kolega po paru zastrzykach i dniach odpoczynku nabiera sił na kontynuację podróży. Jeśli chcesz przeczytać całą historię to zapraszam na bloga : http://travelerlife.com.pl »

  Tagi: tajlandia, laos, kambodża, podróż, azja południowo-wschodnia, azja, podróż na medal

 • Wsiadaj bracie! Dalej! Hop! - autostopem przez Azję

  Wsiadaj bracie! Dalej! Hop! - autostopem przez Azję

  Autor: Sabina Piłat

  Data publikacji: 02.03.2014 00:31

  Liczba odwiedzin: 53907

  Przyszedł czas na relację. Pytanie tylko, jak zmieścić miesiąc podróży w trzech tysiącach znaków, jak pokazać Azję, która jest tak inna od znanej mi Europy. »

  Tagi: podróż na medal ii, relacja, sabina pilat, saabway, azja, tajlandia, laos, zwiedzanie, autostop, przygoda

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • Następna »

Ekspert Podróży – Tajlandia

 • Rafał Sternik

  Rafał Sternik

  Autor: Rafał Sternik

  Data publikacji: 07.05.2013 10:24

  Liczba odwiedzin: 12327

  Podróż jest jak jajko z niespodzianką. Nigdy nie wiesz, co się kryje w środku. Urodziłem się dnia trzynastego, trzeciego miesiąca, roku 1991. W wieku trzynastu lat wybrałem się w trzydniową samotną podróż do stolicy Niemiec, czyli Berlina. »

 • Kwestionariusz Podróżnika

  Kwestionariusz Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 07.05.2013 10:08

  Liczba odwiedzin: 1207

  Rafał Sternik »

Wybierasz się do Tajlandii? Zadaj pytanie Ekspertowi Podróży! (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Piszą o Tajlandii

Jedziesz do Tajlandii? Przeczytaj też o sąsiadach!

 • Some Journeys are made for the soul and żółtaczka

  Some Journeys are made for the soul and żółtaczka

  Autor: Paweł Szpala

  Data publikacji: 02.03.2014 21:25

  Liczba odwiedzin: 10573

  Opis wyprawy do Azji południowo - wschodniej plus 5 ulubionych przez ze mnie aktywności na przebytej przez ze mnie trasie. »

  Tagi: azja, tajlandia, laos, kambodża, trekking, speed boat, kajaki, podróż na medal ii

 • Wsiadaj bracie! Dalej! Hop! - autostopem przez Azję

  Wsiadaj bracie! Dalej! Hop! - autostopem przez Azję

  Autor: Sabina Piłat

  Data publikacji: 02.03.2014 00:31

  Liczba odwiedzin: 53907

  Przyszedł czas na relację. Pytanie tylko, jak zmieścić miesiąc podróży w trzech tysiącach znaków, jak pokazać Azję, która jest tak inna od znanej mi Europy. »

  Tagi: podróż na medal ii, relacja, sabina pilat, saabway, azja, tajlandia, laos, zwiedzanie, autostop, przygoda

 • Some Journeys are made for the soul and żółtaczka

  Some Journeys are made for the soul and żółtaczka

  Autor: Paweł Szpala

  Data publikacji: 16.02.2014 13:26

  Liczba odwiedzin: 113310

  „Some Journeys are made for the soul and żółtaczka” to relacja mojej wyprawy do krajów Azji Południowo-Wschodniej. Trasa podróży zaczyna się w Bangkoku i prowadzi na północ do Chiang Mai. Po drodze odwiedzam Kachanaburii, Ayutthaya i Lop Buri. Stamtąd przeprawiam się do Laosu skąd podróżowałem Speed Boatem do Luang Prabang i cały czas systematycznie na południe aby dotrzeć do Kambodży i zobaczyć mistycznie Świątynie Angkoru. Ostatni tydzień spędziłem na jednej z tajskich plaż na Koh Chang gdzie po 21 dniach w trasie nabierałem energii po szaleńczej podróży po Tajlandii, Laosie i Kambodży. W tytule jest żółtaczka ponieważ mój towarzysz w trakcie podróży zaczął się źle czuć i miał objawy żółtaczki. Pomimo choroby zwiedzał dalej, aż osiągnął swój punkt krytyczny w Kambodży gdzie udał się do miejscowego szpitala na badania, które wykazują, że ma WZW może A, może B albo C. Taką nam przedstawili diagnozę lekarze w Kambodży. Historia kończy się szczęśliwe, kolega po paru zastrzykach i dniach odpoczynku nabiera sił na kontynuację podróży. Jeśli chcesz przeczytać całą historię to zapraszam na bloga : http://travelerlife.com.pl »

  Tagi: tajlandia, laos, kambodża, podróż, azja południowo-wschodnia, azja, podróż na medal

 • Buddyjski świat

  Buddyjski świat

  Autor: Bartosz Bandurowski

  Data publikacji: 14.02.2014 12:23

  Liczba odwiedzin: 3511

  KATAR, TAJLANDIA, KAMBODŻA, BIRMA 31.12.2013 - 21.01.2014 Całkowity koszt: 4800 zł Warszawa, Doha, Bangkok, Siem Reap, Tonle Sap, Ankor Wat, Bangkok, Mandalay, Sagaing, Inwa, Amarypura, Mandalay, Bagan, Góra Popa, Bagan, Jezioro Inle, Meiktila, Yangon, Ngwe Saung, Yangon, Bago, Yangon, Bangkok, Doha, Warszawa »

  Tagi: azja, birma, kambodża, tajlandia, katar, relacje

 • Kambodża w obrazkach

  Kambodża w obrazkach

  Autor: Paweł Niepla

  Data publikacji: 23.02.2012 23:55

  Liczba odwiedzin: 399726

  Gdybym miał wymienić cztery największe zalety Kambodży, byłyby to: ludzie, buddyzm, widoki oraz kuchnia. Ludzie za ich nieodłączny szczery, piękny uśmiech i wspaniałe podejście do życia, od których to można tak wiele się nauczyć; buddyzm za jego naturalność i zdrową wszechobecność oraz piękne, złote oblicze; widoki za to, że zapierają dech w piersiach, po prostu urzekają, oczarowują, uwodzą, rozkochują, uczulają, aktywują zmysły i zostają w pamięci na zawsze; kuchnia za całokształt twórczości, za to, że cieszy serce, kubki smakowe, ślinianki, oczy, nozdrza, opuszki palców, za to, że po prostu jest. Przedstawiam Wam zatem 4 najbarwniejsze i najciekawsze aspekty Kambodży na fotografiach, które mam nadzieję sprawią, że następną Waszą destynacją będzie właśnie Królestwo Cudów... »

  Tagi: azja, kambodża, zadanie 3 fotorelacja, paweł niepla, fotorelacje

 • Kuala Lumpur – państwo w mieście

  Kuala Lumpur – państwo w mieście

  Autor: Jerzy Lubiński

  Data publikacji: 09.02.2012 19:10

  Liczba odwiedzin: 3862

  Kuala Lumpur to miasto-paradoks. Stolica, zawierająca w sobie cząstkę każdego zakątka kraju. Esencja Malezji, kryjąca w sobie jej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Posiada tyle sprzeczności i kolorytu, że wciągnie i zafascynuje każdego. »

  Tagi: azja, malezja, kuala lumpur, artykuły, zadanie 1

 • Kambodża. Kingdom of Wonder

  Kambodża. Kingdom of Wonder

  Autor: Paweł Niepla

  Data publikacji: 05.02.2012 01:38

  Liczba odwiedzin: 9402

  Niewielkie królestwo usytuowane w wielkiej Azji, na jej południowo-wschodnich krańcach. Państwo o długiej i chwilami tragicznej historii, zamieszkiwane przez około 15 milionów uśmiechniętych i zadowolonych z życia ludzi o czekoladowym kolorze skóry, którzy wciąż nie znają zachodniego pośpiechu, a nade wszystko cenią sobie więzi rodzinne i poprawne relacje społeczne. O jakim państwie mowa? »

  Tagi: azja, kambodża, kampot, sihanoukville, phnom penh, kampong saom, kep, angkor wat, czenla, relacje, zadanie 1, paweł niepla

 • Birma – kraj, w którym czas stanął w miejscu

  Birma – kraj, w którym czas stanął w miejscu

  Autor: Tomasz Nisztuk

  Data publikacji: 03.02.2012 03:29

  Liczba odwiedzin: 5687

  Baterie w większości birmańskich zegarków wysiadły ponad 50 lat temu i nie ma szans na kupno nowych. Jedynie niektórym ostatnio udało się kupić nową baterię po znajomości i ich stare, długo nieużywane zegarki, powoli zaczynają gonić zagranicznych kolegów. Co z tego wyniknie? Czas pokaże... »

  Tagi: azja, birma, yangon, mandalay, relacje, zadanie 1

 • Kambodża – wyprawa dla zuchwałych

  Kambodża – wyprawa dla zuchwałych

  Autor: Maciej Sawicki

  Data publikacji: 29.09.2011 09:42

  Liczba odwiedzin: 5765

  Jeżeli lubicie spędzać wakacje w miejscach, których nieskazitelne piękno przeplata się z radosną atmosferą beztroskiego leniuchowania, to nie wybierajcie się do Kambodży. Jest to bowiem jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, a turystyka zaczyna się tu dopiero odradzać. Niemniej jednak kryje on w sobie wiele skarbów, oferując zwiedzającym rozrywki zarówno dla ducha, jak i ciała. »

  Tagi: azja, kambodża, siem reap, phnom penh, angkor wat, tonle sap, sihanoukville, artykuły

 • Penang – przedsmak Malezji

  Penang – przedsmak Malezji

  Autor: Ewa Pluta

  Data publikacji: 25.07.2011 16:14

  Liczba odwiedzin: 3652

  Kiedy okazuje się, że granice państwowe mogą być z gumy, horyzont jest jak dekoracja w teatrze – można go przesunąć wedle uznania, a odległość fizyczna tak naprawdę niewiele znaczy, to wtedy pojawia się najpierw nieśmiała, potem coraz bardziej zuchwała myśl, żeby eksperymentować z przestrzenią. »

  Tagi: azja, malezja, penang, butterworth, georgetown, relacje, ewa pluta

 • Malezja story – part 3

  Malezja story – part 3

  Autor: Ewa Pluta

  Data publikacji: 21.07.2011 12:28

  Liczba odwiedzin: 2330

  Pierwszy rzut oka na to miejsce wystarczył, by powstała we mnie pewność, że to właśnie tutaj będę się cieszyć małą, tropikalną stabilizacją. Ambitny plan, by Malezję objechać dookoła, a tym samym poznać ją w stopniu choćby zadowalającym, nagle zszedł na drugi plan. Zresztą na wyspie Duyong niemalże wszystko zeszło na drugi plan. Oprócz Malajów i ich codzienności. »

  Tagi: azja, malezja, kuala terengganu, wyspa duyong, relacje, ewa pluta

 • Malezja story – part 2

  Malezja story – part 2

  Autor: Ewa Pluta

  Data publikacji: 21.07.2011 12:06

  Liczba odwiedzin: 3296

  Kiedy zapytać Malajów z zachodniego wybrzeża, co sądzą o swoich ziomkach ze wschodniej części kraju i na odwrót, wszyscy będą mówić o dwóch połówkach jabłka, które nijak do siebie nie przystają, choć to ciągle ten sam owoc. Zwiedzając albo zachodnie, albo wschodnie wybrzeże, wyjedziemy z niepełnym obrazem Malezji. Dlatego nie ma rady – trzeba objechać ją dookoła. »

  Tagi: azja, malezja, khota bharu, kuala terengganu, duyong, rowery, relacje, ewa pluta

 • Malezja story – part 1

  Malezja story – part 1

  Autor: Ewa Pluta

  Data publikacji: 21.07.2011 11:27

  Liczba odwiedzin: 2601

  Plan siedmiomiesięcznego wyjazdu do Azji układałam bardzo skrupulatnie. W domowym zaciszu, z palcem nieustannie wodzącym po mapie wybierałam kraje i miejsca, które bezwzględnie chcę zobaczyć. Już po kilku tygodniach wyprawy plan znalazł właściwe mu przeznaczenie – w koszu. Pomyśleć, że Malezja była poza tą listą. »

  Tagi: azja, malezja, kuala tahan, taman negara, relacje, ewa pluta

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze do Tajlandii w wyszukiwarce lotów umieszczonej poniżej!

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące

Wszystko o Azji